Головна | ПОБУТ → Як відіпрати жовті плями від поту

Як відіпрати жовті плями від поту

Як відіпрати жовті плями від поту

Кожна людина потіє під час інтенсивних фізичних навантажень або при високій температурі. Для нормальної терморегуляції організм здатний виробляти до 3 літрів поту протягом дня. До складу поту входять різні органічні речовини і солі, які залишають на одязі плями в області пахв, усмоктуючись в тканину.

Такі плями виділяють характерний аромат і виглядають вельми неестетично. На білих виробах вони виділяються жовтизною і їх вкрай важко відіпрати звичайними порошками. Як же позбутися від цих відмітин, не викидаючи улюблену річ?

Варто відзначити, що свіжі плями можна видалити при першому пранні, а от із застарілими плямами справа складніша. Є кілька секретів, що дозволяють з ними впоратися.

Як позбутися жовтих плям від поту

• Невеликі плями поту обробляють серветкою, змоченою в 3% розчині перекису водню, по всій поверхні забруднення. Після цього виріб добре прополіскують у воді і сушать на сонці.

• Кухонну сіль і нашатирний спирт розчиняють у склянці води. Цих інгредієнтів необхідно взяти по одній чайній ложці. У цьому розчині замочують частину одягу, на якій розташовується пляма, на кілька годин. Потім білизну полощуть і перуть. Цей спосіб підходить для виробів з бавовняних і лляних тканин.

• Кухонна сіль також використовується для видалення плям поту з вовняних і шовкових речей. Розчиняють 1 столову ложку солі в склянці з водою і протирають серветкою з тканини, просоченою отриманим розчином, місце забруднення. Залишають на деякий час, після чого прополіскують в кип’яченій теплій воді. Полоскання в кип’яченій воді допоможе повернути виробу з шовку барви і блиск.

• Якщо плями посаджені давно, то прибрати їх з тканини допоможе аміачний спирт та бензин. Спершу обробляють матеріал бензином, після чого ретельно витирають губкою або серветкою, просоченою в аміаку. Особливу увагу приділяють контурам забруднення. При недостатній обробці, після прання вони можуть знову проявитися. Після проведення цієї процедури одяг перуть у розчині звичайного прального порошку.

• Допомогти у виведенні плям поту може аспірин. Беруть пару таблеток ацетилсаліцилової кислоти і подрібнюють їх до утворення порошку, який необхідно розмішати в 1/2 склянці теплої води. Пляму протирають серветкою, просоченою цим розчином, і залишають на 2 години. Після чого перуть порошком.

• Якщо плями проявилися на світлій або кольоровій вовняний речі, прибрати їх можна за допомогою мильного розчину й м’якої щіточки. За допомогою неї ретельно обробляють пляму і прополіскують річ в теплій воді до повного вимивання мильного розчину. Мокрий виріб обробляють розчином щавлевої кислоти (на склянку води 1 чайна ложка) в місці появи плями. Через кілька годин ще раз прополіскують.

• Для вовняних кольорових речей підійде також спосіб видалення плям поту з використанням уайт-спіриту. Змішують нашатирний спирт і уайт-спірит з розрахунку 1 до 2 та наносять одержану суміш на пляму. Через кілька годин прополіскують в теплій воді. Цей метод підійде і для виробів зі світлого шовку при невеликій зміні дозування. Для речей з цього матеріалу компоненти змішуються в рівних частинах.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля