Починайте ранок з посмішки! Це як аутотренінг – побажання собі улюбленому доброго ранку і посмішка від душі. Повторюйте ритуал щодня і він стане для вас звичайним і дуже корисним стимулом для початку нового продуктивного дня.
Для того щоб ви остаточно прокинулися, вам необхідно пробудити всі свої органи чуттів, адже вони відповідають за повноцінне сприйняття навколишнього світу. Перше, що ви бачите після пробудження – це обстановка спальні. Вона повинна бути в спокійній колірній гаммі, але варто привнести в цей спокій кілька яскравих акцентів, які будуть впливати вранці на ваш орган зору, активізуючи його і весь організм.
Пробудити ваш слух може хороша життєстверджуюча музика. Включіть (але не дуже голосно) веселу джазову композицію чи мажорну класичну п’єсу і ви не помітите, як сон вивітритися геть, а ваші ноги самі почнуть пританцьовувати в такт мелодії.
Важливою є роль дотику в процесі пробудження. Легкий масаж голови і обличчя, зарядка і душ з використанням масажної рукавички, якою ви розітре все тіло, допоможуть прогнати залишки сну і підбадьоритися остаточно.
Крапля улюбленої ароматичної олії чи духів – остання нота в акорді гарного настрою на весь день. Для цього підійдуть ароматичні олії розмарину чи цитрусових, вони не тільки приводять у тонус нервові рецептори, але і підвищують працездатність мозку.
Не варто забувати, що ваш добрий ранок починається ще звечора. А це означає, що ви повинні себе привчити лягати спати в один і той же час, не занадто пізно, не засиджуючись біля комп’ютера або перед екраном телевізора. Прийміть перед сном розслаблюючу ванну, послухайте гарну музику, не забудьте провітрити кімнату, а краще – залиште відкритим вікно в спальні на всю ніч. Ні в якому разі не переїдайте на ніч і не вживайте занадто багато рідини, в іншому випадку неспокійний сон і набряки на ранок вам гарантовані.
Намагайтеся все приготувати на ранок звечора – випрасувати одяг, начистити взуття, підібрати аксесуари. Розкладіть по своїх місцях речі, які вам можуть знадобитися вранці – косметика, ключі, документи, парасолька. Навіть сніданок можна частково приготувати звечора, особливо, якщо вам вранці доводиться збирати в школу або садок дітей. Відваріть ввечері кашу чи приготуйте млинці, а вранці вам залишиться лише все розігріти.
Навчіться правильно розподіляти час не тільки на роботі, але і вранці вдома. Можна заощаджувати час, поєднуючи кілька різних процесів. Наприклад, перш, ніж відправитися в душ, поставте чайник на плиту і кашу в мікрохвильовку – до моменту вашого виходу з ванни сніданок буде майже готовий.
І ще одна цінна порада – заводьте свій будильник на 5-10 хвилин раніше, ніж плануєте вставати. Ці кілька хвилин не тільки дозволять уникнути поспіху в ранкових зборах, але і можуть бути використані для того, щоб поніжитися чи зробити невелику зарядку, не вилазячи з ліжка. А потім – з добрим ранком!