Головна | ПОБУТ → Як отримати дистильовану воду в домашніх умовах

Як отримати дистильовану воду в домашніх умовах

Як отримати дистильовану воду в домашніх умовах

Дистильовану воду можна купити в аптеці, однак її нескладно приготувати самостійно в домашніх умовах без використання спеціального обладнання.

Дистильована вода

Дистильована вода – це звичайна вода, з якої вилучені сторонні речовини і хімічні сполуки. Вона широко використовується не тільки в промисловості і в медицині, з кожним днем розширюється діапазон використання дистильованої води і в побуті.

Її доливають в електроліт автомобільних акумуляторів, використовують для розведення антифризу і незамерзаючої рідини склоомивача, заливають в електричні праски та зволожувачі повітря, додають в акваріуми, нею поливають рослини, в кінці-кінців, її просто п’ють.

У промисловості дистильовану воду отримують за допомогою спеціальних пристроїв-дистиляторів. Ми розповімо, як очистити воду від домішок в домашніх умовах методами її випарювання і заморожування, використовуючи прості домашні засоби.

Підготовка води

У першу чергу воді, призначеній для дистиляції, необхідно дати відстоятися. Сполуки хлору і сірководню випаровуються з води в атмосферу на протязі 2 годин, різні домішки і солі важких металів осідають на дно посуду з водою через 6 годин.

Набравши в скляний посуд (наприклад, трилітрову банку) воду даємо їй відстоятися не менше 6 годин. Занурюємо в посудину трубочку так, щоб її кінець торкався дна і зціджуємо з її допомогою приблизно третина води з нижньої частини посуду.

Випарювання

Підготовлену воду переливаємо в емальовану каструлю, заповнивши її приблизно наполовину, і ставимо на вогонь. У воду поміщаємо решітчасту підставку від газової духовки, на ній розміщуємо глибоку скляну або фарфорову тарілку. Зверху каструлю закриваємо кришкою.

Бажано, щоб кришка каструлі не була плоскою, а мала куполоподібну форму. У такому разі її слід перевернути, щоб вона була спрямована опуклою частиною всередину каструлі.

Коли вода в каструлі закипить і почне випаровуватися, для прискорення процесу конденсації водяної пари, на кришку каструлі необхідно помістити пакет з льодом або поставити ємність з дуже холодною водою.

Частинки водяної пари, досягнувши холодної кришки, перетворяться на крапельки очищеної (дистильованої) води і, стікаючи по опуклій поверхні кришки вниз, потраплять в тарілку. Саме в тарілці через досить нетривалий відрізок часу буде зібрана дистильована вода.

Заморожування

Скляну банку, пластикову пляшку або інший посуд наповнюємо підготовленою водою і поміщаємо в морозильну камеру. У разі використання металевої каструлі, щоб уникнути її примерзання до дна морозильної камери, бажано підкласти під неї шматок картону, фанери або пластику.

Після того, як половина води перетвориться на лід, посуд з водою і льодом витягуємо з морозилки. Незамерзлу воду, що складається з солей і хімікатів, зливаємо геть, а лід, що залишився, розморожуємо при кімнатній температурі.

Вода, що утворилася з розталого льоду буде очищеною від сторонніх хімічних речовин і сполук, тобто, буде дистильованою.

У холодну пору року, при мінусовій температурі повітря, дистильовану воду можна готувати, розміщуючи посуд з водою на вулиці, таким чином економлячи електроенергію.

Спосіб для ледачих

Дочекайтеся дощу і помістіть на відкритому просторі керамічну, скляну або пластикову миску. Дощова вода, по своїй суті, є дистильованою водою, приготовленою у величезному дистиляційному апараті, ім’я якому – природа.

Великим об’ємом дистильованої води при такому підході ви навряд чи запасетеся, але певну її кількість назбирати все ж таки вдасться.

І на останок хотілося б сказати про ще один спосіб отримання дистильованої води – за допомогою самогонного апарату. Суть проста, замість браги застосовують звичайну воду, а на виході і отримують дистильовану воду.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля