Ви помічали: чим ближче відпустка, тим важче працювати? Останній тиждень вже все валиться з рук, немає сил зосередитися, оскільки всі думки вже десь на пляжі. Але повернення з відпустки на роботу викликає не менші труднощі. В принципі, все це цілком зрозуміло. Впрягатися в робочий ритм після вільного режиму (спи скільки хочеш, гуляй як заманеться) дійсно складно. Причому найвиразніше післявідпустковий синдром простежується у тих, хто повертається додому з туристичної поїздки безпосередньо напередодні виходу на роботу.
З корабля на бал
З самого початку намагайтеся не планувати відпустку так, щоб прямо з літака «летіти» в офіс. Подаруйте собі ще два-три вільні дні після приїзду. Заздалегідь звіртеся з календарем – нехай ваш перший робочий день ні в якому разі не розпочинається з понеділка. Так-так, найскладніше вам буде саме цього дня. Як відомо, на самому початку робочого тижня тяжко усім. А якщо на все це накласти ще й трудність входження в робочий ритм після відпустки… Плюс на фоні байдикування в умовах «все включено» може з’явитися відчуття, що життя проходить даремно або що начальство не цінує, та й взагалі – щось потрібно міняти. Тут і до затяжної депресії недалеко, коли негативні емоції немов вампіри, висмоктуватимуть вашу життєву енергію.
Перші два-три робочі дні добре було б зробити скороченими хоч би на пару годин (якщо є можливість домовитися), нехай навіть ціною відпрацювання цього часу після повної адаптації.
Психологи радять ніколи не ділити життя на «відпустку» і «після відпустки».
Намагайтеся зблизити відпускний і робочий режими так, щоб не було різких перепадів між напруженням і розслабленням. Це допоможе уникнути післявідпусткного синдрому, який може проявитися не тільки у вигляді лінощів і поганого настрою, але і мігренню і загостренням хронічних проблем. Віднімаючи сили, синдром проявляється емоційною спустошеністю. Не ігноруйте подібний стан, беріть ініціативу у свої руки і допоможіть організму здолати цей психологічний бар’єр.
Життя після відпустки
У перший день вам здається, що за час вашої відсутності проблем тільки додалося і усі справи раптом якось разом звалилися докупи. Не хапайтеся за все і відразу, не намагайтеся ураз загрузнути в справах. Ваш мозок поки що не готовий до великих навантажень. Фахівці говорять, що у багатьох людей інтелектуальні здібності після відпочинку падають на 20%. Входьте в робочий ритм поступово, поділіть справи на термінові і ті, які можуть почекати. Розраховуючи свої сили, намагайтеся спочатку виконати найлегші завдання: наприклад, розберіть пошту.
Якщо ви відчули втому – залиште всі справи. Пройдіться по офісу, поговоріть з колегами, поділіться своїми враженнями про прекрасний літній відпочинок.
Заряд позитиву
Прості поради допоможуть швидше і без стресу налаштуватися на робочу хвилю.
Імбир для бадьорості
Вранці, приймаючи ванну, підвісьте під сильний струмінь води мішечок із засушеними квітками лаванди чи екстрактом імбиру (продаються в аптеках). Така нехитра процедура наповнить ванну кімнату приємним ароматом, а заразом зарядить бадьорістю і енергією на цілий день.
Все як по нотах
Коли все валиться з рук, послухайте класичну музику. Під неї навіть квіти ростуть швидше. Допоможе і ваша улюблена мелодія в навушниках.
Вам треба шоколаду
Якщо настрій дуже поганий, з’їжте шматочок чорного гіркого шоколаду або банан. Цей фрукт містить дивовижний елемент алкалоїд харман, в його основі є особлива речовина мескалін, яку по праву у всьому світі називають препаратом щастя.
Впоратися з меланхолією допоможуть склянка морквяного соку і жменя горішків. Пам’ятайте: апатія після відпустки – це нормально, через тиждень настає адаптація.