Що використовувати в якості мильної основи
Основою для майбутнього мила може слугувати як промислове дитяче мило, так і мильна основа, що окремо продається в спеціалізованих магазинах побутової хімії.
Можна приготувати мильну основу самостійно, «з нуля», але цей процес не простий і навіть певною мірою небезпечний, оскільки працювати доведеться з такими агресивними речовинами як каустична сода або поташ.
Тому для мильної основи будемо використовувати або дитяче мило, або готову мильну основу з магазину.
Готуємо мильну основу
Брусок дитячого мила ріжемо ножем на дуже дрібні шматочки або натираємо на тертці. Висипаємо отриману стружкоподібну масу в посуд і ставимо її на водяну баню з температурою 60°С. Для прискорення процесу плавлення мильної стружки додаємо до неї шоколад, мед, цукор, молоко чи їх комбінацію з розрахунку 200 г натуральних добавок на 500 г мильної стружки. Коли стружка в посуді розплавиться і стане схожою на рідке тісто, мильна основа для майбутнього мила готова.
У разі використання в якості основи для мила готової магазинної мильної основи, її досить розігріти до 60°С, після чого можна переходити до наступного етапу технологічного процесу.
Додаємо базову олію
У розігріту суміш мильної основи додаємо базову олію в кількості 5 столових ложок на 500 г мильної основи. В якості базової олії можна використовувати мигдальну, обліпихову, кунжутну або кедрову олії. Чудовий результат також дає додавання олії оливок, макадамії, жожоба, лісового горіху або олії з виноградних кісточок і насіння чорної смородини.
Ретельно розмішуємо мильну основу і базову олію до отримання однорідної суміші плавними рухами, не допускаючи появи бульбашок повітря. Базові олії покращують властивості приготовленого мила, адже саме від них залежить те, яким вийде мило: тверде або м’яке, пінне чи не дуже.
Надаємо милу неповторний аромат
Знімаємо посуд з водяної бані і додаємо в приготовлену суміш ароматичні речовини з розрахунку 10 мл (2 чайні ложки) на 500 г основи. В якості ароматизаторів можна використовувати улюблені парфуми, ефірні олії кокосового горіху, цитрусових, розмарину, чайного дерева, шавлії, лаванди, імбиру, вербени, бергамоту, сандалу, кедра і ялівцю. Експериментуємо, змішуючи різні ефірні олії, а раптом у нас вийде абсолютно новий, невідомий раніше аромат.
Як ароматизатори можна використовувати й натуральні продукти, але, порівняно з ефірними оліями, додавати їх в майбутнє мило слід у 1,5 рази більше. Чудово підходять для ароматизації мила мед, ваніль, сухі пелюстки квітів, фруктів і ягід.
Додаємо зволожуючі компоненти і скраб
Щоб саморобне мило не тільки добре відмивало, а й зволожувало шкіру, після додавання ароматизаторів в робочу суміш слід додати рослинні олії, але не більше однієї столової ложки на 500 г основи. Якщо рослинної олії додати більше, мило просто не затвердіє і залишиться рідким. Мигдальна, ялицева, пальмова, кокосова, персикова, олія календули – ось далеко не повний перелік олій, які можна використовувати як добавки для зволоження шкіри.
Для надання майбутньому милу властивостей скрабу можна додати до нього мелену каву, мелені горіхи, вівсянку, мак або кашку з перетертих тропічних фруктів. В результаті отримаємо неймовірно ніжний і натуральний скраб для шкіри. Не варто захоплюватися додаванням великої кількості скрабу, інакше мило буде кришитися і погано милитися.
Забарвлюємо мило
Барвником для мила може служити все, що завгодно. Для тих, хто не хоче експериментувати з забарвленням мила підручними фарбами, в магазинах є спеціальні барвники для мила всіх кольорів веселки. Єдине, на що звертаємо вашу увагу – не переборщіть з концентрацією. Не кладіть багато фарби в мило, інакше і обличчя, і руки будуть в кольоровій піні. Забарвляться також і рушник, і банний халат.
Розливаємо мило у форми
Формочки для мила дуже легко спорудити самому. Озирніться навколо себе: дитячі формочки для піску або комірки від коробок з шоколадними цукерками, невеликі пластикові лотки з-під молочних продуктів – варіантів не злічити.
Щоб згодом не довелося виколупувати застигле мило з формочок, їх днища і бічні стінки змащуємо вазеліном. Тепер можна сміливо розливати мильну масу по формах.
Якщо після розливу на поверхні майбутнього мила утворюються бульбашки повітря – не турбуйтеся. Звичайний обприскувач або пульверизатор наповнюємо спиртом чи горілкою і наносимо порцію аерозолю на поверхню мила. Бульбашки зникнути в одну мить.
Можна поставити формочки з милом на пару годин в холодильник охолодитися.
Витягаємо мило з формочок
Через два-три дні витягаємо мило з форм. Якщо формочки були попередньо змазані вазеліном, проблем при витяганні не буде. Але навіть якщо ви і забули їх змастити, не біда – форми з милом кладемо на 5 хвилин в морозильну камеру, а потім поливаємо формочку зовні гарячою водою. Мило легко і швидко відокремиться від формочок.
Вітаємо, ви щойно виготовили мило своїми руками!