Головна | ПОБУТ → Як вибрати свіжі молочні продукти

Як вибрати свіжі молочні продукти

Як вибрати свіжі молочні продукти

Літо, спека… Продукти, придбані як на ринку, так і в супермаркеті швидко псуються, а молочну продукцію в першу чергу відносять до такої, що швидко псується. Як не розчаруватися при покупці? Як відрізнити зіпсований продукт тваринництва від придатного до вживання? Як захистити свій організм від небажаного в літню пору отруєння?

Купувати в літній час молочну продукцію, що називається, з рук, краще виключно у перевірених продавців, але й у таких продукт може ненавмисним чином зіпсуватися, просто в силу погодних обставин.

Як вибрати свіже молоко

Колір свіжого і нерозбавленого молока буде насиченим, яскраво-білим. Якщо молоко хоч трохи, але прозоре, це означає, що його розбавили водою. Свіже молоко буде настільки жирним і густим, що крапля, нанесена на рівну поверхню, не розтечеться. Запах у свіжого молока буде солодкуватий, зіпсоване буде віддавати кислинкою, а розбавлене молоко і зовсім позбавлене аромату.

Як відрізнити свіжу сметану

Вагова домашня сметана повинна бути густою і однорідною. Її відтінок повинен бути наближений до кольору слонової кістки, ледве помітна жовтизна забезпечується вмістом жиру в продукті.

Запах домашньої сметани не повинен бути виразним – ні затхлості, ні кислоти, ні гіркуватості бути не повинно.

На зіпсованість і непридатність сметани до споживання вказують грудкуватість і неоднорідність, відшарування сироватки.

Як відрізнити свіжий домашній сир

Правило якісно приготовленого свіжого домашнього сиру можна охарактеризувати «золотою серединою» – його консистенція і структура повинні бути чимось середнім між грубозернистим і повністю однорідним, надто вологим і занадто розсипчастим.

Допустимі злегка кислуваті смак і аромат, але при цьому вони повинні бути приємними. Надто кислий смак і запах запліснявілості, як і слизова поверхня, вказує на зіпсованість сиру.

Як вибрати вершкове масло

Його запах повинен бути злегка відчутний, також солодкуватий. Але головне колір. Свіже масло буде злегка жовтуватого відтінку, яскраво-жовтий колір вказує на несвіжість і залежаність (це результат окислення жирів, небезпечний для здоров’я). Запах несвіжого масла також буде більш відчутний, з домішками гіркуватий.

Занадто біле масло означає його ненатуральність, а якщо жовтуватий відтінок був досягнутий в результаті підфарбовування, то розтопивши скибочку такого масла в теплій горілці, ви побачите не тільки помутніння рідини, але і її забарвлення.

Як вибрати якісний йогурт

Вкрай рідко можна зустріти у продажу домашній йогурт, і пояснюється це тим, що в процесі його приготування використовуються закваски, живі корисні бактерії. Високий їх вміст у молочному продукті робить його не довговічним і таким, що швидко псується, а тому простіше купити йогуртницю для домашнього використання, ніж шукати у продажу домашній йогурт.

Особливістю йогурту, як покупного, так і свого виробництва, є зменшення кількості живих бактерій у ньому з кожним днем перебування в холодильнику. Станом на останні дні терміну придатності в йогурті повинно залишатися не менше 107 колонієутворюючих бактерій в 1 грамі продукту, про що повідомляється на упаковці заводського йогурту. Тому перевагу потрібно віддавати не тільки недавно виготовленій продукції, але і з найменшим терміном придатності, адже цей проміжок часу продовжується виключно за рахунок додавання консервантів і емульгаторів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля