Головна | ПОБУТ → Як правильно вибрати якісну парасольку

Як правильно вибрати якісну парасольку

Як правильно вибрати якісну парасольку

Вибрати міцну парасольку хорошої якості серед величезної кількості запропонованих моделей досить важко. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у виборі захисника від стихії під назвою дощ. Ці правила однакові як для чоловічих, так і для жіночих парасольок.

Парасольок, які б не ламалися і не губилися – не існує! Просто ті парасольки, які дорожчі, ламаються рідше. І тут вибір країни-виробника має значення. Кращі майстри парасольок – французи, англійці та японці. Фірмові позначки на їхніх парасольках пришиваються в декількох місцях – на ручці, на куполі, на вшитій етикетці і на хлястику. Знайти їх можна без проблем.

Експерти стверджують, що найважливіше в парасолі те, як вона зроблена. Конструкція парасольки при всій простоті, досить складна. Тому саме на неї в першу чергу слід звернути увагу при купівлі парасольки. Класичних конструкцій парасольок всього дві – парасолька-тростина і парасолька, що складається.

Парасолька-тростина – це більш давній варіант парасольки, чиста класика жанру! Проста і надійна конструкція, мінімальна кількість колін. Завдяки цьому спиці і зчленування не розбовтуються, роблять купол більш міцним і жорстким. Високий купол дозволяє воді стікати швидко, і поверхня його висихає майже миттєво. Єдиний недолік – парасолька завелика і її не дуже зручно носити.

Парасолька, що складається – данина сучасній моді. Три або чотири коліна дозволяють її складати й упаковувати навіть в дамську сумочку. Але такі парасолі швидко виходять з ладу – велика кількість колін ручки і спиць роблять конструкцію парасольки більш вразливою. Полегшений алюмінієвий каркас не в силах протистояти сильному вітру. Тут виживають парасольки зі сталевими спицями.

У парасоль, що складаються є чотири варіанти. За способом відкриття вони поділяються на:
– ручні – відкриваються руками;
– напівавтомати – ручне висування ручки і автоматичне розгортання купола;
– автомати – розгортаються самі при натисканні кнопки;
– подвійні автомати – розгортаються і складаються самостійно при натисканні кнопки.

На що варто звернути увагу при виборі парасольки?

Вибираючи парасольку, зверніть увагу на матеріал каркасу, кількість спиць, матеріал, з якого виготовлений купол парасольки, і кількість складань парасолі.

Матеріал каркасу

Кращий варіант – нержавіюча сталь з титановим напиленням і вуглепластиковими кінчиками спиць. Такій парасолі не страшний вітер і важить вона всього 200-300 грам. Скловолокно, яке використовується в парасолі-тростині, – чудове рішення! Виняткова легкість і пружність! Всі інші варіанти – під сумнівом.

При покупці парасольки обов’язково перевірте роботу механізму і міцність каркасу – покачайте парасольку в руці. Спиці та зчленування не повинні бовтатися і шуміти.

Кількість спиць

Кількість спиць в парасолі може коливатися від 8 до 32. Але як стверджують експерти, оптимальна кількість їх в каркасі парасольки – від 8 до 16. Додаткові спиці використовують тільки як елементи декору. Міцності при укритті від дощу вони не додають, а вартість збільшують.

Матеріал, з якого виготовлений купол парасольки

Основними типами матеріалу куполу є нейлон, поліестер, епонж і тканини з тефлоновим просоченням.

Один з найбільш дешевих матеріалів, який використовують для обтягування парасольки – нейлон. Парасолька з куполом із нейлону не вимагає спеціального догляду і може прослужити достатньо довго.

Купол парасольки з поліестеру із оздобленням під атлас або шовк і витканим з різнокольорових ниток малюнком виглядає вишукано. Хоча моделі парасольок з поліестеру не такі міцні, як з нейлону. Втім у дорогих моделях в матеріал додають бавовну, після чого надійність виробу в рази зростає.

Перевірити справжність парасольки з поліестеру із додаванням бавовни можливо, подивившись крізь неї на світло. На світлі у парасольки, виготовленої з подібного матеріалу, видно плетіння тканини.

Головна особливість парасольок з японської тканини епонж – вода не затримується на куполі, вона збирається в краплі і скачується.

Так само як і у парасольок з епонжу, на куполі парасольки з тефлоновим просоченням вода збирається у краплі і скачується. Матеріал з тефлоновим просоченням на дотик тонший і м’якший.

Кріплення куполу до спиць – показовий елемент якості парасольки. Кріплення нитками – це дешево, покриття кріплень спеціальними ковпачками – дорожче і практичніше.

У парасольки-тростини купол натягується на каркас дуже жорстко, у парасольок, що складаються натяжка слабша, щоб тканина мала можливість рухатися при складанні парасольки.

Кількість складань парасольки

Існують парасольки, які не складаються (прикладом може служити парасолька-тростина), двоскладні, трискладні і чотирискладні. Парасолі з трьома і чотирма колінами завоювали велику популярність через компактний вигляд. Хоча найбільш міцними вважаються двоскладні парасольки.

Вдалого вибору вам, і нехай негода ніколи не засмучує вас – адже це шанс показати всім, яка у вас красива парасолька!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля