Головна | ПОБУТ → Як правильно доглядати за кімнатними рослинами

Як правильно доглядати за кімнатними рослинами

Як правильно доглядати за кімнатними рослинами

В осінню негоду і зимову холоднечу, коли за вікном переважають похмурі тона, милують очі і зігрівають душу живі кімнатні рослини. З їхньою допомогою ми створюємо в будинку затишок і красу, продовжуємо весну і літо в своїй оселі.

Нікому не відомі мотиви, з яких колись давно рослина з вулиці була принесена людиною в будинок, але, швидше за все, саме таким чином наші предки намагалися не тільки врятувати улюблені живі квіти від холоду і неминучої загибелі, але й прикрасити свої помешкання. З того часу з’явилося чимало рослин, які призначені для проживання в жилому приміщенні, створені нові сорти і виведені самі незвичайні гібриди, які поєднують у собі всі найкращі якості своїх попередників. Не змінюються лише правила, яких треба дотримуватися початківцям рослинникам, щоб в будинку рослинам було комфортно і затишно.

• Вибираючи нові кімнатні рослини, зважайте на те, чи зможете ви забезпечити їм ті умови проживання, до яких вони звикли. Ви можете розміщувати горщики з квітами де завгодно – на шафах, полицях, на підвіконнях чи на підлозі, але ніколи рослина, що потребує достатньої кількості сонячного світла, не буде рости в тіні, так само, як і тіньолюбна рослина загине на підвіконні, освітленому сонцем. Враховуйте природні умови існування рослин.

• Доглядати за кожною рослиною треба правильно. Кожна квітка – окрема «особистість», що вимагає до себе особливого підходу. Не можна однаково підстригати, поливати, обприскувати чи удобрювати всі рослини. Вам слід знати, як поводитися з кожним зеленим мешканцем вашого будинку.

• Правильно пересаджуйте рослини. Раз на рік або на два роки рослини потрібно пересаджувати, щоб вони оновилися, стали більш привабливими. Це не означає, що кожного разу треба купувати горщики побільше, досить просто змінити грунт.

• Кожен майстер повинен мати свої інструменти. Це стосується і любителів кімнатних рослин. Лійка, обприскувач, піддони для горщиків і самі горщики, губка, секатор і розпушувач – ось набір основних пристосувань для догляду за кімнатними рослинами. Звичайно, можна поливати квіти з пластикової пляшки і спушувати землю паличкою, але набагато приємніше працювати професійними інструментами.

• Рослинам необхідна волога атмосфера. Навчіться регулювати рівень вологості в приміщеннях, де перебувають ваші вихованці, це особливо важливо в зимовий період, коли працюють прилади опалення. При цьому не забувайте, що різним рослинам потрібен різний рівень вологості.

• Рослинам необхідний спокій, адже вони живі істоти й іноді потребують відпочинку. Наприклад, у зимовий період квіти треба рідше поливати й підгодовувати. Не варто часто переставляти горщики з рослинами чи обрізати їх.

• Не позбавляйте кімнатні рослини повітря. Рясний, частий полив і заливання коренів позбавляє рослини можливості отримувати необхідну кількість кисню.

• Створюйте композиції з рослин. Для того, щоб кімнатні рослини стали частиною декору у вашому будинку, складайте композиції з відповідних рослин. Для цього вам доведеться ознайомитися з премудростями аранжування, але повірте, результат перевершить всі ваші очікування.

• Адекватно реагуйте на можливі неприємності – появу шкідників, загнивання чи висихання рослин. Вчасно прийняті заходи можуть без втрат повернути до життя вашу рослину.

• Ніхто не застрахований від втрат і навіть бувалі рослинники можуть помилятися. Якщо рослина загинула, не варто засмучуватися і відмовлятися від розведення кімнатних квітів.

Якщо ви одного разу захопилися розведенням кімнатних рослин, це заняття стане вашим захопленням на все життя. Адже немає нічого приємнішого, ніж спостерігати, як росте, квітне і прикрашає ваше життя вирощена вами квітка.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля