Головна | ПОБУТ → Як правильно вибрати мед

Як правильно вибрати мед

Як правильно вибрати мед

Як вибрати мед знає далеко не кожен, а подобаються ці ласощі багатьом. Крім свого смакового розмаїття, мед є чудовими ліками завдяки своїм поживним і цілющим властивостям.

Купуючи мед, ми, найчастіше, не замислюємося про те, що не кожен мед приносить користь, більше того, купивши неправильний мед ми можемо заподіяти шкоди своєму організму, але про все по порядку.

Який мед правильний

По-справжньому натуральним медом можна вважати мед, який був зібраний бджолами в виключно природних умовах. До складу такого меду входить тільки нектар квітів і рослин. Якщо ж людина втрутилася в процес створення меду або змінила його склад, такий продукт вже не можна називати натуральним. Це неправильний мед і користь від нього сумнівна.

Без перебільшення можна зауважити, що найкращий мед – дикий мед, зібраний не з пасік, а з вуликів диких бджіл. Такий мед володіє максимальним набором корисних властивостей для людини.

Як підробляють мед

Недобросовісні продавці, щоб отримати більше грошей продаючи свій мед йдуть на найвитонченіші хитрощі. Одні підмішують в мед все що завгодно: цукор, борошно, картопляну або кукурудзяну патоку, крейду і крохмаль. Таким чином збільшуючи об’єми свого продукту. Самі розумієте, що такий мед навряд чи виявиться корисним.

Інші, більш підступні «шкідники», ще й розігрівають мед. Роблять вони це з різними цілями, або для того, щоб вся суміш добавок краще перемішалася з самим медом, або, щоб мед не кристалізувався. Однак при такому нагріванні рідко хто дотримується технології розпускання (плавлення) меду. Справа в тому, що мед не можна нагрівати вище 40°С. Висока температура вбиває всі корисні властивості в меді, продукт стає абсолютно некорисним.

Чи небезпечний нагрітий мед

При нагріванні меду вище дозволеної температури (40°С і вище) починає виділятися шкідлива сполука оксиметилфурфурол. Ця речовина є найсильнішим канцерогеном і у великих кількостях дуже шкідлива для людини.

Проте, за допомогою випробувань встановили, що щодобове надходження оксиметилфурфуролу в організм з їжею в кількості 2 мг на 1 кг ваги не становить для людини ніякої небезпеки. Іншими словами перегрітий мед не такий вже й небезпечний, як про це пишуть. Але й користі він не несе.

Колір і смак правильного меду

В залежності від сорту, колір меду може коливатися від світло-жовтого (акацієвий мед) до практично чорного (гірське різнотрав’я).

Смак меду також дуже різноманітний від солодко-карамельного (акацієвий мед), до терпко-в’яжучого (гречаний мед).

Однак у всіх випадках і запах, і смак повинен бути свіжим, квітковим, без сторонніх присмаків або запаху закисання.

Візуальні методи оцінювання меду

Рідкий мед не повинен бути каламутним. Попереливайте його в банці, чим довше він переливається з краю в край, тим краще. При стіканні хороший мед утворює «гірку».

Якщо мед має видиму рідку консистенцію, швидше за все його розбавляли водою, такий мед може закиснути.

Якщо мед має на своїй поверхні білу пінку або ж світлі прожилки, або взагалі видимі розшарування, такий мед не варто купувати. Цілком імовірно, що у такого меду були порушені умови зберігання або технологія виробництва.

Закристалізований мед повинен мати плавний перехід від рідкого до кристалів. Якщо перехід різкий, то мед не якісний.

Де купувати мед

Мед варто купувати тільки в місцях, що викликають у вас високий рівень довіри. Не важливо ринок це, магазин чи свій добрий знайомий-бджоляр. Купуйте тільки у тих, кому довіряєте.

Правила вибору меду

• Завжди купуйте мед тільки у перевірених продавців. Якщо ж серед ваших знайомих немає пасічників та бджолярів, купуйте мед у магазинах з перевіреною репутацією. Повірте, купівля меду у недобросовісного продавця може заподіяти шкоду вашому здоров’ю.

• При купівлі будь-якого продукту, в тому числі і меду, уважно огляньте його банку. Вона повинна бути герметично закрита і з акуратно наклеєними наліпками.

• Подивіться на місце розливу, вказане на упаковці. Якщо вказано місце, де такому меду просто немає звідки взятися, краще відмовитися від купівлі такого меду.

• Зверніть увагу на дату розливу. Більшість сортів меду кристалізується через кілька місяців. Якщо дата розливу – минулий рік, а мед досі рідкий – це привід замислитися.

• Мед не повинен мати рідини на своїй поверхні або видимого розшарування. Навіть у випадку закристалізованого меду, ділянки переходу від рідкого меду до кристалів повинні бути ледве помітні.

• При дегустації зверніть увагу на смак і запах меду. Правильний мед повинен відповідати заявленому сорту, його запах завжди свіжий, квітковий, без сторонніх присмаків.

• Хороший мед не може бути дешевим. Тільки якщо у вас є знайомий бджоляр.

• На поверхні меду не повинно бути білої пінки, що свідчить про закисання продукту.

• Не бійтеся купувати зацукрований мед. Він краще зберігається (за правильних умов)і в його натуральності можна не сумніватися.

Тепер ви знаєте про найпоширеніші способи підробки меду і про наслідки вживання в їжу перегрітого меду. Тому приділіть вибору меду особливу увагу. Сподіваємося, тепер ви зможете вибрати мед правильно!

Коментарі до запису "Як правильно вибрати мед"

Подивитись останні коментарі
  1. Щоб не сумніватися в якості меду необхідно купувати його з перевірених джерел, наприклад, у знайомого пасічника.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля