Головна | ПОБУТ → Як зекономити сімейний бюджет

Як зекономити сімейний бюджет

Як зекономити сімейний бюджет

Практично кожна людина в сучасному світі намагається вирішити, як же можна зекономити сімейний бюджет? Це питання актуальне особливо для тих, у кого зменшуються прибутки. Але взагалі грошей не вистачає практично нікому. І зовсім не важливо, наскільки велика ваша зарплата. Просто з збільшенням рівня доходів, відразу ж збільшується рівень витрат. Тому з часом кожна людина приходить до думки, що сімейний бюджет необхідно економити. Звичайно, нікому не хочеться відмовлятися від звичних благ та обмежувати свої витрати все ж таки доводиться.

То, яких же правил слід дотримуватися, щоб витрати не перевищували доходів але при цьому можна було купити все необхідне.

Записуйте витрати
Незважаючи на те, що на багатьох із нас похмуре слово «облік» навіває смуток, саме воно лежить в основі раціонального управління фінансами.
– В кінці кожного дня записуйте всі витрати, включаючи навіть найдрібніші (наприклад, купівлю газети чи морозива).
– Проаналізуйте список і викресліть те, без чого могли б обійтися.
– В кінці місяця виведіть суму, витрачену на непотрібні покупки. Результат вийде просто вражаючим.

Плануйте
Визначте статті доходів (зарплата, стипендія та інші) і витрат (обов’язкові: іпотека, комунальні платежі, накопичення; поточні: їжа, одяг, розваги). Це дозволить побачити загальну картину, щоб зрозуміти, які витрати можна скоротити, перенести чи взагалі виключити. Особливу увагу приділіть статтями з дрібними витратами: іноді позбутися їх набагато простіше, ніж зменшити витрати по основним.

Здійснюйте покупки ефективно
– Перш ніж купити товар, ознайомтеся з цінами в Інтернеті і виберіть кращий варіант.
– Беріть участь у спільних закупівлях (це дозволяє зекономити до 30% від вартості товару), які засновані на дрібнооптовій закупівлі товару (дитячих колясок, одягу, товарів для рукоділля і т.д.) групою осіб за оптовими цінами.
– Використовуйте дисконтні картки (економлять 5-20%): зараз в Інтернеті є спільноти, учасники яких створюють базу з інформацією про такі картки і обмінюються ними між собою.
– Купуйте одяг і взуття на розпродажах (економія складає до 70% від початкової вартості).
– Беріть участь у програмах лояльності від авіакомпаній (накопичуєте бонусні милі й літаєте безкоштовно).

Економте на сплаті комунальних послуг
Дотримання певних правил дозволить зекономити до 30% від суми комунальних платежів:
– Використовуйте енергозберігаючі лампочки.
– Встановіть лічильники води та газу.
– Стежте за тим, щоб у приміщенні, де нікого немає, не горіло світло.
– Вимикайте телевізор, коли виходите з кімнати, і комп’ютер, відправляючись спати.

Відмовтеся від шкідливих звичок
Порахуйте, скільки грошей щомісячно йде на цигарки, алкоголь, перекушування у пунктах швидкого харчування. Сума вийде досить великою. Якщо відмовитися від шкідливих звичок і купівлі напівфабрикатів, то заощадите гроші і зміцните своє здоров’я.

Відкладайте на депозит
Рахунок у банку може стати в нагоді у важкій ситуації або для великої покупки. Скільки відкладати? Це залежить від того, наскільки ефективно виходить економити. Сума буде відрізнятися з місяця у місяць і може становити 5-40% від зарплати.
Вносьте гроші відразу ж після отримання заробітної плати (поки ще не встигли витратити)!

Економія в Інтернеті
– У більшості випадків у інтернет-магазинах товари коштують дешевше: різниця у вартості складає до 30%.
– Підписавшись на розсилки, будете отримувати на свою електронну адресу повідомлення про акції та знижки, які вас цікавлять.
– Користуйтеся спеціалізованими сайтами, де за невелику суму можна придбати знижку до 75% на послуги, що вас цікавлять (відвідування спа-салону, ресторану чи майстер-класу).
– Якщо купуєте товар бувший у використанні, то робіть це через інтернет-аукціони.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля