Головна | ПОБУТ → Як відмити емальовану каструлю

Як відмити емальовану каструлю

Як відмити емальовану каструлю

Від такої неприємності, як пригорілі сковорода або каструля, не застрахована жодна господиня. Як же бути, якщо трапилася така оказія? Як відмити емальовану каструлю від пригорілої їжі, не пошкодивши емаль? Можна використовувати сучасні засоби побутової хімії, в достатку присутні на полицях магазинів. Але є й кілька старих рецептів.

• Для початку, щоб каструля служила довше, прокип’ятіть нову емальовану каструлю зі звичайною водою.

• Чудовий засіб для того, щоб відмити емальовану каструлю – це кальцинована сода. Слід розвести в одному літрі гарячої води 25 грамів соди і промити посуд, обполоснути чистою водою і протерти сухою ганчіркою.

• Сіль теж може бути помічником в цій нелегкій справі. Потрібно посипати пригорілу каструлю сіллю і залишити на кілька годин, потім відмити буде набагато легше.

• Емальований посуд довго буде зберігати свій блиск, якщо його час від часу начищати сухим зубним порошком.

• Якщо пригоріло молоко (погодьтеся, буває), легше буде відмити каструлю, попередньо прокип’ятивши її з розчином соди.

• Якщо каструля сильно пригоріла, то можна прокип’ятити її протягом однієї-двох годин з розчином соди.

• Ще один помічник – зола (скоріше, це дачний варіант). Каструлю на третину заповнити золою, долити водою і кип’ятити близько години. Обполоснути і протерти.

• Можна спробувати використовувати оцет – просочити ним шматочок тканини і протерти.

Варто пам’ятати, що оцет, кислоти зменшують шар емалі, тому не рекомендується їх тримати довго в каструлі, а після використання обов’язково сполоснути водою.

Якщо на емалі всередині каструлі утворилася сітка з мікротріщин, то з цим допоможе впоратися розчин звичайної «Білизни»: розчинити «Білизну» у воді в пропорції один до одного, прокип’ятити в каструлі, вимити миючим засобом і сполоснути водою.

Можна використовувати і звичайні миючі засоби – залишити його в каструлі на 2-3 години, потім промити.

І не варто свіжопригорілу каструлю заливати холодною водою (погодьтеся – це перше, що приходить на розум), це тільки ускладнить очищення.

Все це рецепти, коли немає спеціальних засобів. Але краще все ж таки мати такі засоби в арсеналі всіляких чистячих засобів, присутніх на кухні. Благо, їх зараз винайдено і продається в магазинах побутової хімії безліч. Все-таки рецептура цих засобів підібрана таким чином, щоб ефективніше очистити емаль і нанести при цьому найменшу шкоду.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля