Головна | ПОБУТ → Як правильно вибрати кокос

Як правильно вибрати кокос

Як правильно вибрати кокос

Кокос – справжнісіньке джерело вітамінів і мікроелементів. Його однаково добре використовують в кулінарії і косметології. Багато хто любить кокоси за їхній смак.

Але для того, щоб куплений кокос зміг подарувати вам воістину райську насолоду, потрібно знати, як правильно вибрати кокос.

Як вибирати кокос

Ось п’ять основних правил, які необхідно пам’ятати, відправляючись за покупкою кокоса:

1. Купувати кокоси найкраще в магазинах, де ви можете самі ретельно розглянути не один кокос і порівнявши одні з іншими – вибрати найкращий.

2. Візьміть кокос, піднесіть його до вуха і потрясіть. У хорошому кокосі всередині завжди присутнє кокосове молоко (в зелених, недозрілих кокосах міститься кокосова вода, яка разом з тим, як кокос зріє, стає кокосовим молоком, поступово перетворюючись на м’якоть). Саме його плескання ви і повинні почути.

3. Огляньте плід на наявність видимих пошкоджень. Якщо ви помітите тріщини, відколи або вм’ятини – краще виберіть інший кокос. Так само слід вчинити, якщо ви виявите на кокосі сліди цвілі або загнивання.

4. Особливу увагу приділіть місцю з трьома дірочками. Ці отвори також повинні бути без гнилі і цвілі. Якщо при натисканні на них, кокос продавлюється – цей плід вже не придатний до споживання.

5. При виборі кокоса перевагу краще віддати більш світлим і важким плодам. Чим світліший плід, тим він свіжіший.

Як виглядає неякісний кокос

• Щоб перевірити якість кокоса – понюхайте його молоко. Запах кокосового молока повинен бути приємним і свіжим. У поганого, зіпсованого плоду запах кислий, а на смак такий кокос нагадує згіркле масло.

• Якщо кокос занадто старий, задоволення від його вживання в їжу ви не отримаєте, тому що його м’якоть буде дуже жорстка і нагадуватиме за смаком мило.

• М’якоть кокоса не повинна дуже легко відділятися від шкаралупи. Таке відбувається у недозрілих кокосів.

Як їсти кокос

Перед тим, як з’їсти кокос, його потрібно розкрити. Для цього візьміть вимитий плід і знайдіть у ньому три отвори. Шилом, спицею або будь-яким іншим гострим предметом проколіть один з отворів. Через отриманий отвір злийте в склянку все кокосове молоко. Для того, щоб розколоти кокос, постукайте по його поверхні молотком, не докладаючи особливих зусиль. Кокос повинен розколотися на дві рівні частини.

Щоб м’якоть кокоса відокремлювалася краще, не намагайтеся відокремити її відразу після розкриття кокоса. Зачекайте з півгодини-годину і вона буде відділятися набагато легше.

Чим корисний кокос

Користі від кокоса дуже багато. Нижче перераховані лише деякі його корисні для людини властивості:
– плід не має протипоказань до вживання;
– молоко кокоса широко застосовується при лікуванні венеричних захворювань і захворювань нирок;
– кокосову воду застосовують як жарознижуючий засіб;
– якщо регулярно вживати кокоси, можна підвищити імунітет;
– хоч кокос і є висококалорійним продуктом, його жири дуже швидко перетворюються на енергію і зовсім не відкладаються в організмі;
– запах кокоса знижує відчуття голоду.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля