Як поводитися споживачеві в подібній ситуації? Звичайно, в пориві злості можна припинити виплачувати щомісячні платежі банку, але, погодьтеся, це не вихід із ситуації.
Людина, що вирішила піти таким шляхом, в кращому випадку зіпсує собі кредитну історію, а в гіршому – це судові позови або ж тиск з боку колекторів.
Іншим варіантом вирішення проблеми з неякісним товаром є позовна заява в суд на продавця цього товару.
Існує і третій варіант вирішення проблеми, найбільш ефективний у порівнянні з першими двома способами, який допоможе заощадити час і нерви споживача.
Коли споживач виявив, що куплений в кредит товар не підлягає ремонту або заміні, потрібно звернутися з письмовою заявою про розірвання договору купівлі-продажу в магазин, який продав йому товар низької якості.
Заяву рекомендується написати в двох примірниках, один з яких залишається в магазині, а другий з підписом співробітника і печаткою магазину залишається на руках у покупця. Це дозволить підстрахуватися покупцеві від «втрати» заяви адміністрацією магазину.
Тільки-но представник адміністрації підписав заяву, магазин приймає на себе зобов’язання виплатити покупцеві грошову суму в розмірі початкового внеску і нарахованих на кредит відсотків. А залишок від вартості адміністрація магазину повинна перевести в банк, в якому покупець брав кредит, оскільки за законом до повного погашення кредиту річ залишається власністю банку. Однак, поки необхідні кошти не надійдуть на банківський рахунок, позичальникові все ж доведеться гасити кредит.
Договір купівлі-продажу вважається розірваним тільки тоді, коли покупцеві виплачені відсотки і початковий внесок, а залишок боргу переведений до банку.
Після офіційного розірвання договору з магазином, необхідно написати заяву до банку, в якому попросити достроково розірвати договір кредитування фізичної особи з причини розірвання договору купівлі-продажу з торговою точкою через продаж неякісного товару.
Іноді банкіри можуть вимагати чеки, документи та заяви, що відносяться до процедури розірвання кредиту.
Роблячи таким чином, покупець не тільки повертає витрачені на неякісний товар кошти, але і залишається в хороших відносинах з банком, який видав кредит на покупку, і не псує свою кредитну історію.