Головна | РІЗНЕ → Алкогольне отруєння: як не зіпсувати свято

Алкогольне отруєння: як не зіпсувати свято

Алкогольне отруєння: як не зіпсувати свято

Зустріч Нового року в рідкісних випадках проходить без алкоголю. Це свято традиційно відзначається з розмахом – шумно і весло, з салютом і подарунками, з багатим вибором хитромудрих страв та алкогольних напоїв. Більш того, широке коло рідних, друзів і знайомих неможливо зібрати за одним столом, а тому святкові гуляння затягуються на кілька днів, а часом і тижнів.

Протягом цього часу людині, яка піклується про своє здоров’я, необхідно мати величезну витримку, щоб утриматися від спокуси спробувати всю представлену смакоту, а в результаті можна зіткнутися з харчовим або алкогольним отруєнням.

Саме отруєння в першу чергу асоціюється з неякісною продукцією, а тому необхідно взяти на замітку: купуючи до святкового столу максимально якісні продукти, не потрібно економити і на алкоголі. Настільки значиме свято має бути приводом для придбання якісної алкогольної продукції або тих торгових марок, які пробувалися раніше.

Алкогольне отруєння сурогатною продукцією завдає найбільшої шкоди здоров’ю, вражаючи печінку і головний мозок метиловим або етиловим в поєднанні з токсичними домішками спиртом.

Друга помилка, що часто допускається в новорічну ніч, пов’язана з поєднанням декількох різновидів алкоголю. Традиційно свято починається з шампанського, але рідко ним і закінчується. Відчуття веселощів і святковості доповнюється більш міцними напоями, які змішувати не рекомендується. Особливо небезпечне будь-яке поєднання алкогольних напоїв, серед яких значиться ігристе вино, таке сп’яніння настає найбільш скоро. Унаслідок вмісту в напої газів, що сприяють алкогольному отруєнню, не рекомендується запивати міцний алкоголь солодкими газованими напоями. Ще одним небезпечним алкогольним міксом є той, де різні напої чергуються за зниженням градусу. Це особливо актуально в новорічну ніч, адже після кількох чарок міцного алкоголю, гість, що втратив пильність, легко схиляється до чергового келиху вина, нерідко ігристого.

Наступний ризик алкогольного отруєння в новорічні дні криється в споживанні спиртних напоїв зовсім не на голодний шлунок, а навпаки. Здавалося б, у чому підступ, адже кожна порція алкоголю супроводжується щедрою кількістю їжі. Однак вдумайтеся, що служить закускою на новорічному столі? Це калорійні заправлені майонезом салати і приправлені соусами м’ясо і риба, копченості та соління. Сама по собі така їжа в перебільшених кількостях може бути ударом по ослабленому шлунку, підшлунковій залозі, печінці, а в поєднанні з алкоголем ризик посилюється.

Що ж робити, якщо уникнути алкогольного отруєння все ж таки не вдалося?

Кроки по відновленню організму після алкогольного отруєння досить прості, а тому повинні бути вчасно виконані:

• Прочищення шлунку – якщо в організмі після бурхливого застілля виникають блювотні позиви, не варто їх стримувати, таким чином, виводиться алкоголь, що ще не всмоктався в кров і наслідки будуть легші. Якщо позивів не виникає, але людина дуже п’яна, то блювоту необхідно спровокувати, споживши велику кількість питної води.

• Рясне пиття – це те, що стане в нагоді для прочищення шлунку і після нього, але вже в поступовому ритмі. Після алкогольного отруєння протягом всього наступного дня необхідно вдосталь пити, щоб відновити в організмі втрачений водно-сольовий баланс.

• Вітамін С – подвійна добова доза вітаміну С (200 мг) значно поліпшить стан після алкогольного отруєння.

• Якісний відпочинок – наступного після бурхливого свята дня небажано навантажувати свій організм, краще уникнути будь-яких фізичних навантажень, не слід починати серйозну активність і тим більше повторювати застілля.

При погіршенні стану людини, що отруїлася, необхідно звертатися за професійною медичною допомогою, особливо при підозрі на алкогольне отруєння сурогатним матеріалом.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля