Головна | ОСОБИСТІСТЬ → Як стати щасливішим

Як стати щасливішим

Як стати щасливішим

Як стати щасливішим? Це питання філософське, але за пошук відповіді взялися вчені мужі, а не філософи. Значення цього слова кожен трактує по-своєму, проте, рано чи пізно в тій чи іншій мірі виникає питання – як зробити населення країни щасливішим, як знайти щастя окремо взятій людині і що, власне, цим словом назвати.

Соціологи щороку вимірюють рівень щастя по всьому світу, називають отриманий результат індексом щастя. Опитування включає в себе багато питань, що стосуються різних сфер життя респондента. Як не дивно, але найщасливішими країнами визнані зовсім не ті, де високий рівень життя і не ті, де налагоджений політичний режим. Поряд з економічно успішними Норвегією, Швейцарією та Канадою в першу десятку потрапили Мексика і Панама, а рейтинг очолює Коста-Ріка. У числі останніх перебувають Німеччина і Франція, США і Росія, а також багато країн Африки.

Міжнародний індекс щастя може бути цікавий соціологам, політологам, філософам, простому ж пересічному набагато важливіше, як знайти своє власне щастя. Підстави для роздумів надають дослідники, що підсумували результати численних наукових спостережень.

Були зроблені висновки про те, що більш щасливими відчувають себе люди, які:
– знаходяться в тривалих любовних відносинах;
– перебувають в міцних дружніх відносинах (але кількість близьких друзів не впливає на показник щастя);
– активно займаються політичною чи громадською діяльністю;
– активно працюють і активно відпочивають;
– проводять вечора поза домом (що знову ж таки вказує на активну життєву позицію).

Якщо вищенаведені фактори щастя досить передбачувані і зрозумілі, то є й більш несподівані висновки. Більш щасливими почуваються:
– чоловіки у суспільствах, де жінкам забезпечуються рівні з ними права;
– люди, які помірно вживають алкоголь, в порівнянні з абсолютно непитущими;
– ті, хто впевнений у своїй привабливості, в порівнянні з тими, хто нехай і гарний, але так не вважає;
– красиві чоловіки, а не красиві жінки, коли їхньою зовнішністю захоплюються сторонні;
– батьки, чиї діти стали жити окремо, в порівнянні з новоспеченими батьками.

Як же стати щасливішим?

Визначте параметри свого щастя
Пам’ятайте, що бути щасливим – це теж мета. І щоб досягти цієї мети, її треба бачити, знати. Визначте для себе, за якими ознаками ви зрозумієте, що ви щасливі, інакше щастя може наступити, а ви й не помітите. Якщо щастя для вас – це коли вас люблять, визначтеся, як ви зрозумієте, що вас люблять. Чим більше параметрів і характеристик ви знайдете, тим чіткішою буде ваша мета і легшою до неї шлях. Спробуйте пограти в своє щастя. Пам’ятаєте, як в дитинстві ви грали в дочки-матері і будували ідеальну сім’ю та ідеальний будинок? Спробуйте своє щастя на смак, на колір, на запах. Виберіть ключові ролі і декорації – цим ви визначите, де і з ким можливе ваше щастя.

Подумайте, що приносить вам задоволення у житті
Для того, щоб відчувати себе щасливим, важливо не тільки намалювати декорації, а й наповнити їх речами, які доставляють вам радість. Складіть свій список того, що вас неодмінно радує і приносить вам задоволення, те, без чого життя перетворилося б у сірі будні. Це можуть бути щотижневі посиденьки з друзями в кафе, нова книга, шопінг і т.д. Візьміть за правило періодично перевіряти свій список, і, у міру його реалізації, щось викреслюйте, щось додавайте. Подивіться, як багато з цього списку ви реалізуєте в своєму житті. Якщо мало, то що вам заважає? Перевірте, за рахунок чого ви можете реалізовувати те, що приносить вам радість. Можливо, заради цього доведеться відмовитися від якихось нудних і нецікавих справ.

Живіть сьогоденням
Щасливим не можна бути вчора чи завтра, тільки сьогодні! Пам’ятайте, що лише в теперішньому часі в нашому розпорядженні вся наша сила, енергія, увага. Протягом дня прислухайтеся до своїх думок – ви зрозумієте, що обмірковуєте те, що відбулося вчора, а також те, що станеться завтра. Так може виявитися, що вас практично немає в сьогоденні. Тому ставайте щасливим прямо тут і зараз. Якщо вас ніщо не радує в сьогоденні, то цілком імовірно, що і майбутнє обрадує не надто сильно, адже воно теж має тенденцію коли-небудь ставати теперішнім.

Спирайтеся на те, що ви готові зробити
Щастя обов’язково має будуватися на поєднанні «можу» і «хочу». Мало хотіти щось, потрібно ще бути готовим це робити, інакше щастя перетвориться на мильну бульбашку, яка в один день лопне, залишивши замість себе розчарування. Згадайте ще раз параметри свого щастя і подивіться на список, який ви складали – це те, що ви хочете. Але що з цього ви хочете і готові робити для того, щоб бути щасливим? Пам’ятайте, що у вашому списку має бути тільки те, що ви самі можете для себе зробити. Тому що «кожен сам коваль свого щастя».

Приймайте себе таким, яким ви є
Щастя будується на прийнятті себе як особистості, на згоді бути тим, ким ви є. Якщо ви хочете бути щасливим, то зробити це можна тільки з того стану, в якому ви перебуваєте зараз. Щастя будується не на тому, ким ви коли-небудь станете, а на тому, ким ви вже є. Випишіть на аркуш свої достоїнства, вивчіть їх і запам’ятайте: ваші достоїнства – це те, на що ви можете спиратися в житті. Випишіть на аркуш також свої недоліки і зробіть наступну річ: переробіть кожен недолік в гідність. Наприклад, «я не гальмо, я повільний газ», чи «я не зануда, просто я приділяю багато уваги деталям», чи «так, я такий, і це мій спосіб дії».

Формуйте свою зайнятість
Життя тим цікавіше, чим до більшої кількості видів діяльності ми залучені. Ми часто мріємо про відпочинок, про можливість не працювати. Проте, згідно психологічних досліджень, чим менше ми чимось зайняті, тим більша ймовірність того, що ми зациклилися на якомусь одному виді діяльності або погодимося на менш бажаний вид діяльності. Саме тому серед домогосподарок більше неблагополучних жінок, ніж серед жінок, які багато працюють.

Для того, щоб бути щасливим, потрібно лише внутрішнє бажання і намір бути щасливим. Не обставини роблять людину щасливою, а внутрішня готовність бути щасливим і вміння задовольнятися тим, що у неї є. Напевно всім знайомий стан, коли начебто все є для щастя, а самого щастя немає. Адже щастя – це не тоді, коли немає проблем. Коли ти щасливий, в житті можуть траплятися і неприємності, і невдачі. Однак щаслива людина розуміє, що неприємності і невдачі можуть бути, і приймає їх не як перешкоди, а як трампліни – щоб трохи краще відштовхнутися.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля