Головна | ПОБУТ → Як заощадити час на прибиранні

Як заощадити час на прибиранні

Як заощадити час на прибиранні

Кожній господині хочеться підтримувати свій будинок у чистоті. І всі ми знаємо наскільки це не просто, адже прибирання забирає багато часу і сил. Але є деякі секрети, які допомагають підтримувати чистоту і затишок у вашому будинку при мінімальних зусиллях.

За допомогою яких хитрощів можна заощадити час на прибиранні та домашніх клопотах, зробити їх не просто рутиною, а приємним і ефективним проведенням часу?

Щоб заощадити час на прибиранні, важливо продумати зручне та ефективне використання простору в будинку. Порядок легше підтримувати, якщо ви знаєте, де що повинно лежати, і при цьому квартира залишається не захаращеною.

Для економії простору можна використовувати порожнє місце під ліжком для розміщення там коробок з постільними речами. Ви завжди легко і швидко зможете знайти потрібні вам речі та швидко сховати туди випрану постільну білизну.

Важливо підібрати зручні контейнери для зберігання різних предметів. Якщо ви завжди хочете знати, що і в якій коробці лежить, для цього можна повісити підписані ярлики на коробки або купити пластикові напівпрозорі контейнери. Так ви витратите мінімум на 10 хвилин менше часу на прибирання, розкладаючи речі відразу по потрібних коробках.

Підтримуючи порядок протягом усього тижня теж можна заощадити час на прибиранні. Попросіть дитину розкладати речі по місцях щовечора у своїй кімнаті. На це у неї піде 10 хвилин і привчить до чистоти й порядку. Члени вашої родини теж можуть скористатися таким підходом.

Ефективно заощадити час на прибиранні та клопотах на кухні можна, якщо встановити правило: кожен в сім’ї миє за собою посуд сам. Простіше помити одну тарілку і чашку, ніж господині витрачати час на миття великої кількості посуду. Мінус 10 хвилин часу! Ще простіше, якщо у вас є посудомийна машина. Можна попросити домашніх складати брудний посуд відразу в машину. Господині залишиться тільки засипати миючий засіб і включити відповідний режим.

Мінімізуйте плями на плиті і робочій поверхні столу. Ви можете запобігти періодичному довгому і складному очищенню цих місць, витираючи щоразу свіжу пляму паперовим кухонним рушником швидко і легко.

Домовтеся, що у вашій родині раз і назавжди все взуття залишається в передпокої. Цього правила слід дотримуватися неухильно, адже просто подумайте, скільки ваша підошва збирає бруду кожного дня, наприклад, при відвідуванні громадських туалетів або станцій метро.

Уникайте скупчення речей, що рідко використовуються. Це одне з головних правил особливо в таких місцях, як кухня. Якщо є прилади, які ви використовуєте не часто, краще їх прибрати в шафки, ніж щоразу витирати від плям і пилу.

Можна розподіляти всю роботу по дому невеликими порціями на кожен день тижня і безжально позбуватися від непотрібного мотлоху. Таким чином вдасться легко і ефективно стежити за чистотою і порядком у будинку. Наприклад, щоденна ревізія шафи з одягом по 15 хвилин на день дозволить вам підтримувати в ній порядок і позбуватися старих речей.

Якщо у вас в будинку є домашній улюбленець, обмежте області, де йому дозволено перебувати. Це зменшить простір, де необхідно регулярно прибирати шерсть. А також скоротить можливість прояву алергії у тих, хто до неї схильний.

Хороший настрій, відмінна музика і обіцянка побалувати себе – все це дозволить зробити прибирання швидким і навіть приємним. Достатньо увімкнути улюблену музику, наводити порядок у гарному настрої, а після прибирання подарувати собі маленьке задоволення у вигляді гарячої ванни з цікавою книгою. Успіхів вам!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля