Головна | ОСОБИСТІСТЬ → Як навчитися переконувати людей

Як навчитися переконувати людей

Як навчитися переконувати людей

Уміння переконувати людей – це одне з найцінніших умінь, які застосовуються в дипломатії. Як навчитися не виходити із себе, доводячи свою точку зору і культурно, без зайвих емоцій донести до співрозмовника те, в чому намагаєтесь його переконати? Повірте, цьому мистецтву потрібно вчитися.

Як навчитися вмінню переконувати

У будь-якій розмові пам’ятайте, не можна говорити співрозмовникові прямо, що він не правий. У цьому випадку зав’яжеться суперечка, в якій не буде переможців. Така поведінка опонентів – це захисна реакція, що переходить в агресивний пінг-понг.

Вчіться не нав’язувати свою точку зору насильницьким способом. Просто щиро і відкрито вислухайте співрозмовника, уважно вникніть у все, що намагаються вам сказати. Навчіться ніколи не перебивати опонента, менше говоріть. Якщо ви намагаєтеся висловити свою точку зору і бажаєте, щоб її не тільки почули, але й сприйняли, говоріть чітко, коротко, не підвищуючи голосу і аргументуючи кожне сказане слово.

Навчіться ставити опоненту такі питання, на які неможливо дати негативну відповідь. Намагайтеся змоделювати свої пропозиції таким чином, щоб викликати зацікавленість співрозмовника. Доносьте свою точку зору в приємній для опонента формі.

Якщо в ході бесіди ви розумієте, що в якихось питаннях некомпетентні і неправі, одразу ж визнайте свої помилки. По-перше, так буде чесніше, по-друге, ви зможете надалі повести розмову в потрібному руслі. Адже ваш опонент переконається у вашій чесності.

Наводячи аргументи, керуйтеся тільки тими фактами, які на 100% належать до достовірної інформації. Ніколи в якості аргументів не використовуйте чутки, домисли і плітки.

Навчіться вголос вимовляти тільки головні речі. Намагайтеся повністю виключити зі своєї мови нікому непотрібні подробиці і деталі, не намагайтеся вимовляти те, що викличе у вашого співрозмовника додаткові питання. Адже ваша мета – переконати співрозмовника у своїй правоті, а не завести діалог у ще більш тривалі дебати.

Пам’ятайте, щоб когось переконати, ви повинні навчитися подавати всю інформацію досить ефективно. Людина, яка не володіє ораторським мистецтвом, ніколи не зможе викласти свою точку зору дохідливо і переконливо.

Про що потрібно пам’ятати ще

Переконуючи когось у своїй правоті, завжди дивіться співрозмовнику прямо в очі. Не відводьте очі, не намагайтеся одночасно ще щось побачити.

Жести використовуйте дуже помірно. Не варто безперервно розмахувати руками. Деяких людей посилена жестикуляція починає дратувати, і розмова може перейти на підвищені тони, а це самим негативним чином позначиться на логічному завершенні діалогу. Адже суперечки рідко призводять до позитивних результатів. Переконати когось можна тільки дипломатичними методами.

Уміння переконувати може знадобитися практично в будь-якій сфері вашого життя: в особистому житті, в роботі, у спілкуванні з малознайомими вам людьми. Найголовніше – це знайти золоту середину: уміти слухати і чути не лише себе, але й інших.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля