Головна | ПОБУТ → Як вибрати пуховик на зиму

Як вибрати пуховик на зиму

Як вибрати пуховик на зиму

Якщо вас цікавить як вибрати пуховик, значить швидше за все ви вже вирішили, що будете купувати саме пуховик, а не дублянку або шубу. Тому ми не будемо розповідати про їх переваги та недоліки, а все увагу приділимо вибору справжнього пуховика.

Який пух краще – гусячий, лебединий, качиний?

Пуховик (або куртка на пуху) завдяки своєму наповнювачу має відмінні теплоізоляційні властивості. Як відомо ще зі школи, повітря дуже поганий провідник тепла, а значить чим більше повітря буде затримувати в собі куртка, тим довше тепло, що йде від тіла, буде залишатися під одягом, а холодне зимове повітря не зможе потрапити всередину. Тому перед тим, як купити пуховик, обов’язково поцікавтеся у продавця, який наповнювач був використаний виробником при виготовленні обраного вами пуховика.

Якісними пуховиками вважаються ті, які містять гусячий, лебединий, качиний або гагачий пух. Останній володіє найкращою здатністю зберігати тепло, адже гаги – це ниркові качки, які мешкають в Арктиці. Завдяки своєму пуху, птахи не замерзають навіть у найсуворіші морози. Однак через високу складність видобутку такого пуху, пуховики з гагачого пуху коштують дуже дорого, а знайти їх дуже складно.

Окремо варто розглянути пуховики з курячого пуху. Курячий пух дуже погано зберігає тепло, він більш важкий і менш якісний. Тому куртки на курячому пуху для зими купувати не рекомендується.

Кількість шарів у пуховику

Пуховики бувають одношаровими і двошаровими. Якщо ви любитель активного відпочинку, займаєтеся гірськолижним спортом або просто любите багато рухатися, вам потрібен одношаровий пуховик. Такі куртки добре зберігають тепло до -10-15°С. У них ви не перегріється і вони більш зручні за розмірами.

Якщо ж вам часто доводиться бувати подовгу на вулиці, ви мало рухаєтеся і у вас суворий клімат, вам потрібен двошаровий пуховик. Обов’язково уточніть у продавця, скільки шарів пуху у вибраному вами виробі. Самому буває це зробити не завжди просто, тому, щоб не стати жертвою підробки, купувати куртки на пуху краще в магазинах, що викликають довіру.

Дивимося на ярлик пуховика

При купівлі пуховика уважно вивчіть його ярлик. Ось що ви можете на ньому побачити:

• Down – цей напис означає, що в куртці використовується наповнювач – пух.

• Feather – перо. Майте на увазі, що виробів, які на 100% складаються з пуху практично не знайти. Тому якщо вас запевняють, що куртка на 100% складається з пуху, а ціна її не висока, скоріш за все вас намагаються обдурити.

• Вироби на ярлику яких красуються написи: Polyester (поліестер), Wool (вовна), Cotton (бавовна) купувати не варто, якщо ви звичайно не передумали купувати пуховик, і не вирішили купити ватник або куртку на синтепоні.

Взагалі під час купівлі будь-якої речі, завжди потрібно розглядати її дуже детально. Якщо з виробу стирчать нитки, видно сліди клею, заїдає фурнітура, задумайтеся, чи варто довіряти таким продавцям і магазину в цілому.

Пропорції пуху і пера в пуховику

На етикетці будь-якого виробу з пуху, чи то куртки, чи жилету, обов’язково має бути зазначено відсоткове співвідношення пуху і пера. Для теплої зимової куртки це співвідношення має бути 80/20, 85/15 або 90/10 (де перша цифра – пух, друга – перо). Вироби, де пуху менше 80 відсотків, будуть менш теплими і носити їх у холодну погоду ви не зможете.

Контрольний зразок пуху в мішечку

Зверніть увагу, куртки чи жилети, що містять у своєму наповнювачі пух обов’язково повинні містити в своєму комплекті невеликий мішечок із зразками пуху, який використовувався при їхньому наповненні. Точно так, як вироби зі шкіри містять невеликий шматочок шкіри. Якщо у вашого пуховика немає такого мішечка, задумайтеся, чи варто довіряти таким продавцям. Висока ймовірність, що перед вами куртка низької якості.

Прошивка куртки на пуху

Будь-який пух має особливість скочуватися, тому при пошитті курток, пух і перо перемішують рівномірно і прошивають у вигляді квадратів-мішечків, така технологія не дозволяє наповнювачу скачатися. Однак чим більші такі мішечки-квадрати, тим гірше. Не купуйте речі, де квадрати перевищують розміри 20 см. Перед покупкою перевірте, як розташований пух в цих блоках. Чи немає в них грудок і пустот.

Коефіцієнт пружності пуху

Коефіцієнт пружності пуху зазначений на ярлику і позначається як F.P. – Fill Power. Число, вказане поряд з цим позначенням означає, як швидко пух відновиться, якщо його зім’яти. У якісному пуховику цей показник не повинен бути більше 550. Як це перевірити? Візьміть пуховик і стисніть будь-який його блок. Якщо його наповнювач якісний, пуховик миттєво відновить свою форму.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля