Яєчна шкаралупа
Лікувальним ефектом володіє шкаралупа тільки сирих яєць. Вона корисна при ламкості нігтів, кровоточивості ясен, астмі, артритах, остеопорозі, кісткових травмах, ревматизмі, кропивниці, запорі і безсонні. Слід додавати шкаралупу в їжу вагітним жінкам, а також дітям 1-6 років.
Яйця ретельно миють у теплій воді з милом, виливають білок і жовток, видаляють плівку, яка вистилає шкаралупу зсередини, підсушують 2-3 години (для дітей краще прожарити в духовці) і розтирають її в пудру, яку зберігають у флаконі з темного скла під ваткою. Приймають з сиром чи кашею по 1,5-2 г на день залежно від віку (1 шкаралупка важить 3,5-5 г).
Картопляне лушпиння
– При гіпертонії лушпиння заливають окропом, варять 10 хв., настоюють до охолодження і п’ють відвар по 2 ст.л. 4 рази на день до їжі.
– При геморої каструлю ємністю 3-5 л заповнюють лушпинням, заливають їх водою, відварюють, виливають вміст в підходящу ємність і, сівши на неї, роблять 15-20 хв. парову «інгаляцію».
– При бронхіті лушпиння кип’ятять 10-15 хв., зливають воду, розтирають до однорідної маси, яку загортають у марлю і ставлять як компрес на груди.
Цибулиння
– Позбавляє від нежиті. У киплячу воду всипають 4 ст.л. подрібненого цибулиння і дихають цим паром 3-5 хв.
– Настоєм з цибулиння (3 ч.л. сухого подрібненого цибулиння заливають 0,5 л гарячої води, доводять до кипіння і настоюють 4 год) полощуть горло і рот при ангіні, стоматиті, пародонтозі і флюсах.
– При циститі 3 ч.л. подрібненого цибулиння заварюють 2 склянками окропу, настоюють 30 хв. і приймають 3-5 днів по 1/4 склянки 2 рази на день.
– При варикозі приймають настойку цибулиння: 2 ст.л. подрібненого цибулиння настоюють тиждень на 100 мл горілки, проціджують і приймають по 20 крапель 2-3 рази на день за 30 хв. до їжі.
Кавунові шкірки
– При остеохондрозі додають у ванну 300 – 400 г подрібнених шкірок. Лікувальний курс – 15 ванн.
– При набряках шкірки кавуна використовують як сечогінний засіб: 1 частину подрібнених шкірок відварюють в 10 частинах води, проціджують і приймають по 1/2 склянки 3-4 рази на день.
– Щільний верхній шар шкірки кавуна допомагає при запаленні товстої кишки: 80-100 г сушеної шкірки заливають 0,5 л окропу, настоюють до охолодження і п’ють по 1/2 склянки 4-5 разів на день.
Динячі шкірки і насіння
– Зменшують біль при ангіні і бронхіті: компрес з шкірок ставлять на груди і горло.
– Прикладаючи динну шкірку до чола, можна позбутися застуди за 2-3 дні.
– Знімають симптоми алергії: в теплу воду додають 2 склянки нарізаних динних шкірок. Курс лікування – 7 ванн.
– Насіння дині підвищує потенцію: мелене в порошок сухе насіння приймають по 1 ч.л. 3 рази на день.
Бананова шкірка
– Прикладена внутрішньою стороною до місця удару шкірка банана запобігає появі набряку та синця, знімає біль.
– Бородавки зникнуть, якщо їх 2-4 рази на день натирати білими прожилками, розташованими між м’якоттю і шкіркою банана.
Цитрусова шкірка
– Зміцнює нервову систему: 1 склянку подрібненої шкірки заливають 3 л окропу, настоюють годину і виливають в теплу ванну.
– При грибку на нігтях накладають шматочки свіжої цедри будь-якого цитрусу верхньою стороною до нігтя, фіксують лейкопластиром і замінюють по мірі висихання.
– При лупі подрібнену цедру 1 лимона заливають 1 склянкою окропу, настоюють 30 хв. проціджують і втирають отриманий настій в корені волосся за 30 хв. до миття голови.
Гранатова шкірка і кісточки
– При кровотечі ясен і стоматиті 1 ст.л. сухої подрібненої шкірки заливають 1 склянкою гарячої води, кип’ятять 30 хв., проціджують, доводять об’єм до 1 склянки і полощуть рот.
– Пасту з відвареної шкірки і зерен граната накладають на уражені місця при екземі.
– Перетинки з плодів граната, висушені і додані в чай, допомагають позбутися тривоги і зняти збудження.
– Гранатові кісточки корисні при гормональних порушеннях в клімактеричний період: їх потрібно з’їдати разом із зернами граната.
Горіхова шкаралупа
– Зміцнює волосся: шкаралупу спалюють, золу додають у воду і втирають цю суміш у шкіру голови за 30 хв. до миття.
– Шкірку свіжозібраних горіхів розминають і прикладають до хворих місць при ревматизмі.
– Внутрішні перегородки волоських горіхів корисні при зниженій функції щитовидної залози. Їх можна додавати в чай або ж готувати відвар: 1/2 склянки перегородок заливають 2 склянками води, 10 хв. Кип’ятять на слабкому вогні, проціджують і п’ють протягом 10 днів по 1 ст.л. 3 рази на день до їжі.