Головна | ПОБУТ → Як доглядати за виробами з порцеляни (фарфору)

Як доглядати за виробами з порцеляни (фарфору)

Як доглядати за виробами з порцеляни (фарфору)

Порцелянові вироби, як і інші красиві, але крихкі речі, вимагають дбайливого та турботливого догляду. Але як же мити ці витончені, невагомі творіння, якщо їх навіть і в руки взяти страшно? Однак миття порцеляни завдання не таке складне, для цього потрібна лише обережність і дотримання декількох нескладних правил. Про них і розповімо.

• Якщо ви взялися за миття фарфорового посуду, то найкраще це робити вручну. Чимало відомих марок сьогодні виробляють фарфор, який не боїться ні мікрохвильових печей, ні посудомийних машин. Але є фарфорові вироби, особливо це стосується антикваріату та порцеляни розписаної вручну, які не терплять грубого поводження і використання сучасної побутової техніки. Такі вироби слід мити дбайливо і тільки вручну.

• Тонкий дорогий антикварний, позолочений чи розписаний вручну фарфор ні в якому разі не мийте на вису під проточною водою, тільки поклавши в невелику пластикову ємність, на дні якої буде розстелено м’який рушник. Вода не повинна бути занадто гарячою, оскільки поверхня фарфору може постраждати від високої температури, оптимальний варіант тепла або прохолодна. Чашки, глечики, кавники, заварювальні чайники та інші порцелянові вироби, що мають ручки, тонкі візерункові деталі, а також прикрашені ліпниною, потрібно тримати за корпус, підтримуючи знизу.

• Навіть найякісніші порцелянові вироби бояться побутової хімії, тому від неї краще відмовитися взагалі. Якщо фарфор сильно забруднений, скористайтеся нейтральним і щадним дитячим милом. Його можна розвести у воді чи нанести на щіточку. Якщо фарфор потьмянів і йому не вистачає блиску чи на ньому залишилися розводи та каламутні плями, тоді у воду можна додати невелику кількість нашатирного спирту. Зовні посуд також можна протерти легким розчином перекису водню, а всередині розведеним зубним порошком.

• Ніяких жорстких щіток, мочалок і губок, вони можуть подряпати поверхню фарфору. Краще використовувати м’яку щіточку чи тканину. Носики кавників і заварювальних чайників, які вимагають регулярного миття, можна чистити маленькою щіткою для дитячих пляшечок.

• Не залишайте порцелянові вироби у воді надовго, від цього на емалі можуть з’явитися тріщини. При митті не тріть посуд, це також може призвести до тріщин і подряпин, злегка протріть його тканиною і сполосніть. Щоб змити мило достатньо опустити виріб у теплу воду.

• Після того, як ви помили і витерли фарфор, поки краплі води на ньому ще не висохли і не залишили плями й розводи, його потрібно дбайливо і обережно натерти до блиску.

• Антикварні, позолочені чи розписані вручну статуетки і скульптури з порцеляни краще взагалі не мити. Пил можна змахнути пензликом чи щіткою з натуральним ворсом. Це може бути, наприклад, художній чи косметичний пензлик. Якщо таких немає, тоді просто протріть фарфор м’якою сухою тканиною, це додасть йому блиску.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля