Головна | КУЛІНАРІЯ → Як приготувати томатний сік. Заготівля томатного соку на зиму

Як приготувати томатний сік. Заготівля томатного соку на зиму

Як приготувати томатний сік. Заготівля томатного соку на зиму

Томатний сік – це найпопулярніший овочевий сік, рецепт приготування якого багато хто до цих пір не опанував. Сьогодні томатний сік використовують навіть для схуднення. Тому багато хто задається питаннями як зробити томатний сік, як варити томатний сік, як приготувати томатний сік.

Домашній томатний сік не зрівняється з жодним покупним. А для його приготування і заготівлі на зиму варто знати лише кілька простих правил.

Відбір томатів

Для отримання максимальної кількості томатного соку в якості вихідного матеріалу слід використовувати стиглі і соковиті плоди помідорів. Краще, якщо томати будуть навіть злегка переспілими.

Сорт помідорів принципового значення не має, практично для всіх видів томатів справедливе співвідношення: 1,5 кг помідорів на виході дадуть 1 л томатного соку. Саме на це і слід звертати увагу, відбираючи томати для приготування соку.

Приготування соку

Ретельно промивши і просушивши плоди помідорів, їх очищують від плодоніжок і ріжуть на частини. Дрібні – надвоє, великі – на більшу кількість шматочків. Нарізаючи томати необхідно стежити за тим, щоб розміри шматочків були не більшими ніж завантажувальний отвір соковижималки.

Далі – справа за соковижималкою. Пристрій з електричним приводом впорається із завданням відділення соку від томатів швидше, у випадку з механічною соковижималкою доведеться набратися терпіння, оскільки процес займе приблизно втричі-вчетверо більше часу.

Консервування

Переливши свіжовіджатий томатний сік в каструлю (краще – емальовану), до нього додають сіль і цукор, виходячи з розрахунку: 1 чайна ложка солі і 2 чайні ложки цукру на 1 літр соку. Крім солі і цукру до томатного соку часто додають ще й корицю, гвоздику, мускатний горіх, часник, запашний, червоний перець та інші спеції.

Довівши томатну масу до кипіння, вогонь слід зменшити і на слабкому вогні прокип’ятити сік приблизно 10 хвилин, збираючи ложкою піну.

Залишилося розлити сік по стерилізованим банкам і закрити їх стерильними кришками. Після цього банки з соком перевертають догори дном, укутують ковдрою і залишають на добу до повного охолодження.

Томатний сік готовий! Приємного вам апетиту!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля