Склад води
Сама звичайна вода, чи то водопровідна, чи з колодязя, чи з джерела, складається з трьох складових частин. Давайте розглянемо фізичні та хімічні властивості цих складових більш детально.
Дейтерієва вода, ще її називають важкою або «мертвою», в ній атоми водню витіснені атомами дейтерію. Хімічна формула – D2О, замерзає при температурі +3,8°С.
Протієва вода (прісна, «жива») необхідна для нормальної діяльності всіх живих організмів. Формула всім знайома – H2O, температура замерзання теж відома всім – 0°С.
Домішки – всілякі розчинні у воді солі, отрутохімікати та органічні сполуки. Замерзають при температурі -7°С.
Принцип приготування
В основу приготування талої води закладена різниця температур замерзання складових частин води. Цією особливістю ми і скористаємося в процесі замерзання, щоб відокремити «живу» протієву талу воду від важкої дейтерієвої та інших домішок зі складу води звичайної.
Простий спосіб приготування талої води
У скляний або фарфоровий посуд (самий простий і доступний варіант – скляна банка) наливаємо воду, але не до країв, залишаючи місце для зростаючого в об’ємі льоду. Ставимо ємність в морозильну камеру, не забувши під неї підкласти для теплоізоляції квадрат картону. В обов’язковому порядку накриваємо ємність зверху кришкою або таким же шматком картону і починаємо спостереження.
Через кілька годин, в залежності від об’єму води і потужності морозильної камери, на поверхні води утворюється шар льоду. Коли його об’єм досягне 15-20% від об’єму посуду з водою, крижану кірку (замерзлу дейтерієву воду) видаляємо і ставимо ємність знову в морозильну камеру.
Ще через кілька годин, коли незамерзлої води в посудині залишиться приблизно третина від всього об’єму, ємність з морозильної камери витягуємо. Незамерзлу воду (солі і хімікати) зливаємо геть, а лід, що залишився, який і складається з протієвої води, розморожуємо при кімнатній температурі і вживаємо для пиття.
Через добу тала вода втрачає свої цілющі властивості, тому багато хто розміщує лід на нижній полиці холодильника і, по мірі його розмерзання, п’є свіжу талу воду.
Більш складний спосіб приготування талої води
Цей спосіб полягає в тому, що воду, призначену для заморожування, спочатку нагрівають до температури 94-96°С. Це така температура води, при якій у ній у великій кількості утворюються дрібні бульбашки повітря, а утворення великих ось-ось почнеться. Таку температуру ще називають точкою «білого ключа».
Далі цю воду необхідно швидко охолодити, помістивши в ємність з водою більшого об’єму. Коли вода охолоне до кімнатної температури, проводимо її заморожування вже описаним вище способом, відокремлюємо протієву воду і отримуємо талу воду, що пройшла всі фази свого кругообігу в природі: випаровування, охолодження, замерзання і танення. Така вода володіє неймовірно великою внутрішньою енергією.
Знайте, що при закипанні тала вода втрачає свої властивості, тому готуючи з неї їжу, ви отримуєте страви, приготовані просто з добре очищеної води. А от якщо заварити чай талою водою, нагрітою до точки «білого ключа», ваш напій збереже всі цілющі властивості талої води.