Головна | ПОБУТ → Як вибрати свіжі м’ясні продукти

Як вибрати свіжі м’ясні продукти

Як вибрати свіжі м’ясні продукти

Здійснюючи покупки в продуктовому магазині або на ринку, покупець постає перед питанням – свіжий це товар чи ні? Відповідь може здаватися очевидною, але існують невеликі нюанси, звернувши увагу на які, можна вберегти себе від порожніх витрат в кращому випадку і від харчових отруєнь в гіршому.

Як купити свіже м’ясо в не замороженому вигляді

Зовнішній вигляд м’яса залежить від віку тварини, якій воно належить. Чим молодша була тварина, тим ніжніше і світліше буде продукт:
– м’ясо молодої тварини до 2 років – світло-червоного кольору, жир щільний, майже білий;
– м’ясо тварини, якій було від 2 до 5 років – насиченого червоного кольору, жир жовтуватого відтінку;
– м’ясо старої тварини, після 5 років – темно-червоного кольору, жир пухкий, жовтий.

Якісне м’ясо в місці надрізу буде щільним, злегка пускатиме прозорий або червоний, але не жовтуватий сік. Запах хорошого м’яса не буде віддавати неприємними гнильними нотками. Свіже м’ясо завжди пружне, якщо натиснути на нього пальцем, вм’ятина швидко пропадає.

Якщо ви не впевнені у свіжості придбаного товару, краще піддати його варінню. Тільки в цьому випадку, а не при смаженні або приготуванні на грилі, знищується максимум хвороботворних бактерій.

Як купити свіже м’ясо в замороженому вигляді

Основний обман, з яким може зіткнутися покупець замороженого м’яса, це його повторне заморожування. Між двома заморозками м’ясо може порядком зіпсуватися, що при покупці вже не виявити, а що вже й говорити про його смак.

Якісно заморожене м’ясо, яке в будь-якому випадку за своїми смаковими характеристиками поступається свіжому аналогу, володіє майже тими ж зовнішніми характеристиками. Його відтінок буде майже таким же, як і у свіжого, але як би припилений, приглушений. На поверхні замороженого шматка м’яса після дотику теплого пальця залишиться яскравий слід.

Яскравий буряковий колір характерний для м’яса, підданого повторному заморожуванню. Після дотику до такого м’яса виразного сліду на поверхні не залишиться.

Жир повторно замороженого м’яса також забарвиться в рожеві відтінки.

Як вибрати свіжу рибу в охолодженому вигляді

Свіжа охолоджена риба видаватиме ніжний морський або річковий запах, будь-які домішки окислення або гниття свідчать про зіпсованість. Зябра свіжої риби будуть інтенсивного червоного кольору, вони ж не повинні бути в слизу, а запах їх повинен бути досить чіткий. Очі гарної риби повинні бути опуклими і прозорими.

Сама тушка повинна відрізнятися однотонністю забарвлення і пружністю. Луска повинна щільно прилягати до тіла, бути блискучою і гладкою, не слизькою. Коли тушка риби оброблена, потрібно звернути увагу на те, щоб м’ясо щільно прилягало до кісток, було еластичним і пружним (вм’ятина від пальця, як і у випадку з тваринним м’ясом, повинна швидко відновлюватися).

Як вибрати свіжу рибу в замороженому вигляді

Існує дві відмінності замороженої риби від охолодженої:
– зябра будуть трохи блідішими;
– очі трохи западуть.

Жовтуватий або сірий відтінок замороженої риби вказує на початок процесів гниття, плями на поверхні тушки – на початок процесів окислення риб’ячого жиру ще до її заморозки.

Правильно заморожена (методом швидкої заморозки, відразу після вилову) риба після розморожування збереже свою еластичність, її м’ясо буде так само щільно прилягати до кісток.

Як вибрати свіже м’ясо птиці

Шкіра першосортної птиці буде рожево-жовтуватого відтінку, сама поверхня сухою. У курки та індички м’язова тканина повинна бути світло-рожевою, а у гуски або качки – червоною. Поверхня м’язової тканини повинна бути трохи волога, але не липка, сама тканина пружна. Вік птиці визначають за станом лапок – у молодих вони будуть ніжного молочного кольору, з прожилками.

Як вибрати свіжу ковбасу

Запах ковбас може бути найрізноманітнішим, а зіпсованість видають все ті ж нотки кислинки або затхлості. Палка свіжої ковбаси буде щільною, еластичною, сухою, без слизу або цвілі, оболонка повинна щільно прилягати до фаршу. Якщо ковбаса продається нарізкою, потрібно звернути увагу на стан фаршу – він повинен бути щільним, соковитим, без сірих або неприродно яскравих вкраплень.

Важливо розуміти, що ковбаса апріорі не випускається з високоякісного м’яса, її начинка – результат численних маніпуляцій з м’ясом та субпродуктами, приправлених спеціями і підсилювачами смаку. Купуючи ковбасу, потрібно уважно вивчати її склад і вибирати ту, в якій найменший вміст консервантів, емульгаторів, барвників.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля