Головна | ПОБУТ → Якщо щось попало в око

Якщо щось попало в око

Якщо щось попало в око

Правильні дії в перші хвилини після отримання ушкодження, полегшать подальше лікування і допоможуть уникнути неприємних наслідків. Як надати першу допомогу при різних травмах очей?

В око потрапила піщинка, вія, мошка і т.д.

Що робити
Активно покліпати, покрутити очима в різні боки. Якщо після цього відчуваєте дискомфорт, підійдіть до дзеркала і відтягніть нижню (чи верхню – в залежності від того, в якій частині ока неприємні відчуття) повіку. Знайшовши смітинку, видаліть її за допомогою носової хустки, змоченої у воді.

Що не можна робити
Використовувати суху вату для протирання або очищення – її волокна можуть залишитися в оці, що тільки погіршить ситуацію.
Терти око. Інакше можна «загнати» смітинку глибше. В цьому випадку видалити стороннє тіло зможе лише лікар.

В око потрапив відбілювач, пральний порошок, рідина з акумулятора автомобіля і т.п.

В цьому випадку говорять про хімічну травму, в деяких випадках – про хімічний опік ока.

Що робити
Промити око водою кімнатної температури, по можливості – кип’яченою. Підставляти обличчя під струмінь з крану небажано. Краще набрати води в гумову грушу і направити в око тонкий струмінь. Для отримання хорошого результату слід промивати очі 10-20 хвилин. Потім закапати антибактеріальні краплі чи скористатися антибактеріальною маззю для очей.
Якщо протягом декількох годин дискомфорт залишається настільки ж сильним, потрібно звернутися до лікаря.

Що не можна робити
Промивати око, якщо на його поверхні знаходяться частинки прального порошку або іншої речовини. При контакті з водою вони почнуть розчинятися, і в око потрапить ще більше небезпечної «хімії». Спочатку потрібно видалити видимі частинки і тільки після цього приступати до промивання.

Термічне пошкодження

Часто трапляється при розпалюванні багаття чи при попаданні в очі гарячої пари.

Що робити
При такій травмі пошкоджуються не стільки очі, скільки повіки, адже ми інстинктивно заплющуємо очі при впливі палючого повітря.
Закапайте в очі антибактеріальні краплі, потім накладіть серветку, змочену холодною водою – вона прискорить охолодження поверхні, нанесіть антибактеріальну мазь і накладіть стерильну пов’язку.
Обов’язково потрібна допомога офтальмолога.

Що не можна робити
Посилати рідних або близьких за антибактеріальною маззю для очей. Краще викликати «швидку». У багатьох випадках після термічних опіків очей потрібне введення протиправцевої сироватки.
При сильних опіках не можна самостійно видаляти з повік частинки пошкодженої тканини – занадто високий ризик зараження.

Око поранено

В око «ткнула» гілочка під час прогулянки в лісі, гострий предмет потрапив в око, коли ви облаштовували дачу, – загалом, в наявності пошкодження.

Що робити
Закапати антибактеріальні краплі, накласти пов’язку і терміново до лікаря.

Що не можна робити
Відкладати візит до фахівця-офтальмолога в довгий ящик, сподіваючись, що все пройде само собою. Намагатися самостійно витягти з ока частинки предмета, який став причиною поранення.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля