Головна | ПОБУТ → Як вивести жирні плями з одягу

Як вивести жирні плями з одягу

Як вивести жирні плями з одягу

Якщо ви коли-небудь намагалися вивести жирні плями з вашого одягу, то знаєте, що їх видалення може бути проблемою. Чи то плями від приготування їжі, чи автомобільного мастила, чим швидше ви приступите до їх видалення, тим більше у вас шансів від них позбутися. Потрапляючи на одяг, жир вбирається в тканину і прилипає до неї, залишаючи темні плями. Подані методи попередньої обробки та очищення можуть допомогти вивести жирні плями з вашого одягу.

Засоби і методи позбавлення жирних плям з одягу

Постеліть чистий паперовий рушник на робочу поверхню, щоб захистити її від перенесення жиру. Покладіть забруднений жиром одяг на рушник плямою догори. Промокніть пляму паперовим рушником, щоб видалити якомога більше жиру з одягу. Не тріть пляму, щоб не розмазати жир і не зробити пляму ще більшою.

Повністю засипте забруднену область абсорбентом, таким як кукурудзяний крохмаль, тальк, дитяча присипка, крейда або сода, і злегка втисніть його в пляму. Перераховані порошки видаляють жирні плями, поглинаючи жир. Залиште абсорбент на ніч, щоб він мав достатньо часу для вбирання якомога більшої кількості жиру з тканини. Після цього акуратно змахніть порошок з одягу за допомогою жорсткої щітки або скористайтесь пилососом.

Потім обробіть жирну пляму одним з відповідних методів:

• Налийте трохи рідини для миття посуду безпосередньо на жирну пляму. Рідина для миття посуду відома своїми здібностями справлятися з жиром. За допомогою пальця або старої зубної щітки розподіліть засіб по плямі і круговими рухами обробіть її з обох сторін одягу. Відкладіть на 10 хвилин, потім промийте водою.

• Налийте чайну ложку шампуню для жирного волосся на жирну пляму. Шампунь, призначений для видалення жиру з волосся, також добре виводить жир з поверхні тканини. Вітріть шампунь в пляму і залиште на кілька хвилин, після чого промийте в теплій воді.

• Змішайте рідину для миття посуду з содою, щоб зробити пасту, схожу за консистенцією із зубною. Розподіліть засіб по плямі і злегка потріть по обидва боки одягу зубною щіткою. Залиште пасту на 10 хвилин, потім промийте водою. Якщо пляма залишилася, додайте плямовивідник до приготованої пасти і повторіть процедуру.

• Вилийте ковпачок нашатирного спирту на жирну пляму для попередньої обробки перед пранням. Крім цього, додайте склянку нашатирного спирту до звичайного миючого засобу при пранні одягу.

• Зробіть пасту з рівних частин прального порошку і води. Нанесіть і втирайте пасту в жирну пляму з використанням зубної щітки і почекайте 30 хвилин перед пранням.

• Змішайте оцет з теплою водою у відношенні 1:1. Замочіть пляму сумішшю протягом 10 хвилин, потім промийте.

• Також для очищення одягу від жирних плям можна використовувати кока-колу. Налийте невелику кількість кока-коли на забруднену область і залиште на кілька годин. Потім виперіть одяг як зазвичай.

Після використання засобів для чищення замочіть предмет одягу у воді на 15-30 хвилин (в залежності від ступеня забрудненості), використовуючи найвищу температуру води, дозволену для даного виду тканини (подивіться вказівки по догляду на етикетці). Потім помістіть одяг у пральну машину і періть як звичайно. Якщо пляму не вдалося вивести, повторіть процес видалення. Не сушіть одяг в сушарці, якщо пляма залишилася, оскільки це може закріпити її.

Коментарі до запису "Як вивести жирні плями з одягу"

Подивитись останні коментарі
  1. Дуже не рекомендую використовувати мийні засоби для посуду, масну пляму вони дійсно допоможуть вивести, а от той жахливий запах від ароматизатора чи віддушки майже неможливо.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля