Головна | ПОБУТ → Як правильно підписати поштовий конверт

Як правильно підписати поштовий конверт

Як правильно підписати поштовий конверт

Вже багато років конверти залишаються одним з найпоширеніших і найзручніших способів доставки повідомлень, листів та іншої інформації. Незважаючи на те, що більшість із нас сьогодні користуються телефоном, факсом, електронною поштою, листи в конвертах, які неспішно подорожують по світу, не така вже й рідкість.

Любов до листів зрозуміла: конверт зберігає інформацію в первозданному вигляді, багатьом важливо побачити знайомий почерк, вдихнути аромат парфумів відправника… Ось чому в найближчому майбутньому навряд чи буде знайдена гідна заміна поштовим конвертам.

Як правильно підписати поштовий конверт

Здається, така легка задача – підписати конверт. Однак на практиці ми дуже часто стикаємося з тим, що не знаємо, як підписати поштовий конверт правильно, щоб його напевно отримав адресат.

В першу чергу, потрібно сказати, що від того, наскільки грамотно і правильно ви заповните конверт, залежить гарантія його своєчасної доставки.

Існує кілька нескладних правил заповнення конверту:

• Для того, щоб підписати поштовий конверт правильно, інформація про відправника та одержувача повинна бути записана розбірливим почерком.

• При заповненні конверту не можна допускати орфографічних помилок і записувати дані, які не стосуються адреси.

• При написанні адреси на конверті не можна скорочувати назви вулиць і населених пунктів, інакше лист взагалі може не дійти до одержувача.

• Конверт заповнюється українською або російською мовою (при відправленні в межах України). Якщо лист відправляється в Росію, то адресу обов’язково потрібно писати російською мовою. Якщо конверт буде відправлений за кордон в далеке зарубіжжя, то писати адресу потрібно англійською мовою або мовою країни одержувача. Припустиме написання адреси латиницею.

• Заповнювати дані на конверті можна будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого.

• При заповнюванні конверту потрібно дотримуватися вирівнювання тексту по лівому краю.

• Адреса відправника (хто відправляє) листа вказується зліва вгорі, а одержувача (хто має отримати лист) – справа внизу.

Адреса, за якою відправляється лист (адреса одержувача), записується в наступному порядку:

1. Найменування одержувача в називному відмінку (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб – повне найменування організації, а також посада, ім’я та прізвище).

2. Назва вулиці (проспекту, провулку тощо), номер будинку (із літерою корпусу, якщо є), номер квартири або номер офісу фірми.

3. Назва населеного пункту (місто, селище, село тощо).

4. Назва району в області (якщо є).

5. Назва області.

6. Країна призначення (для міжнародних поштових відправлень). Назву країни можна не писати, якщо лист відправляється в межах однієї країни.

7. Поштовий індекс. Якщо для індексу на конверті відведене спеціальне місце, то його потрібно записати там.

У такому ж порядку вказується й адреса відправника.

Зразок оформлення поштового конверту

Зразок оформлення поштового конверту

Зазвичай в кожному поштовому відділенні можна знайти зразок для оформлення конверту.

Можна купити конверт з надрукованою маркою, який так і називається «Конверт по Україні». А можна купити конверт без марки і віддати його оператору, щоб наклеїли потрібну марку.

Після наклейки марки конверт можна залишити в оператора або самому кинути в поштову скриньку.

Маса листа не повинна перевищувати 20 гр. Перед відправленням його обов’язково потрібно зважити на електронних вагах. Якщо маса листа перевищує зазначену, то потрібно буде доплачувати.

Коментарі до запису "Як правильно підписати поштовий конверт"

Подивитись останні коментарі
 1. Потрібен зразок, як в Польщі підписують лист? Лист надсилаю в село Закопане (Польща). Чи є в них індекс? Допоможіть!

 2. Наскільки правдиво мені говорили- але в тому селі немає індекса…
  Тому я навіть не знаю, як Вам допомогти..

 3. Адміністратори- молодці!
  Дуже чітко та зібрано наданий зразок підписання конверту, немає нічого зайвого, та немає різних посилань по яким треба перейти, щоб побачити закінчення зразку.
  Молодці!
  Я всім задоволена!

 4. Добрий день. Ви знаєте поштовий індекс Конче-Заспи?

 5. Вітаю! Підкажіть, будь ласка, чи являється обов’язковою заздалегідь надрукована інформація на поштовому конверті (по типу радянських часів), або ж я сам можу написати все від руки?

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля