Головна | ПОБУТ → Як видалити клей

Як видалити клей

Як видалити клей

Клей призначений для склеювання різних матеріалів, що робить його вельми корисною річчю в побуті. Але іноді він може випадково опинитися в небажаному місці і залишити плями, які досить важко вивести. Якщо це сталося, скористайтеся кількома поширеними побутовими продуктами, які дозволять розчинити і видалити клей з багатьох поверхонь.

Чим можна очистити клей

Вода
Вода є універсальним розчинником і здатна видалити клей на водній основі. Наприклад, ПВА, столярний, латексний, рослинний, канцелярський клеї складаються з води, змішаної з речовинами, що клеять. Коли рідина висихає, клейка речовина залишається і скріплює об’єкти. Якщо клей ще не засохнув, його легко можна вивести. Для цього зберіть надлишки клею ганчіркою і промийте заплямовану область водою, поки клей не зникне. Після того як клей висохне, він більше не буде розчинятися у воді, тому краще почати видаляти клей, як тільки він розлився.

Спирт
Спирт є розчинником, який може вивести багато клейових з’єднань. Він руйнує і розчиняє компоненти клею, поки вони не перестають прилипати до поверхні. Застосуйте спирт безпосередньо до плями клею і дайте йому кілька хвилин для дії. Якщо клей є спирторозчинний, ви побачите, що він почне розм’якшуватися. Після цього видаліть залишки клею і промийте предмет.

Ацетон
Змочіть ватяний тампон в ацетоні або рідини для зняття лаку на основі ацетону, помістіть його на клей і залиште на кілька хвилин. Клею потрібний час, щоб розчинитися. Також можна скористатися старою зубною щіткою, щоб відтерти клей. Повторіть цей процес, поки клей не буде повністю видалено. Ацетон видаляє клей, розчиняючи і послаблюючи адгезійні зв’язки між клеєм і матеріалом. За допомогою нього можна вивести багато видів клею, в тому числі і супер-клей. Деякі синтетичні матеріали можуть пошкодитися при взаємодії з ацетоном, тому спочатку слід перевірити його дію на непомітній ділянці.

Олія
Клей, який не реагує на воду, спирт або ацетон можна спробувати очистити за допомогою рослинної олії. Щедро змастіть клей олією, залиште на деякий час, а потім втирайте її в клей. Ви помітите, що він втрачає свої склеювальні властивості і змішується з олією. Олія розчиняє клей, тому що багато видів клеїв мають масляну основу. Після того як весь клей буде оброблений, приберіть залишки клею і промийте область водою з милом.

Оцет
Оцет складається з оцтової кислоти і води, а оцтова кислота може зруйнувати клей. Нанесіть достатню кількість оцту на клей, щоб він зміг почати розчиняти його, і почекайте 20 хвилин. Скористайтеся тканиною, щоб видалити залишки клею з предмету.

Сода
Зробіть пасту з харчової соди. Для цього змішайте столову ложку соди і чайну ложку води до утворення густої маси. Нанесіть її на клей і почекайте. Після цього очистіть пляму від пасти, використовуючи теплу воду. Цей засіб може бути використано для видалення клею на будь-якій поверхні.

Вазелін
Натріть клей невеликою кількістю вазеліну і продовжуйте додавати його в міру необхідності, поки повністю не видалите клей. Потім протріть забруднену область і промийте теплою водою з милом.

Фен
Застиглий клей, в тому числі епоксидний і термоклей, можна спробувати нагріти за допомогою фену, щоб зробити його більш м’яким. Як тільки клей розм’якне, акуратно зіскобліть його, використовуючи металевий або пластмасовий скребок. Видаліть стільки клею, скільки можливо.

Лід
Помістіть річ, заплямовану в клеї, в морозильну камеру на 2-3 години. Якщо такої можливості немає, прикладіть до клею пакет з льодом. Клей охолоне і стане крихким і вам буде простіше його видалити. Акуратно очистіть клей за допомогою скребка.

Бензин і розчинники
Використовуйте бензин, рідину для запальничок, уайт-спірит, скипидар, нашатирний спирт або розчинник фарб для видалення клею. Змочіть ватяний тампон в одній з рідин і помістіть його на клей на кілька хвилин. Після цього промийте поверхню.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля