Головна | ПОБУТ → Як правильно вибрати розчинну каву

Як правильно вибрати розчинну каву

Як правильно вибрати розчинну каву

Вибрати розчинну каву високої якості, а не напій з її смаком і запахом, враховуючи достаток видів і сортів кави на прилавках магазинів, не так вже й просто.

Велика популярність розчинної кави пояснюється просто – для приготування такої кави її не потрібно варити, достатньо лише залити гранули або порошок гарячою водою, при цьому і смак, і аромат по-справжньому якісної розчинної кави практично не відрізняється від меленої. Чималу роль в її популярності зіграли і демократичні ціни на продукт.

Види розчинної кави

Порошкову розчинну каву отримують в результаті обсмажування сирих кавових зерен з подальшим дробленням на дрібні частинки. Далі за допомогою гарячої води, що подається під тиском, з них витягують розчинні фрагменти, які потім фільтрують і сушать.

Гранульовану розчинну каву готують за схожою технологією, додаючи в кінці технологічного процесу обробку кавового порошку паром під високим тиском, в результаті чого він перетворюється на крихітні грудочки.

Зовсім інакше готують сублімовану каву: приготувавши відвар з подрібнених кавових зерен, його заморожують, після чого в вакуумі витягують з нього воду, а потім подрібнюють на гранули. Саме сублімована розчинна кава найбільшою мірою зберігає смак, аромат і корисні властивості природної кави.

Зовнішній вигляд

Частинки і гранули кави в нерозчиненому вигляді повинні бути приблизно однакового розміру. Присутність сторонніх вкраплень вкаже на те, що продукт був приготовлений не тільки (а іноді й не стільки) з кавових зерен, але і з використанням різних добавок у вигляді подрібнених зерен злакових.

На відміну від меленої кави, колір кавових гранул розчинної кави жодним чином на якість кави не впливає, оскільки залежить виключно від особливостей її обробки в процесі виготовлення. Радимо звернути увагу на їх форму: кава, у якої гранули мають різкі грані, буде якіснішою, ніж та, гранули якої мають згладжені краї.

Упаковка, склад кави і термін її придатності

Упаковка розчинної кави може бути будь-якою, оскільки на збереження продукту не впливає, будь-то металева чи скляна банка, вакуумна упаковка або пакет із фольги.

В ідеальному варіанті в складі розчинної кави не повинно бути додаткових натуральних компонентів у вигляді цикорію, інжиру, ячменю та інших культур. Єдині добавки, що мають право на входження до її складу – ті, без яких її гранули втратять форму і міцність.

Зверніть увагу і на термін придатності продукту – чим він менший, тим якісніша кава. Пояснюється це просто: термін придатності продукту може бути збільшений виключно за рахунок додавання різних консервантів, тому невеликий термін придатності кави свідчить про мінімальну кількість харчових добавок в ній. Не забудьте переконатися в тому, що продукт не прострочений.

Ступінь і швидкість розчинення

Оскільки в назві кави міститься слово «розчинна» або «швидкорозчинна», вона повинна досить добре розчинятися не тільки в гарячій, але і в холодній воді.

Найбільш якісна кава розчиниться швидше за всі інші, причому розчиниться повністю, без утворення осаду. Не допускається поява на поверхні води частинок, що не розчинилися, така картина є свідченням неоднорідності складу кави.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля