Головна | ОСОБИСТІСТЬ → Як розрахувати свою ідеальну вагу

Як розрахувати свою ідеальну вагу

Як розрахувати свою ідеальну вагу

Ідеальна вага є однією з основних проблем багатьох дівчат і жінок. У гонитві за досконалістю зайві кілограми стають суттєвою перешкодою, що відокремлює від мрії. Як дізнатися, якою є ваша ідеальна вага?

Ідеальною вагою називається така вага, при якій організму максимально комфортно. Слід пам’ятати, що точно знати вагу, найбільш прийнятну саме для вас, може, мабуть, тільки сама природа. І керуватися треба потребами організму та здоровим глуздом, а не нав’язаними думками дієтологів і стандартами подіумів.

До того ж вага жінок має істотну особливість – вона постійно змінюється. Вона може змінюватися протягом дня – вранці, після пробудження, вага набагато менша, ніж увечері, і протягом місяця – перед менструальним циклом в організмі жінки накопичується багато рідини, за рахунок чого вона додає у вазі. Тому не треба панікувати через декілька доданих грамів або навіть пари кілограмів – це природно.

Існує чимало формул, що дозволяють розрахувати вашу так звану ідеальну вагу. При цьому слід пам’ятати, що головними параметрами, які визначають вагу людини, є зріст, вік і тип статури. Тому формули, де беруться до уваги ці показники, будуть найбільш точними.

Одна з найпростіших формул, що дозволяє розрахувати індекс маси тіла – величину, що показує, наскільки ваша вага відповідає вашому зросту, була виведена бельгійським статистиком і соціологом Адольфом Кьютлом.

ІМТ (індекс маси тіла) = маса тіла в кг / (зріст в м * зріст в м)

Якщо у вас вийшло:
• Від 18,5 до 25 – у вас все в порядку з вагою.
• Від 25 до 30 – у вас спостерігається надмірна вага.
• Від 30 до 35 – у вас перша ступінь ожиріння.
• Від 35 до 40 – у вас друга ступінь ожиріння.
• Більше 40 – у вас третя ступінь ожиріння. Різко підвищений ризик для здоров’я.

Оскільки дана формула не враховує вік людини і її зріст, з часом в неї були внесені поправки. Чоловікам, зріст яких менше 1,68 м, і жінкам, зріст яких менше 1,54 м, необхідно відняти з отриманого результату 10%. Чоловікам вище 1,88 м і жінкам вище 1,74 м, навпаки, треба додати ці 10%.

Набагато простіше розрахувати свою ідеальну вагу за формулою, створеною французьким антропологом Полем Броком:

Ідеальна вага = зріст людини в сантиметрах – 100

Але ця формула не враховувала особливості високих людей і людей з ростом нижче середнього, тому з часом вона також була підкоригована.

Ідеальна вага = зріст у сантиметрах – 105, якщо ваш зріст менше 1,65 м.

Ідеальна вага = зріст у сантиметрах – 100, якщо ваш зріст в діапазоні від 1,65 м до 1,75 м.

Ідеальна вага = зріст у сантиметрах – 110, якщо ваш зріст вище 1,75 м.

Спеціально для представниць прекрасної статі була виведена формула Лоренца, але підходить вона жінкам не вище 1,75 м.

Ідеальна вага = (зріст в см – 100) – (зріст в см – 150) / 2

Крім подібних обчислень, існують і інші способи визначення наявності зайвої ваги. Одним з найпростіших є вимірювання товщини складки шкіри на животі. Якщо у чоловіків вона становить до 1-2 см, а у жінок – до 2-4 см – значить, все в нормі. А ось складка товщиною від 5 до 10 см вже свідчить про ожиріння.

Дуже важливим фактором також є склад тіла – процентне співвідношення маси жиру, м’язів і кісток в організмі. Кілограми можуть розподілятися різними способами, і дві людини з однаковим ростом і вагою можуть здаватися абсолютно різними за конституцією. Прийнятною часткою жиру для чоловічого організму вважається 15-22%, для жіночого – 20-27%. Але дізнатися вміст жиру в організмі можна тільки за допомогою такої процедури, як біоелектричний аналіз, при якій спеціальний прилад посилає електричний імпульс через тканини людини. При цьому вважається, що ви дізнаєтеся лише відсоткову частку жирових відкладень в організмі, але не місця його скупчення, над якими треба працювати, якщо ви хочете мати гарну фігуру.

І саме головне, не забувайте, що всі формули розрахунку ідеальної ваги умовні! При нормальній вазі ви добре себе почуваєте, можете легко рухатися і підніметеся на третій-четвертий поверх без задишки.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля