Головна | ПОБУТ → Як різати цибулю без сліз

Як різати цибулю без сліз

Як різати цибулю без сліз

Коли нам доводиться різати цибулю, всі ми стикаємося з таким неприємним явищем, як сльози. Як же з цим боротися і чи можливо різати цибулю без сліз?

Цибуля складається з клітин, що містять ферменти і сполуки сірки. При різанні цибулі відбувається пошкодження її клітин, що призводить до хімічної реакції між цими речовинами. В результаті утворюється хімічна речовина, що виділяється в повітря у вигляді газу. Коли цей газ дістається до очей, він взаємодіє з вологою на них і перетворюється на сірчану кислоту, що викликає печіння і подразнення очей. Відповідно організм, прагнучи якнайшвидше позбавитися від подразника, збільшує сльозотечу.

Існує декілька перевірених методів, за допомогою яких ви зможете різати цибулю без сліз, а також уникнути неприємних відчуттів при різанні цибулі. Спробуйте різні методи, доки не знайдете той, який найкраще підходить саме для вас.

• Покладіть цибулю в морозильну камеру на 10 хвилин або в холодильник на 30 хвилин перед тим, як її різати. Охолодження цибулі сповільнить виділення сірчистих сполук, які викликають сльози.

• Якщо у вас не було часу, щоб заморозити або охолодити цибулю в холодильнику, помістіть її під струмінь холодної води. Це також охолодить цибулю. А можна різати цибулю безпосередньо у воді – під струменем або в ємності з водою. Речовини, що викликають сльози є водорозчинними, тому вода змиє їх, перш ніж вони зможуть дістатися до ваших очей.

• Змочіть обробну дошку сумішшю оцту і води в рівних пропорціях. Оцет зупиняє реакцію з виділення сірчистих сполук цибулі. Якщо суміш в даній пропорції не допоможе, спробуйте збільшити кількість оцту, але варто пам’ятати, що це вплине на смак цибулі.

• Використовуйте тільки гострий ніж для різання цибулі, оскільки гострий ніж робить чисті розрізи, пошкоджуючи меншу кількість клітин цибулі, що призводить до меншого виділенню сльозогінного газу. У процесі різання можна змочувати лезо ножа холодною водою, що допоможе змити сполуки сірки та уникнути сліз.

• Не обрізайте корінь цибулі на початку різання. Оскільки ця частина цибулі містить найбільшу концентрацію сірчистих сполук, вона повинна бути відрізана в останній момент. Тим самим ви будете схильні до подразнення очей більш короткий проміжок часу.

• Ріжте цибулю в добре провітрюваному приміщенні. Для цього можна відкрити вікно або помістити вентилятор поруч з обробною дошкою, який буде здувати сірчисті сполуки цибулі від вашого обличчя.

• Запаліть свічку і помістіть її поряд з обробною дошкою або, якщо у вас газова плита, ріжте цибулю поруч із запаленою конфоркою. Відкрите полум’я буде спалювати сірчисті сполуки з пошкоджених клітин цибулі і вони не дістануться до ваших очей.

• Одягніть окуляри для плавання або водолазну маску, коли ви ріжете цибулю. Вони чудово підходять для цієї цілі, оскільки щільно прилягають до області навколо очей, і газ, який викликає сльози, не зможе до них дістатися.

• Візьміть до роту скибку хліба так, щоб друга його половина стирчала з роту. Хліб допоможе поглинути сірчисті сполуки цибулі.

• Якщо у вас є кухонний комбайн, використовуйте його, щоб різати цибулю. Після того як ви закінчите, зачекайте деякий час, перш ніж відкрити кришку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля