Головна | ОСОБИСТІСТЬ → Перші ознаки вагітності

Перші ознаки вагітності

Перші ознаки вагітності

Вагітність в житті кожної жінки є одним з найбільш тривожних, але, в той же час, приємних періодів. Для того щоб вагітність пройшла без будь-яких ускладнень і на світ з’явився здоровий малюк, до неї необхідно підготуватися заздалегідь:
– позбутися шкідливих звичок;
– налагодити правильне харчування;
– пропити деякі вітаміни.

Ці фактори можуть впливати на перебіг вагітності і на здоров’я дитини. До того ж, в період вагітності, а особливо на її ранніх термінах, протипоказано приймати більшість ліків. Тому кожна жінка, яка хоче убезпечити свого малюка, повинна знати ранні ознаки вагітності, хоч вони й дуже суб’єктивні, особливо до затримки місячних.

В однієї жінки вони можуть проявлятися, а в іншої ні. Але, все ж таки, знаючи ранні ознаки вагітності, жінка зможе уникнути багатьох проблем, пов’язаних з цим періодом, а також з’ясувати, що є ознакою вагітності, а що вимагає невідкладного лікування.

Зміни настрою
Інколи перші прояви вагітності спостерігаються вже через тиждень після зачаття, якщо звісно жінка в курсі, коли це точно сталося. Організм жінки починає гормонально перебудовуватися, що відчуває не тільки вона сама, а й її оточення.
Зовні вагітність ще не помітна, хоча у деяких жінок з’являються вугрі на обличчі. Багато дівчат в положенні стають дуже плаксивими і тривожними, у когось такий стан зберігається весь період вагітності. Але більшість жінок не підозрюють про те, що знаходяться в положенні, оскільки у них відсутні ранні ознаки вагітності, у крайньому випадку, до першої затримки менструації.

Відчуття слабкості, непритомність, запаморочення
Ці симптоми можуть бути викликані змінами в серцево-судинній системі. Наприклад, розширенням кровоносних судин. Низький рівень цукру в крові на ранніх термінах вагітності може також викликати ці симптоми.

Ранкове нездужання
Нудота під час вагітності, може бути і без блювоти. Хоча токсикоз є найбільш поширеною ознакою вагітності терміном 4-8 тижнів. Багато жінок стикаються з таким неприємним самопочуттям вже на 2 тижні вагітності.
Але нудота й блювота може бути не тільки ранковою, але і в будь-який час дня і ночі. Найпоширеніша причина цього симптому – швидке зростання рівня естрогену, який виробляє плід і плацента. Так само можлива нудота від запахів. Під час вагітності у жінки значно посилюється нюх і нудоту може викликати будь-який запах, починаючи від повсякденних побутових запахів, продуктів харчування, парфумерії, тютюнового диму і т.д.
Найбільш поширені харчові продукти, які можуть викликати ранкове нездужання: кава, м’ясо, молочні продукти і гостра їжа. Тим не менш, важливо розуміти, що нудоту і блювоту під час вагітності може викликати все що завгодно.

Головні болі
Головні болі, що виникають під час вагітності, часто можуть бути інтенсивними і викликані підвищеним рівнем гормонів.

Висока температура
Ранні ознаки вагітності можуть проявитися у вигляді підвищення температури тіла. Лікарі не можуть сказати, з чим це може бути пов’язано, але такий стан є нормальним для майбутньої мами на ранньому терміні вагітності.
Але навіть якщо температура тіла залишається в нормі, то базальна температура, яку вимірюють у прямій кишці, у вагітних жінок завжди підвищена. Тут головне правильно її виміряти. Базальну температуру треба вимірювати рано вранці, не встаючи з ліжка. При цьому до її вимірювання жінці необхідно як мінімум 6 годин знаходитися в горизонтальному положенні. В період вагітності базальна температура увесь час вища 37°С.

Незвичайна втома
Ви відчуваєте, що варто вам тільки закрити очі, як ви тут же заснете не залежно від того, який зараз час доби? На ранніх термінах вагітності, організму жінки нелегко пристосуватися під зміни, які відбуваються в організмі. А це і збільшення вироблення гормонів, і збільшення пульсу через прискорення кровообігу, щоб поживні речовини вчасно потрапляли до малюка. Збільшення кількості прогестерону є основною причиною додаткової втоми більшості вагітних жінок. Прогестерон викликає сонливість.

Збільшені, чутливі груди чи болючі соски
Найчастіше це перша фізична ознака вагітності. Деякі жінки тільки за цією ознакою визначають вагітність. Груди готуються до вигодовування малюка, тому й зазнають таких змін.
Болючість молочних залоз і болі в першому триместрі вагітності викликані збільшенням виробництва гормонів естрогену і прогестерону, який відбувається під час вагітності. Груди і соски найчастіше особливо болючі під час першої вагітності, проте деякі жінки відчувають цей симптом і під час наступних вагітностей.
Якщо ви відчуваєте біль у грудях, коли ви не вагітні, це може бути викликано доброякісною фіброзно-кістозною хворобою молочної залози.

Затримка місячних
Це найбільш розповсюджена ознака вагітності. Підтвердити чи спростувати свої припущення ви можете за допомогою тесту на вагітність, гінекологічного огляду чи аналізу крові на ХГЛ.
Якщо ж затримка викликана не вагітністю, то вам слід обстежитися у лікаря і виключити захворювання, що викликають затримку чи відсутність місячних.

Легка кровотеча і судоми
Найбільш поширена причина легкої кровотечі під час ранньої вагітності є імплантація ембріона. Кровотеча виникає, коли запліднена яйцеклітина кріпитися до слизової оболонки матки. Це зазвичай відбувається на 10-14 день після зачаття. Кровотечі, викликані імплантацією дуже легкі, іноді не більші декількох крапель.
Спазми, які схожі на менструальні спазми, бувають на ранніх термінах вагітності. Їх причиною являється те, що матка починає розширюватися, щоб звільнити місце для розвитку плоду.

Часте сечовипускання
Протягом першого триместру вагітності, хоч у це й важко повірити, ви будете дуже часто бігати в туалет. Зростаюча матка викликає часті сечовипускання під час вагітності. У першому і третьому триместрі вагітності, як правило, відбувається найбільш часте сечовипускання.

Запори
Під час вагітності, травна система працює повільніше, ніж зазвичай, у зв’язку зі збільшенням вироблення прогестерону. Повільне травлення іноді викликає запори під час вагітності.

Ці ознаки вагітності на ранніх термінах є найбільш поширеними. Але є й інші симптоми, які зустрічаються набагато рідше.

Часті перші ознаки вагітності:
– незвичайна втома;
– ранкове нездужання;
– чутлива груди і болючі соски;
– затримка місячних;
– легкі кровотечі;
– спазми, як при місячних;
– часте сечовипускання.

Ознаки вагітності, які спостерігаються рідше:
– зміни настрою;
– непритомність, запаморочення;
– головні болі;
– збільшення базальної температури;
– запори.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля