Щоб наші незамінні хранителі тепла і здоров’я виконували свої функції, необхідний правильний догляд за зимовим взуттям. З цієї статті ви дізнаєтеся як доглядати за зимовим взуттям, а також, з якого матеріалу краще вибрати зимове взуття.
Після того, як ви купили зимове взуття, його необхідно підготувати для виходу на вулицю. Для цього потрібно обробити чоботи або черевики засобом, який забезпечить захист від води та бруду, навіть якщо за вікном немає дощу або слякоті. Це створить захисну оболонку, яка буде забезпечувати догляд за зимовим взуттям, і зовнішні несприятливі фактори такі, як пересушування на морозі, надмірна вологість та інші, будуть мінімально відображатися на взутті.
Правильніше було б купити 2-3 пари зимового взуття. Наявність такої кількості пар дасть вам можливість повністю висушити промокле взуття і дозволить повністю увібратися спеціальним захисним засобам, якими обробляється поверхня чобіт та черевиків. Крім цього, ваш образ буде завжди новий і цікавий для оточуючих. Але така можливість є, на жаль, далеко не у кожного.
Запам’ятайте, щоб взуття як слід просохло, воно повинно сохнути не менше 24 годин. І це навіть якщо ви носили його в суху погоду, воно повинно гарно просохнути, адже наші ноги також виділяють рідину. Тому вам краще придбати запасну пару зимового взуття.
Сушити взуття треба на спеціальних розпірках. Ні в якому разі не користуйтеся феном, батареями або іншими нагрівальними приладами, оскільки це погано позначиться на стані взуття. Найпростіший і найефективніший спосіб сушіння промоклого взуття – це звичайні газети. Просто напхайте у взуття якомога більше газет і залиште на ніч. Газети вберуть у себе всю вологу і, до ранку, ваше взуття знову буде сухим та комфортним.
Коли взуття висохне, необхідно обробити його спеціальними засобами по догляду за взуттям. Спеціальні засоби по догляду за взуттям, повинні бути призначені саме для того матеріалу, з якого виготовлене ваше взуття.
Ще один важливий момент, щоб довше зберігати зовнішній вигляд взуття, треба вдягати його, використовуючи ріжок, а знімати руками, не допомагаючи собі другою ногою.
Які засоби слід використовувати по догляду за зимовим взуттям
Креми на основі гуталіну – це класика взуттєвої косметики. Такі креми важко вбираються в поверхню, а також вимагають спеціальної обробки щіткою. Однак при всьому цьому, вони чудово підходять для догляду за зимовим взуттям.
Емульсійні креми – більш м’які у порівнянні з гуталіновими. Такі креми сприяють утворенню на поверхні взуття пористої плівки, яка дозволяє пропускати вологу назовні, тому підійдуть для порівняно теплої погоди.
Блискучі креми, які по мірі висихання, сприяють утворенню блискучої плівки. Дані засоби продаються у ємностях з поролоновою губкою. Такий крем необхідно наносити звечора за допомогою цієї ж губки.
Аерозоль в основному використовується для того щоб надати шкіряному взуттю водовідштовхувальні властивості.
Існують також очищувачі взуття, засоби для розтягування взуття, віск, який надає шкірі блиску, різні дезодоранти для взуття з антибактеріальною дією, які не будуть зайвим у догляді за взуттям.
З якого матеріалу краще вибрати зимове взуття
Натуральна шкіра
Це найкращий вибір при купівлі взуття для осені та зими. Взуття з натуральної шкіри, довго зберігає форму, дає можливість ногам дихати, а також зручне. За шкірою потрібно правильно доглядати, просочувати її захисними засобами хоча б раз на місяць, а чистити за допомогою крему декілька разів на тиждень. Бруд зі шкіряного взуття потрібно знімати сухою щіткою, а потім протирати вологою ганчіркою. Ні в якому разі не можна використовувати різні жорсткі розчини, ацетон і бензин. А також не можна перезволожувати шкіру.
Лакована шкіра
Така шкіра не переносить низьких температур. Вона почне тріскатися вже при температурі нижче мінус 10°С. Таке взуття не можна носити щодня, оскільки від бруду та вологи, взуття потьмяніє і покриється тріщинами.
Замша
Замша підійде при сухій морозній погоді. Замша – м’який і теплий матеріал, за яким необхідно також доглядати за допомогою спеціального просочування, що захищає від бруду та мокрих плям. У дощ замшеве взуття краще не одягати, вона швидко промокне, потім втратить свій колір, а на поверхні взуття з’являться білі розводи, яких досить складно позбутися.
Нубук
Нубук – це ворсиста шкіра, яка нагадує замшу, але нубук не так боїться вологи. Нубук потрібно частіше обробляти засобами захисту від вологи, а бруд необхідно змивати не за допомогою води, а за допомогою спеціальних пінок для очищення нубуку. Замшу і нубук необхідно гарно висушити перед чищенням та іншими процедурами.
Синтетичні матеріали добре підходять для дощової погоди. Вибирати засоби по догляду для матеріалів з синтетики потрібно індивідуально.
Як потрібно зберігати зимове взуття
Правильне зберігання взуття – запорука його довгого і щасливого життя. Перш ніж прибрати взуття в комору, його слід ретельно вимити, висушити, почистити, нанести захисні засоби і продезінфікувати. Для дезінфекції взуття всередині протирають ганчіркою, змоченою формаліном, і на добу кладуть у щільно зав’язаний поліетиленовий пакет. Потім взуття виймають і провітрюють.
Для тривалого зберігання взуття краще помістити туди, куди не проникають сонячні промені і волога, не забувши при цьому, покласти поблизу засіб від молі.
Чоботи з довгими халявами найкраще зберігати підвішеними на прищіпках. Святкове і особливо лаковане взуття загортають у папір, або натягають на нього панчохи. Взуття з натуральної шкіри, замші і нубуку найкраще зберігати в спеціальних бавовняних мішках або дерев’яних ящиках, але цілком підійдуть і картонні коробки з-під взуття, які не варто викидати одразу після покупки.
Якщо ви будете правильно доглядати за зимовим взуттям, ви значно продовжите термін його служби, а також збережете привабливий зовнішній вигляд.