Головна | ПОБУТ → Як правильно прати джинси

Як правильно прати джинси

Як правильно прати джинси

Джинси, мабуть, найпопулярніша нині повсякденна річ, яка знайшла своє місце, як в чоловічому, так і в жіночому гардеробі. Штани, зшиті з джинсової тканини, практичні і довговічні, але лише в тому випадку, якщо ви знаєте, як правильно прати джинси. Особливий підхід у даному питанні необхідний у зв’язку з тим, що цей предмет гардеробу виготовлений з матеріалу, який при необережному пранні може деформуватися і зменшуватися в розмірі. Відповідно, улюблені брюки також змінять свій розмір. Отже, яких правил потрібно дотримуватися в під час прання?

Автоматичне чи ручне?

Нині багато хто вже встиг оцінити переваги пральних машин автоматів і забув про ручне прання. Однак цей підхід може загрожувати псуванням деяких речей. У тому числі до подібних «ніжних» виробів відносяться і джинси. Набагато правильніше і безпечніше буде прати їх вручну.

Якщо ж даний варіант для вас неприйнятний, і ви не уявляєте собі прання без помічниці-машинки, то, відправляючи в надра прального агрегату улюблені брюки, порадуйте їх хоча б делікатним режимом і температурою води не більше 40°С.

Перед початком миючих процедур бажано перевірити всі кишені на наявність сторонніх предметів, застебнути блискавку і ґудзики. Якщо ви плануєте прати джинси разом з іншими речами, не зайвим буде вивчити, наскільки вони схильні до линяння. Для цього можна мокрим сірником провести по сухій поверхні джинсів, якщо дерево забарвиться, значить, цю річ краще прати окремо.

Принципи ручного прання

Насправді прати джинси вручну зовсім не складно. Для цього найкраще скористатися ванною. У ванну набирається невелика кількість води, в якій розводиться пральний порошок, і тільки після повного його розчинення в воду опускаються джинси. Зверху на брюки порошок сипати не можна, оскільки це може спровокувати появу плям. Далі брюки замочуються в миючому розчині на півгодини. Вода повинна бути теплою, але, ні в якому разі, не гарячою.

Після того як порошок розчинить бруд, брюки слід кілька разів енергійно підняти і опустити в мильній воді. Найбільш забруднені місця, а це, як правило, кишені і область біля ґудзиків, можна додатково протерти м’якою щіткою для одягу. Після цього джинси ретельно виполіскуються (найкраще проточною водою) і практично без віджимання вивішуються на мотузку, для надійності їх слід причепити прищіпками за пояс. Брюки потрібно ретельно розправити, щоб на їх поверхні не було зайвих складок.

Сушити джинси рекомендується на відкритому повітрі. Правильно висушені джинсові брюки не потребують прасування. Якщо ж ви бачите, що подекуди залишилися складочки, то краще не чекати, поки джинси повністю висохнуть. Трохи волога тканина розгладиться набагато швидше і ефективніше.

Питання, як правильно прати джинси, зовсім не зайве в наш час. Згідно зі статистикою, саме ці практичні і зручні штани ось уже котре десятиліття знаходяться на піку популярності. Складно знайти людину, в гардеробі якої не було б цієї речі. Однак часто ми самі того не бажаючи знищуємо улюблені джинси неправильним доглядом. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися вищевикладених правил прання.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля