Головна | ПОБУТ → Як видалити кров з одягу

Як видалити кров з одягу

Як видалити кров з одягу

Кров важко, а іноді й неможливо, повністю видалити з одягу через її склад. У ній містяться білкові сполуки, які при взаємодії з повітрям висихають і закріплюються у волокнах тканини, а залізо, що міститься в ній, надає плямі червоного кольору.

Як і з іншими типами плям, чим швидше приступити до видалення крові, тим більше шансів на успіх. Незалежно від причини, через яку ваш одяг забруднився в крові, ви повинні знати, як правильно вивести дані плями. Існують ефективні способи видалення крові з одягу із застосуванням домашніх засобів.

Як вивести плями крові з одягу

Приступайте до видалення плями доки вона ще свіжа, оскільки свіжу кров легше відіпрати. Після висихання кров закріплюється на одязі і для її видалення може знадобитися кілька спроб.

Промокніть кров паперовим рушником або сухою чистою ганчіркою, якщо вона ще не засохла. Не тріть пляму, щоб не втерти кров у волокна і не поширити її ще більше. Якщо пляма стара, потріть її сухою жорсткою щіткою, щоб видалити запечену кров з поверхні одягу.

Промийте пляму під струменем холодної води зі зворотної сторони протягом декількох хвилин, щоб видалити якомога більше крові. Потім замочіть одяг в прохолодній воді на півгодини для свіжих і на три години для застарілих плям крові. Важливо використовувати холодну воду, оскільки гаряча зварить білок крові, що призведе до скріплення білка з волокнами тканини і кров вже буде неможливо відіпрати. Прохолодна вода, навпаки, послаблює пляму і допомагає запобігти її фіксації.

Добре намильте звичайним господарським милом, рідиною для миття посуду або шампунем всю поверхню плями. Після цього акуратно потріть тканину одна об одну в заплямованих місцях і залиште миючий засіб працювати на 15-30 хвилин. Потім промийте річ у холодній воді і, якщо кров зникла, виперіть як зазвичай.

Якщо пляма крові стара або її ще не вдалося відіпрати, замочіть її в прохолодній солоній воді на 3-12 годин в залежності від давності плями. Для цього додайте 4 столових ложки солі на літр води і добре перемішайте. Сюди ж можна додати трохи засобу для миття посуду. У процесі замочування можна скористатися щіткою для видалення крові.

Також для видалення крові рекомендується використовувати перекис водню і нашатирний спирт. Якщо річ була попередньо замочена, відіжміть надлишок вологи. Налийте 3% розчин перекису водню безпосередньо на пляму і почекайте 5 хвилин. Перекис водню може відбілювати деякі типи тканини, тому спочатку його дію можна перевірити на непомітній ділянці. Перекис водню вступить у реакцію з кров’ю і почне пінитися, руйнуючи пляму. Після цього можна використати стару зубну щітку, щоб видалити кров з волокон одягу, або прибрати піну, що утворилася старим рушником. При необхідності повторіть процедуру.

Нашатирний спирт необхідно розбавити – одну столову ложку на 1/2 склянки води. Нанесіть отриману суміш на пляму крові, залиште на 30-60 хвилин, потім промийте холодною водою. При необхідності повторіть дії.

Пом’якшувач м’яса також може допомогти вивести плями крові, тому що являє собою ферментований порошок, призначений для розщеплення білка. Зробіть пасту з пом’якшувача м’яса та води, нанесіть на пляму крові на 15-30 хвилин, потім промийте.

Також можна замочити одяг забруднений кров’ю в розчині, приготованому з декількох перерахованих вище інгредієнтів. Змішайте склянку нашатирного спирту, 5 чайних ложок перекису водню і 4 літри прохолодної води. Або 1/4 склянки нашатирного спирту, столову ложку засобу для миття посуду і 4 літри води. Залиште заплямовану в крові річ в розчині на годину, потім виперіть як зазвичай.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля