Головна | ПОБУТ → Як правильно пити текілу, віскі, абсент

Як правильно пити текілу, віскі, абсент

Як правильно пити текілу, віскі, абсент

Багато хто із нас полюбляють гарні алкогольні напої, але чи всі знають, як правильно їх пити?

Як правильно пити текілу

Текіла – це національний мексиканський напій, зроблений з кактуса агави. Мексиканці дуже трепетно відносяться до культури пиття текіли. Хто-хто, а вони вже точно знають, як правильно пити текілу!

Якщо ви п’єте текілу вперше, не намагайтеся випити чарку залпом. Спочатку спробуйте напій зовсім трохи і відчуєте його смак. Повірте, випита залпом чарка поганої текіли може надовго відбити бажання спробувати текілу знову. До речі, на етикетці якісної текіли повинно бути написано «100% агава». Справжня текіла виробляється в Мексиці, в штаті Халіско. Решта країн лише розливають її в пляшки.

Мексиканці зазвичай п’ють чисту текілу з маленьких чарок з масивним денцем, не змішуючи напій ні з чим. Деякі дегустатори віддають перевагу келихам зі звуженим верхом. Але найвідоміший спосіб вживання текіли – з сіллю і лаймом. Для цього потрібно насипати сіль на тильну сторону долоні, злизнути сіль, перекинути чарку з текілою і закусити четвертинкою лайма. Лимон можна використовувати тільки в тому випадку, якщо лайма немає.

Текілу можна і запивати. Забійна суміш для запивання текіли – безалкогольний коктейль Сангріта (сік лайма, томатний сік і перець чилі). А можна просто з’їсти невеликий стручок перцю чилі перед тим, як випити текілу. Можна змішати текілу з тоніком (цей спосіб називається rapido, «по-швидкому»). Для цього склянку з текілою і тоніком (1:1) накривають рукою чи серветкою, різко струшують, вдаривши по столу, і випивають залпом.

Як правильно пити віскі

Віскі прийшов до нас із Шотландії. Строгих правил вживання віскі немає, але шотландці у відповідь на запитання «Як правильно пити віскі?» розповідають про правило п’яти S:
sight – помилуватися
smell – понюхати
swish – посмакувати
swallow – проковтнути
splash – розбавити

Віскі п’ють приблизно так само, як і коньяк. Спочатку потрібно вдихнути аромат напою і відчути всю гаму запаху. Потім пригубити віскі і трохи потримати напій у роті, щоб відчути його багатий смак і посмакувати напій. Потім можна зробити перший ковток. Після цього віскі можна і навіть потрібно розбавити водою – так аромат і смак напою розкриються значно повніше.

Популярний американський спосіб вживання віскі – віскі з льодом – в корені неправильний. Лід зв’язує леткі компоненти напою, не даючи аромату віскі розкритися. Справжні шотландці п’ють віскі теплим, гріючи його в руках. До речі, суміш віскі з гарячим чаєм чи водою – відмінний спосіб боротьби із застудою!

Як правильно пити абсент

Абсент робиться на основі гіркої полинової настоянки і частіше за все має зелений колір. Цей напій містить 70% спирту, а ефект від його вживання може бути непередбачуваним, тому з абсентом потрібно бути дуже обережним!

Щоб зробити напій менш гірким, його розбавляють холодною водою, яку наливають через кубик цукру, що лежить на спеціальній ложечці. Вода осаджує ефірні олії полину, тому розбавлений абсент каламутніє. Найкраще розбавляти абсент в пропорції 1:3 або 1:5.

Існує декілька способів, як пити абсент.

Російський спосіб
Спочатку готується цукровий сироп. Для цього цукор треба розчинити у воді. Потім цукровий сироп вливають в абсент в потрібній пропорції. Наливають напій у склянку, підпалюють його і дають трохи прогрітися. Після того, як абсент прогрівся, стакан накривають іншим стаканом, в результаті чого полум’я гасне. В цей момент абсент швидко переливають в другий стакан, а перший накривають серветкою, після чого перевертають дном до верху. Нагрітий алкогольний напій випивають, а під другий перевернутий стакан кладуть соломинку для коктейлів, через яку вдихають алкогольні пари від абсенту. Послідовність випивання і вдихання парів можна змінювати.

Французький спосіб
У келих наливають одну частину абсенту, на краї келиха ставлять спеціальну ложечку з отворами, на яку кладуть кубик цукру. Після цього, в келих виливають три частини крижаної води, пропускаючи через цукор на ложечці. У результаті виходить, що цукор розчиняється у воді, а сироп, який вийшов – змішується з абсентом. Замість води можна змішати абсент з товченим льодом в пропорції 1:3.

Чеський спосіб
На краї келиха кладуть спеціальну ложечку з отворами зі шматочком цукру, через який пропускають одну частину абсенту (великими краплями). Потім цукор підпалюють, а отриману карамель капають в абсент. Після такого «ритуалу» абсент розбавляють трьома частинами води. Цей спосіб вживання абсенту вимагає крайньої обережності, оскільки абсент може легко спалахнути.
Можна зробити по іншому. Над келихом тримають нагріту ложечку з отворами. На неї кладуть шматочок цукру, після чого на нього ллється абсент. У результаті виходить своєрідна суміш з розталого цукру і нагрітого абсенту.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля