Головна | ПОБУТ → Домашні засоби від сонячних опіків

Домашні засоби від сонячних опіків

Домашні засоби від сонячних опіків

Влітку волею-неволею наша шкіра набуває легкого смаглявого відтінку, проте багатьом цього недостатньо. І поспішають вони провести вихідні на міському пляжі, а відпустку на морських або океанських узбережжях. А ще можна скопати город на дачі або здійснити вилазку в гори, і теж під пекучим сонцем.

Про те, що перебування під відкритими сонячними променями в період з 11 ранку до 4 вечора не обіцяє нічого хорошого, сказано чимало. Не менш важливо, під час засмаги в інші години світлого часу доби використовувати сонцезахисні засоби, інакше регулярне і постійне травмування організму сонячними опіками через роки може призвести до розвитку меланоми.

Проте як би обережно ми не ставилися до літнього сонця, але складно зустріти дорослу людину, яка б за все своє життя жодного разу не відчувала неприємні наслідки сонячного опіку. Для локалізації процесу і для зняття неприємної симптоматики фармацевтична індустрія рекомендує безліч препаратів – мазей, гелів, аерозолів і кремів. Але з нею може позмагатися і домашня косметика, виготовлена з підручних засобів, з буденних на перший погляд продуктів, що містять у собі всю силу природних компонентів.

Алое
Сік цієї рослини можна добути власноруч, видавивши гелеподібну серцевину листка алое, у багатьох проростає на кухні, а можна придбати в аптеці. Багатий необхідними вітамінами і ферментами, він сприяє регенерації тканин, зніме печіння і заспокоїть подразнену шкіру. Оновлювати шар соку на пошкоджених ділянках шкіри потрібно раз на кілька годин, а можна зробити компрес з того ж соку або з його водного розчину (1:1).

Яблучний оцет
Також володіє заспокійливим знеболюючим ефектом, але концентрація його у воді повинна бути значно меншою. При сонячних опіках рекомендована до застосування злегка тепла ванна, в якій потрібно розчинити 1-2 склянки яблучного оцту.

Харчова сода
Вельми популярний засіб від будь-яких опіків, не тільки сонячних. У даному випадку необхідно в склянці води розчинити столову ложку соди і протерти отриманим розчином пошкоджені ділянки шкіри. Для обпеченої на сонці шкіри можна зробити марлеві компреси (концентрація соди та ж) або прийняти ванну з содою (на ванну теплої води знадобиться 2 склянки соди).

Чай
Цілющу для шкіри дію надає танін, що міститься і в чорному, і в зеленому чаї. Танін усуває подразнення, володіє знеболюючим ефектом. З теплого чаю рекомендується робити компреси (як такі можна використовувати свіжозаварені чайні пакетики) і приймати ванну (в теплу воду кинути кілька чайних пакетиків або розчинити в ній заварку).

М’ята
Її заспокійливі для організму властивості відомі здавна, однак частіше чай з м’яти приймають всередину. У даному ж випадку доречно розчинити чотири склянки свіжозавареного м’ятного чаю (з листя свіжої м’яти) у ванні з теплою водою або ж зробити на пошкоджені ділянки шкіри примочки з відвару.

Вівсяна мука
Печіння пошкодженої сонцем шкіри через добу-другу змінюється сверблячкою, позбутися якої буде також незайвим. У цьому випадку доречно вдатися до рецептів на основі вівсяної муки. Один стакан такої можна розвести в теплій ванні. Приймати ванну рекомендується протягом 15-20 хвилин, а борошно можна замінити перемеленими за допомогою блендера пластівцями.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля