Головна | ПОБУТ → Як правильно вибрати кавун

Як правильно вибрати кавун

Як правильно вибрати кавун

Територія фруктово-овочевих ринків стала повнитися сітками, заповненими кавунами і динями. Привезені з південних регіонів країни, вони спокушають нас своїм виглядом і ароматом. Але не варто нерозважливо поспішати до першого ліпшого торговця. По-перше, можна придбати несолодку і водянисту ягоду (так-так, адже кавун – це ягода). А по-друге, тим же плодом можна легко отруїтися, якщо він був вирощений у неналежних умовах.

На які ж нюанси варто звернути увагу, щоб зробити правильний вибір?

Зовнішній вигляд стиглого кавуна

Щоб дійсно насолодитися смачним кавуном, потрібно купити стиглий плід. Такий буде видавати глухий звук при постукуванні, а якщо його міцно стиснути, почне потріскувати. При цьому потрібно купувати тільки не тріснуті кавуни (розумієте, що переборщувати з натисканням не варто) і, тим більше, не надрізані. По-перше, це не гігієнічно, навіть якщо продавець розрізає кавун при вас для підтвердження його стиглості. По-друге, розрізаний кавун швидше псується під впливом все тих же мікроорганізмів, що потрапили в нього з далеко не самого чистого ножа. Ні в якому разі не можна купувати кавун половинками, за продаж таких торгові точки в ідеалі повинні штрафуватися.

Стиглі кавуни зазвичай великих розмірів, хоча все залежить від сорту. Вибираючи великий кавун, потрібно звертати увагу і на вагу, він не повинен бути занадто важким. Стиглий кавун має суху плодоніжку, у нього на боці буде характерна земляна пляма – жовта і не занадто велика. Якісна ягода має чіткий смугастий окрас, їй характерний блиск, без матовості. Кірка кавуна повинна бути твердою і сухою, не проколюватися нігтем. Якщо вона м’яка, кавун переспів.

Спеціально обладнана торгова точка

Точки для продажу кавунів на ринку обов’язково повинні бути оснащені тентом – щільний навіс буде захищати ягоди від сонячних променів. Не потрібно зупиняти свій вибір на кавунах, що лежать на самій землі. Якісна торгова точка буде оснащена спеціальним піддоном, його висота не повинна бути нижче 20 сантиметрів.

У продавця кавунів покупець має право вимагати документи, що підтверджують якість продукції, і відмовка типу: «документи у господаря, а я всього лише продавець» не повинна сприйматися взагалі. Всі папери, що засвідчують якість повинні бути на точці, в іншому випадку їх, скоріш за все, просто не існує в природі.

Перед вживанням

Купивши хороший кавун, поспішіть його ретельно помити. Таким чином, ви усунете сліди далеко не найбільш корисних для людини речовин, якими могли обприскуватися ягоди. Мити кавун краще щіткою, а після добре обтерти.

Для того щоб перевірити, чи не купили ви нітратний кавун, можете провести серію домашніх експериментів:
– роздавлена м’якоть хорошого кавуна зробить воду в склянці каламутною, але не зафарбуєте її в рожевий колір, а от нітратний кавун «пустить фарбу»;
– м’якоть нітратного кавуна бліда з товстими жовтими прожилками, в натуральному ж плоді прожилки менш помітні.

Розрізаний кавун потрібно якомога швидше з’їсти. Не рекомендується зберігати розрізаний кавун більше двох днів, навіть у холодильнику. Продовжити його довговічність можна, вдавшись до використання вакуумних пакетів. Протягом тих самих двох днів поїдання кавуна, потрібно прикривати його зріз або целофановим пакетом, або блюдцем чи кришкою.

Не поспішайте купувати кавуни на початку липня. Цукрові ягоди достигають лише до серпня. Тепличні сорти – це не тільки скоростиглі плоди, але і в більшості випадків джерела нітратів. Тільки вирощена на баштані і дозріла під прямими сонячними променями ягода буде корисною для організму. Тим не менш, не потрібно поспішати отоварюватися на узбіччі, де в сезон стоять машини з кавунами та динями. У таких умовах сприйнятлива до загазованості ягода вбере в себе всю забрудненість траси.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля