Розмір має значення
Перший показник покупки, на який слід звернути увагу – це розмір «дорожнього товариша». Дуже великі валізи й дорожні сумки в аеропорту або на автовокзалі доведеться здавати в багаж та платити за їх перевезення окремо.
Невеликі валізи можуть розглядатися, як ручна поклажа, тому їх можна взяти в автобус чи в салон літака, покласти на спеціальні полички, куди великі сумки просто не помістяться.
Хорошим рішенням буде дорожня сумка на коліщатках чи компактна валіза, які збільшуються в об’ємі за рахунок спеціальної вставки з замком. Це ідеальне рішення для любителів шопінгу на відпочинку та в ділових поїздках.
Тканина чи пластик?
Найлегша валіза на коліщатках зроблена з тканини, нейлону чи поліестеру. Їх просочують спеціальним водовідштовхувальними розчинами чи покривають вініловим напилюванням, здатним перенести всі негоди подорожі. Але якщо на такій валізу покласти великий вантаж, вона може деформуватися, відповідно, постраждають речі всередині неї.
Пластикова валіза на коліщатках має жорсткий корпус. У ньому ніякі крихкі речі не ушкодяться. Пластик буває з титановою крихтою та з металевою крихтою, яка з часом дряпається, через що валіза набуває непривабливого вигляду. Більш дорогий пластик з титаном прослужить набагато довше.
Шкіряні дорожні аксесуари виглядають хоча й респектабельно, але прослужать недовго, так як швидко обшарпуються і дряпаються, та й важать вони пристойно.
Важливі деталі
Блискавки
Блискавка на валізі – важлива деталь, яку треба враховувати при виборі «дорожнього супутника». Найнадійніші блискавки з великими зубцями з пластику.
Зовнішні кишені
Ваш «дорожній супутник» може мати зовнішні кишені, але вибирайте варіант з несильно випираючими кишенями, щоб не чіплятися ними за все підряд. Крім того, ніколи не кладіть у зовнішні кишені цінні речі.
Внутрішні секції
Усередині валізи, як правило, розділяються на секції, щоб зручніше було розкладати всі речі. Добре, якщо перегородки вашого «супутника» будуть на липучках чи блискавках.
Замок
Що стосується замка на валізах з коліщатками, то нехай він краще буде навісним, а не кодовим, які швидко ламаються.
Коліщатка
Скільки коліщат повинна мати хороша дорожня валіза? 2 чи 4 колеса вибрати? 2-колісні моделі везти важче, та й якщо відламалося одне колесо, важку валізу доведеться нести в руках. 4-колісні валізи легко котяться, але лише по рівній дорозі, а по снігу та піску їх везти набагато складніше. Вони повинні мати фіксатори, щоб валіза не котилася самостійно, а також металеві підшипники у своєму корпусі, що запобігають сильному шумові при русі валізи. Правильне розташування коліщат на валізі – на одній осі, але кріплення має бути у кожного індивідуальне. Самими надійними і міцними є силіконові коліщатка, а не напівсиліконові чи пластмасові, хоча є і дорожні сумки на коліщатках з великими пластмасовими колесами дуже хорошої якості.
Ручка
Купувати валізу на коліщатках варто зі зручною висувною телескопічною ручкою, а краще нехай їх буде декілька – пластикова висувна, бічні і ручка з тканини для перенесення в руках. Навіть якщо одна ручка відірветься чи поламається, то можна буде користуватися іншою. Для надійного закріплення в розкладеному і складеному стані головна ручка на валізі повинна мати міцний фіксатор. У якісних моделях висувна ручка повністю захована в корпусі валізи і захищена спеціальним клапаном.
Додаткові можливості
У деяких валізах є кріплення для невеликих додаткових сумок, але не купуйте занадто «наворочену» модель, щоб не платити потім за дорогий ремонт валіз на коліщатах.
Головні критерії при виборі валізи на коліщатках – це ваші побажання, зручність, компактність і якість, практичність і довговічність.