Головна | ПОБУТ → Як визначити наявність пальмової олії в різних продуктах

Як визначити наявність пальмової олії в різних продуктах

Як визначити наявність пальмової олії в різних продуктах

Сьогодні пальмова олія є найбільш затребуваною харчовою олією в світі. Її популярність можна пояснити досить легко: олійні пальми надзвичайно продуктивні, а олія, яку отримують з їх плодів, дешева і технологічна.

Проблема полягає в температурі плавлення пальмової олії: вона становить 40°С, а це означає, що ця речовина здатна дуже сильно зашлаковувати організм людини, провокуючи підвищення ваги і ризик виникнення онкології. Крім того, пальмова олія дуже дешева, непорядні виробники завзято додають дану рослинну олію в усі молочні продукти: молоко, кисломолочний сир, морозиво, твердий сир, вершки, вершкове масло, сирки, йогурти та ін.

Як же дізнатися, чи містять придбані вами продукти пальмову олію?

Ще в магазині почніть вивчати етикетку продукту. Деякі виробники не пишуть в складі формулювання «пальмова олія», а вказують «рослинні жири». Якщо ви побачили, що на морозиві або сметані зазначено, що до складу входять «рослинні жири», знайте: мова йде про пальмову олію.

Вершкове масло
Нагрійте вершкове масло до температури 37-38°С, якщо воно повністю розтане, значить, продукт натуральний. Якщо ж у вершковій масі залишаться шматочки, це означає, що в продукт додано рослинну сировину. А ще масло з додаванням пальмової олії не буде кришитися, якщо його намазувати, діставши відразу з холодильника, воно буде пластичним. Натуральне масло при охолодженні до 2°С буде кришитися.

Морозиво
Залиште морозиво при кімнатній температурі: справжнє буде розм’якшуватися поступово, зберігаючи форму, а «рослинне» довго не танутиме, а потім перетвориться на прозору рідину. Або візьміть невеликий шматочок морозива і розітріть його на долоні, якщо залишиться тонка плівка, значить, в продукт була додана рослинна олія.

Сир
Для цього потрібно залишити сир на тривалий час при кімнатній температурі, тобто навмисно його зіпсувати. При псуванні натуральний сир засихає, сир з домішками пальмової олії при псуванні розтріскується.

Молоко
Молоко з пальмовою олією довше зберігається при кімнатній температурі, при його псуванні зовнішній вигляд абсолютно не змінюється.

Сметана
Натуральна сметана при зберіганні в холодильнику поступово загусає. Сметана на пальмовій олії в холодильнику не густіє.

Згущене молоко
Згущене молоко з пальмовою олією завжди трохи гірчить.

Будьте уважні при купівлі молочних продуктів і обов’язково вивчайте етикетку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля