Головна | ПОБУТ → Як поводитися на новій роботі

Як поводитися на новій роботі

Як поводитися на новій роботі

Нарешті ви знайшли роботу своєї мрії. І все б нічого, але нові колеги з першого дня чомусь починають мучити вас причіпками. Не поспішайте панікувати! З будь-якої ситуації є вихід.
Конфлікти бувають у будь-якому колективі. Але іноді колеги навмисно об’єднуються в коаліцію, щоб позбутися небажаного співробітника. Існує навіть спеціальний термін «мобінг», який означає цілеспрямоване цькування на робочому місці. Причини мобінгу можуть бути різні.

Чужий серед своїх

Іноді приводом для змови стає банальна заздрість по відношенню до успішнішої, перспективнішої чи просто занадто симпатичної колеги. Нерідко подібна ситуація виникає, коли в стабільний колектив приходить новий співробітник. Особливо якщо колектив складається зі зрілих пані, а новенька – молода дівчина.
Інша часта причина – конкуренція. Раніше ролі в колективі були чітко розподілені, здібності кожного відомі, поведінка передбачувана. А молодий співробітник, швидше за все, почне самостверджуватися перед начальством (і це логічно, оскільки йому потрібно завойовувати авторитет), пропонувати нововведення, спираючись на досвід роботи в іншій компанії. Керівник напевно стане порівнювати результати новачка з ефективністю роботи його колег. І ще невідомо, на чию користь виявиться це порівняння – у співробітників, що тільки-но прийшли, зазвичай набагато більше сил, енергії і ентузіазму, оскільки їм ще «не приїлася» робота на новому місці. І ось в такій напруженій ситуації деякі колективи приходять до негласної угоди, що саботувати новоспеченого колегу набагато вигідніше, ніж допомогти йому.

Хто на новенького

Пам’ятайте: «У чужий монастир зі своїм статутом не ходять». Вам необхідно прийняти стандарти компанії і слідувати їм. Якщо на даному робочому місці прийнято з’являтися тільки у білосніжних блузах і строгих костюмах, не надівайте в офіс джинси і водолазки. Корпоративна культура також може проявлятися у формі спілкування. У одних компаніях прийнято звертатися до колег на «ти», в інших – виключно на «ви» і по імені-по батькові.
Не намагайтеся ізолюватися від колег, але і не нав’язуйте їм свою дружбу. Постарайтеся зберігати нейтралітет. Обговорюйте робочі питання і уникайте особистих тем – зайва відвертість може в майбутньому обернутися боком.
Не афішуйте розмір своєї заробітної плати і премії. У разі прямого питання спробуйте віджартуватися або акуратно переведіть розмову на іншу тему.
Час від часу звертайтеся до колег за порадою або консультацією. Цим ви підкреслите свою повагу до їх професіоналізму. Тонкі лестощі в помірних дозах не зашкодять. Почніть своє питання фразою: «Ви працюєте давно і добре орієнтуєтеся в документообігу, тому я звертаюся за порадою саме до вас» або «У вас великий досвід у спілкуванні з клієнтами, не могли б ви підказати мені…».
Чітко розподіляйте обов’язки. І краще, щоб це було зафіксовано письмово. У такому разі ви завжди зможете довести, що зі свого боку зробили все необхідне. Претензії вже пред’являтимуться не до вас, а до вашого «недбайливого» колеги.
Усі ключові робочі моменти не лише обговорюйте усно, але і підтверджуйте в електронному листуванні. Навіть якщо ви домовилися, що співробітник вишле вам документ до кінця тижня, не полінуйтеся написати йому коротке нагадування. Зрозуміло, у ввічливій і коректній формі. У разі «розбору польотів» і пошуку винуватих у вас на руках завжди будуть безперечні факти. Інакше через пару місяців ви ні за що не доведете, що дійсно інформували колегу про терміни і завдання та надали йому всю необхідну інформацію.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля