Відстоюємо воду
Наливаємо в ємність воду і даємо їй можливість відстоятися близько 8 годин. При цьому ємність кришкою не накриваємо, надавши воді можливість «дихати». Через 4 години з води випаруються майже всі летючі домішки, в тому числі і хлор, яким доблесні комунальні служби наповал убивають гіпотетичні хвороботворні бактерії і мікроби. Ще через 4 години більшість солей важких металів, розчинених у воді, осядуть на дно у вигляді малопомітного осаду.
Завершуємо процедуру відстоювання обережним (без збовтування) зливом 2/3 об’єму відстояної води в інший посуд, а рідину (назвати її водою просто не повертається язик), що залишилася виливаємо геть.
Заморожуємо воду
Такий метод очищення дуже схожий на приготування талої води.
Ємність, наповнену не до країв водою, поміщаємо в морозильну камеру. Під ємність з водою підкладаємо для теплоізоляції шматок пористого картону. Через деякий час на поверхні утворюється невелика крижана кірка. Вона складається з води з домішками важких металів, що замерзає в першу чергу. Видаляємо кірку із посудини і чекаємо, коли замерзне половина решти об’єму води.
Незамерзлу воду без жалю зливаємо – солі і різні домішки нам ні до чого. В силу своїх хімічних властивостей, замерзає в першу чергу чиста прісна вода, оскільки при кристалізації кристали льоду, що ростуть, витісняють зі свого складу всі сторонні молекули і атоми. Лід, що утворився, розтоплюємо і вживаємо для пиття і приготування їжі.
Насичуємо воду кремнієм
Шматочки купленого в аптеці кремнію ретельно промиваємо, поміщаємо в скляну посудину і заливаємо водою. Розміщуємо в приміщенні з кімнатною температурою і природним освітленням, але так, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на ємність з водою. Через 2-3 дні вода буде готова до вживання.
Кремній, будучи дуже сильним активатором води і володіючи бактерицидними властивостями, за час настоювання наситить воду своїми частками на молекулярному рівні, а значить крім очищення додасть такій воді ще й лікувальних властивостей. Насичена кремнієм вода дуже смачна, не містить бактерій і довго зберігається.
Очищаємо активованим вугіллям
На дно ємності поміщаємо 10 таблеток активованого вугілля, зав’язаних в імпровізований мішечок з марлі чи медичного бинту і заливаємо від 8 до 10 літрів води. Щоб уникнути розмноження різних бактерій і мікроорганізмів ємність з водою слід поставити в прохолодному приміщенні.
Через 8 годин активоване вугілля, що є дуже сильним абсорбентом, поглине більшу частину шкідливих речовин, а вода позбудеться неприємних запахів і значно покращить свій смак.
Чистимо воду сріблом
У посуд з набраною для очищення водою опускаємо столове срібло або срібні монети. Через 10-12 годин іони срібла, розчинені у воді, очистять її від бактерій. Така «срібна» вода буде зберігатися дуже тривалий час, не втрачаючи своїх смакових якостей. Невеликий мінус – вироби зі срібла після тривалого застосування доведеться чистити.
За бактерицидним впливом срібло значно перевершує хлорку, карболову кислоту й інші сильні дезінфікуючі засоби. Спосіб очищення води сріблом дуже поширений у моряків, підводників і космонавтів.
Кип’ятимо воду
Кип’ятіння – найвідоміший і доступний спосіб очищення води. Хоча правильніше було б його називати методом стерилізації, адже кип’ятіння знищує у воді як шкідливі, так і корисні мікроорганізми.
Кип’ятити воду для повного очищення від бактерій і мікроорганізмів необхідно не менше 10 хвилин. Але потрібно знати міру, оскільки в процесі довгого кип’ятіння водопровідної води в ній утворюється такий канцероген, як трихлорметан, і відбувається збільшення концентрації солей важких металів.
Очищуємо воду добавками
Очистити воду можна і додаючи в неї різні рідини і речовини:
• Оцет. У 1 літр води додаємо 1 чайну ложку оцту.
• Йод. На 1 літр води знадобиться 3 краплі 5% йоду.
• Вино. У 1 літр води вливаємо 300 грам молодого білого сухого вина.
• Гроно горобини. Природні антибіотики, що містяться в горобині, за 3 години знищують бактерії не гірше хлору.
• Кора верби, листя черемхи, гілки ялівцю і лушпиння цибулі за характером впливу на бактерії нічим не поступаються горобині. Час очищення – близько 12 годин.
Оригінальний спосіб очищення води
Очищуємо воду за допомогою смужки вовняної тканини або повсті. У першу посудину наливаємо воду, що потребує очищення. Поруч з першою, але на значно меншій висоті розташовуємо другу посудину – порожню. Один кінець смужки шерсті або повсті занурюємо в ємність з водою, а другий – в порожню.
Вода просочить шматок повсті і почне по ньому скапувати в порожню посудину. Проходячи крізь пористу систему вовняних волокон, вона буде відфільтрована до кристально прозорого стану.