Головна | ПОБУТ → Як очистити воду без використання фільтру для води в домашніх умовах

Як очистити воду без використання фільтру для води в домашніх умовах

Як очистити воду без використання фільтру для води в домашніх умовах

Якість води, яку ми п’ємо, прямо впливає на стан нашого здоров’я. Якщо під рукою немає спеціального фільтру для води, очистити воду можна за допомогою нескладних способів, про які ви дізнаєтеся з цієї статті.

Відстоюємо воду

Наливаємо в ємність воду і даємо їй можливість відстоятися близько 8 годин. При цьому ємність кришкою не накриваємо, надавши воді можливість «дихати». Через 4 години з води випаруються майже всі летючі домішки, в тому числі і хлор, яким доблесні комунальні служби наповал убивають гіпотетичні хвороботворні бактерії і мікроби. Ще через 4 години більшість солей важких металів, розчинених у воді, осядуть на дно у вигляді малопомітного осаду.

Завершуємо процедуру відстоювання обережним (без збовтування) зливом 2/3 об’єму відстояної води в інший посуд, а рідину (назвати її водою просто не повертається язик), що залишилася виливаємо геть.

Заморожуємо воду

Такий метод очищення дуже схожий на приготування талої води.

Ємність, наповнену не до країв водою, поміщаємо в морозильну камеру. Під ємність з водою підкладаємо для теплоізоляції шматок пористого картону. Через деякий час на поверхні утворюється невелика крижана кірка. Вона складається з води з домішками важких металів, що замерзає в першу чергу. Видаляємо кірку із посудини і чекаємо, коли замерзне половина решти об’єму води.

Незамерзлу воду без жалю зливаємо – солі і різні домішки нам ні до чого. В силу своїх хімічних властивостей, замерзає в першу чергу чиста прісна вода, оскільки при кристалізації кристали льоду, що ростуть, витісняють зі свого складу всі сторонні молекули і атоми. Лід, що утворився, розтоплюємо і вживаємо для пиття і приготування їжі.

Насичуємо воду кремнієм

Шматочки купленого в аптеці кремнію ретельно промиваємо, поміщаємо в скляну посудину і заливаємо водою. Розміщуємо в приміщенні з кімнатною температурою і природним освітленням, але так, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на ємність з водою. Через 2-3 дні вода буде готова до вживання.

Кремній, будучи дуже сильним активатором води і володіючи бактерицидними властивостями, за час настоювання наситить воду своїми частками на молекулярному рівні, а значить крім очищення додасть такій воді ще й лікувальних властивостей. Насичена кремнієм вода дуже смачна, не містить бактерій і довго зберігається.

Очищаємо активованим вугіллям

На дно ємності поміщаємо 10 таблеток активованого вугілля, зав’язаних в імпровізований мішечок з марлі чи медичного бинту і заливаємо від 8 до 10 літрів води. Щоб уникнути розмноження різних бактерій і мікроорганізмів ємність з водою слід поставити в прохолодному приміщенні.

Через 8 годин активоване вугілля, що є дуже сильним абсорбентом, поглине більшу частину шкідливих речовин, а вода позбудеться неприємних запахів і значно покращить свій смак.

Чистимо воду сріблом

У посуд з набраною для очищення водою опускаємо столове срібло або срібні монети. Через 10-12 годин іони срібла, розчинені у воді, очистять її від бактерій. Така «срібна» вода буде зберігатися дуже тривалий час, не втрачаючи своїх смакових якостей. Невеликий мінус – вироби зі срібла після тривалого застосування доведеться чистити.

За бактерицидним впливом срібло значно перевершує хлорку, карболову кислоту й інші сильні дезінфікуючі засоби. Спосіб очищення води сріблом дуже поширений у моряків, підводників і космонавтів.

Кип’ятимо воду

Кип’ятіння – найвідоміший і доступний спосіб очищення води. Хоча правильніше було б його називати методом стерилізації, адже кип’ятіння знищує у воді як шкідливі, так і корисні мікроорганізми.

Кип’ятити воду для повного очищення від бактерій і мікроорганізмів необхідно не менше 10 хвилин. Але потрібно знати міру, оскільки в процесі довгого кип’ятіння водопровідної води в ній утворюється такий канцероген, як трихлорметан, і відбувається збільшення концентрації солей важких металів.

Очищуємо воду добавками

Очистити воду можна і додаючи в неї різні рідини і речовини:

• Оцет. У 1 літр води додаємо 1 чайну ложку оцту.

• Йод. На 1 літр води знадобиться 3 краплі 5% йоду.

• Вино. У 1 літр води вливаємо 300 грам молодого білого сухого вина.

• Гроно горобини. Природні антибіотики, що містяться в горобині, за 3 години знищують бактерії не гірше хлору.

• Кора верби, листя черемхи, гілки ялівцю і лушпиння цибулі за характером впливу на бактерії нічим не поступаються горобині. Час очищення – близько 12 годин.

Оригінальний спосіб очищення води

Очищуємо воду за допомогою смужки вовняної тканини або повсті. У першу посудину наливаємо воду, що потребує очищення. Поруч з першою, але на значно меншій висоті розташовуємо другу посудину – порожню. Один кінець смужки шерсті або повсті занурюємо в ємність з водою, а другий – в порожню.

Вода просочить шматок повсті і почне по ньому скапувати в порожню посудину. Проходячи крізь пористу систему вовняних волокон, вона буде відфільтрована до кристально прозорого стану.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля