Головна | ПОБУТ → Як вибрати засіб для прання білизни

Як вибрати засіб для прання білизни

Як вибрати засіб для прання білизни

Асортимент засобів для прання білизни настільки широкий, що у сучасних господинь розбігаються очі. Вони здатні видаляти стійкі забруднення, багато з них містять відбілювачі, ароматизуючі та дезінфікуючі компоненти, активні склади. Щоб не отримати при пранні небажаний результат, вибирати засоби для прання потрібно дотримуючись певних критеріїв.

Найкраще купувати кілька засобів для прання, які володіють різними функціями: одні – видаляють легкі забруднення, інші – для жирних і застарілих плям, треті мають відбілюючі властивості, четверті – з біологічно активними добавками. Практично неможливо знайти універсальний засіб, що виконує усі ці функції.

На що звернути увагу при купівлі засобів для прання

• При покупці вивчіть уважно складу порошку. У ньому можуть міститися компоненти, які здатні викликати алергічну реакцію. Людям, що страждають алергією, краще купувати антиалергенні препарати.

• Перед купівлею прального засобу – уважно огляньте вироби, призначені для прання. Визначте тип тканини, ступінь і походження забруднення – це допоможе вибрати необхідний засіб.

• Не змішуйте пральні засоби різних типів. Це знижує ефективність кожного з них. Наприклад, якщо змішати засіб з ферментами, що розщеплюють білки – він зведе нанівець властивості прального засобу, який сприяє видаленню жирових відкладень.

• Для прання білизни використовуйте пральні засоби, в яких містяться поліфосфати – вони пом’якшують воду. В іншому випадку, солі магнію і кальцію, що містяться в жорсткій воді, вступаючи у взаємодію з пральним засобом, створюють нерозчинні сполуки. Результат – при пранні біла білизна матиме жовтий або сірий відтінок.

• Для прання в машині-автоматі використовуйте тільки ті засоби, на упаковці яких є відповідна позначка.

• Для прання в машині з фронтальним завантаженням не використовуйте сильно пінисті засоби – це може стати причиною поломки техніки.

• Для замочування сильно забрудненої білизни використовуйте засоби без поверхнево-активних речовин, у складі яких є луги – наприклад, кальцинована сода і ТНФ (тринатрій фосфат). На 10 літрів розчину для замочування – 2-3 столові ложки засобу.

• При використанні та виборі засобу для прання необхідно визначити тип тканини:
– делікатні тканини (шифон, гіпюр і т.п.) рекомендується прати рідким засобом (гелем), а не порошком;
– для тканин пастельних тонів застосовувати оптичні відбілювачі не рекомендується – в крайньому випадку, незначну кількість;
– тканини з льону та бавовни, ні в якому разі, не рекомендується прати порошком, призначеним для прання шовкових і вовняних тканин – забруднення на них не зникнуть, а ще сильніше зафіксуються і, надалі, їх видалити буде проблематично;
– щоб добре відіпрати речі з льону та бавовни, користуйтеся засобом, що містить луг і компоненти для швидкого очищення. Як правило, засоби, призначені для лляних і бавовняних тканин, відповідають цим вимогам і містять у своєму складі компоненти, що підвищують ефективність прання;
– забруднення білкового походження, на бавовняних тканинах, рекомендується прати спеціальним засобом з ферментами;
– для вовни та шовку використовуйте засоби, які призначені для цих тканин;
– вовняні вироби не можна прати засобом, призначеним для виробів з бавовни та льону – луг, один з компонентів таких засобів, руйнує кератин (білкову речовину, що міститься в шерсті);
– шовкові і вовняні речі не можна прати господарським милом, луг, що міститься в ньому, діє на них згубно;
– не використовуйте для шовку і вовни відбілюючі засоби;
– синтетичні тканини (лавсан, капрон, нейлон) періть, призначеним для них, засобом. Допускається застосування для цих тканин засобів, призначених для прання вовни та шовку;
– вироби з мохеру періть засобом для вовни та шовку, з додаванням невеликої кількості гліцерину;
– дуже брудні речі, крім шовкових і вовняних, періть засобом для бавовни та льону.

• При використанні відбілювачів дотримуйтесь великої обережності:
– сірковмісні і хлорні відбілювачі містять отруйні пари. Необережне і неправильне застосування цих відбілювачів може завдати шкоди здоров’ю. Необхідно розвести їх, перед використанням, у невеликій кількості води, а потім додавати у воду для прання;
– для відбілювання рекомендується використовувати кисневмісні відбілювачі – перборат натрію, перекис водню, перкарбонат натрію. Такі відбілювачі не руйнують барвники, мають дезінфікуючі властивості, зберігають структуру волокон і мають високі миючі властивості;
– деякі з кисневмісних відбілювачів ефективні в теплій (30-40°С) воді, тому допускається застосовувати їх для прання шовку та вовни.

• Крім спеціальних засобів для прання, є універсальні пральні порошки. Вони підходять для прання будь-яких типів тканин.

• Для пом’якшення волокон тканини, використовуйте спеціальні кондиціонери-ополіскувачі. Крім того, вони володіють антистатичним ефектом.

Для того, щоб визначити ступінь жорсткості води, розчиніть в ній натерте на тертці туалетне або господарське мило. Доведіть рідину до кипіння і остудіть. Якщо розчин прозорий – вода м’яка, якщо на поверхні розчину утворилася плівка – жорстка. Інший спосіб: збийте розчинене у воді мило. Рясна піна засвідчує про м’якість води, відсутність піни говорить про жорсткість води.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля