Якщо ви не проводите регулярне чищення килимів у себе вдома, то при генеральному прибиранні вам знадобиться сильнодіючий хімічний засіб для чищення килимів, оскільки бруд в’їдатиметься глибоко в структуру матеріалу, і позбавитися від нього буде досить непросто.
Способи чищення килимів
Найпростіша порада про те, як уникнути надмірного бруду на килимі, це не ходити по ньому у вуличному взутті. А кращим способом утримання вашого килима в чистоті є його щоденне чищення за допомогою пилососа і щотижневе чищення сухим абсорбентом.
Для досягнення найкращого результату, час від часу можна також проводити професійне чищення, що дозволяє видалити найбільш стійкі забруднення і плями, що в’їдаються.
Для загального чищення килима необхідно використовувати миючий засіб, що відповідає саме тому виду забруднення, з яким ви зіткнулися. Витрати на проведення цієї процедури виявляться мінімальними, а необхідне устаткування – це наявний у вас вдома пилосос. Крім того не буде зайвим який-небудь побутовий шампунь для чищення килимів.
В основі такого процесу чищення килимів лежить один цікавий науковий феномен: за допомогою спеціального миючого засобу бруд піднімається на поверхню килима, звідки його легко видалити. Тільки-но ви розподілите по поверхні килима відповідний миючий засіб, він тут же почне збирати на себе частки бруду і розчиняти їх. Таким чином, коли ви потім пропилососите свій килим, увесь бруд буде видалений з його поверхні.
Існують 4 основні способи чищення килимів:
– чищення пилососом із спеціальною насадкою (за певних умовах може бути достатньо і такого чищення, тобто без застосування спеціальних шампунів для килимів і інших засобів для чищення);
– чищення сухим абсорбентом (при цьому способі чищення не використовується вода, тому його ще іноді називають «хімчисткою»);
– чищення паром (це улюблений спосіб чищення килимів серед професіоналів, коли миючий засіб розчиняється у воді, а потім розчин, що вийшов, наноситься на килим у вигляді теплої пари і пилососиться: таким чином, частки бруду, пов’язані з частками пари, висмоктуються з глибини килима, проте потрібна певна обережність, щоб не допустити надмірного намокання килима);
– чищення сухою піною (при цьому способі спочатку треба пропилососити килим, потім нанести на його поверхню шампунь для чищення килимів у вигляді піни з мінімальним вмістом вологи – близько 10%, після чого килим треба знову пропилососити. Механізм дії засобу для чищення приблизно такий же, як і при чищенні паром. Пилососити килим варто відразу ж після розподілу по його поверхні піни, щоб уникнути надмірного намокання).
Вибираючи оптимальний метод чищення килимів, слід пам’ятати, що багато чого залежить від типу килима, який ви збираєтеся почистити. Миючий засіб, що використовується і вибраний метод чищення повинні відповідати матеріалу, з якого зроблений ваш килим.
Секрети видалення плям
На жаль, мало хто знає про правильні способи чищенню килимів, про те, як часто слід проводити чищення і які при цьому використовувати засоби, а також про багато інших важливих нюансів, наприклад, про те, що за наявності на килимі твердих забруднень, таких як засохлі плями від пролитих рідин, їх спочатку слід видаляти вручну.
Найправильніше виводити плями з килимів наступним способом: (якщо ви щойно пролили рідину на килим) спочатку необхідно зібрати якомога більше розлитої рідини, промокаючи пляму від країв до центру (оскільки, якщо ви спробуєте промокнути пляму від центру до країв, вона збільшиться в розмірі), а потім краще за все використовувати метод чищення парою.
Такий спосіб дозволяє видаляти найбільш складні плями, такі як, наприклад, від червоного вина, але він оптимальний тільки для швидкого усунення плям. А іноді плями можуть повертатися, навіть після того, як закінчиться дія засобу для чищення, тому вам навряд чи вдасться обійтися без миючого пилососа.
Для виведення найстійкіших плям підійдуть спеціальні парові очисники.
Якщо ви серйозно маєте намір позбавитися від плями на килимі, треба враховувати декілька обставин:
– що залишило на килимі цю пляму;
– як давно вона з’явилася;
– її розміри.
Багато людей вважають за краще використовувати для виведення найстійкіших плям метод справжнього хімічного чищення. Для певних видів плям це єдине вірне рішення. Але якщо ви не хочете мати справи із складною побутовою хімією, то можна спробувати обійтися підручними засобами.
Подібно до того, як ми використовуємо соду для виведення плям з одягу, для видалення забруднень, що в’їдаються, з килима успішно застосовують швидковисихаючі карбонатні засоби для чищення. Один з таких засобів нескладно приготувати в домашніх умовах: додайте 3 чайних ложки будь-якої безбарвної рідини для миття посуду, 1/4 склянки нашатирного спирту і 1/4 склянки оцту на 7-8 літрів води. За допомогою отриманої суміші можна видалити практично будь-які плями.