Головна | ОСОБИСТІСТЬ → Як підвищити власну самооцінку

Як підвищити власну самооцінку

Як підвищити власну самооцінку

Психологія невблаганна: поки у людини проблеми з самооцінкою, не бачити їй гармонійних стосунків ні в родині, ні з коханим, а поле, призначене для любові, залишиться полем битви. Самооцінку треба піднімати! Що ж це означає?

Що почім?
Подумайте, що в світі зміниться в залежності від вашої оцінки того, що відбувається? Хіба ситуація зміниться, якщо ви вважаєте її несправедливою? Ні! У ваших силах інше – розібратися:
– чому вона може навчити;
– що треба зробити, щоб стало комфортно і т.д.

Геть ринкові відносини
Чи варто оцінювати себе, вступати з самим собою і зі світом в «ринкові» відносини? Ви є – і це прекрасно! Також можете зробити помилку: адже ви живі і не досягли рівня всеідеального Будди. Те ж відноситься і до оточуючих.

Сходинки до себе

Забути про самокритику і критику
Самокритика і критика – це завжди насильство над світом і спроба нав’язати свою точку зору. Вимагати від долі чого б то не було – порожній номер: стане тільки гірше.

Відмовитися від похмурих думок
Перестаньте тероризувати себе негативними установками, кепськими «передчуттями», страхами. Почніть жити з відкритим серцем, знаючи, що джерело зла – тільки власні думки. Життя принесе те, чого від нього очікують.

Бути добрим з собою
Один з головних каменів спотикання на шляху до успіху – нетерпіння. Дайте змінам міцно увійти у ваше життя, устоятися в новій моделі життя і у відносинах до світу. Не рвіть у Бога з рук – тоді він сам вам все дасть!

Перестати жаліти себе та інших
Жалість насправді є прихованою формою приниження: як поважати чи вважати повноцінним того, хто викликає співчуття чи є безпорадним?

Спокійно і з вдячністю приймати подарунки долі!
Часто доводиться чути: «Я такий щасливий, що мені навіть… соромно!», « Адже не всім так пощастило, як мені!». Весь можливий негатив «в одному стакані»: і самоприниження, і порівняння, і недовіра до життя, і страх, що за подарунок доведеться заплатити.

Позбутися самовпевненості
Не бійтеся просити про допомогу! Слабкий посоромиться – і програє там, де сильний, відчувши, що потребує опори, попросить про підтримку. Шукайте опору – і станете в сто разів сильніше.

Любити свої біди і недоліки
Будь-які труднощі роблять нас сильнішими (зрозуміло, якщо ми не відступаємо перед перешкодами, а долаємо їх). Коригувати ситуацію можна, лише вступивши в неї, інакше кажучи, переставши її відштовхувати.

Дбати про своє тіло
Від народження і на все життя нам дано одне тіло (іншого не буде!). Потрібно лікувати, а ще краще – попереджувати будь-які порушення.

Доводити будь-яку справу до кінця
Незакінчені справи завжди знижують самооцінку, залишаються в пам’яті занозами, нагадують про поразку і слабкості.

Не намагатися володіти
Будь-яка річ, що нам належить, в той чи інший момент може зникнути, зламатися. Те ж саме і з улюбленими людьми. Все, що в наших силах – бути поруч з близькими, залишаючись собою!

Любити себе зараз
Не чекайте тієї світлої миті, коли заслужите власну любов! А то ця хвилина може просто не настати…

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля