Головна | РІЗНЕ → Чим небезпечна ГРВІ під час вагітності

Чим небезпечна ГРВІ під час вагітності

Чим небезпечна ГРВІ під час вагітності

Осінь – найнебезпечніший період для вагітних жінок, оскільки в цей час підвищується ризик захворіти на ГРВІ.

Майбутні мами, звичайно ж, намагаються вберегти себе від різних негативних факторів, але під час вагітності їх імунітет слабшає, і жінки піддаються впливу вірусів. Тому дуже важливо стежити за змінами здоров’я, особливо в осінній період, коли на вулиці стоїть сира і холодна погода.

ГРВІ (гостра респіраторно-вірусна інфекція) – широко поширене захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і побутовим способом, викликається вірусами і бактеріями. Його основними симптомами є кашель, біль у горлі, нежить, підвищена температура, відсутність апетиту. У вагітних жінок чутливий імунітет, тому ГРВІ може перейти в інші, більш складні захворювання, такі як пневмонія, ангіна або бронхіт, які негативно впливають на розвиток малюка. На жаль, у першому триместрі існує найбільша небезпека для дитини.

Негативний вплив спричиняє грип, який може стати причиною розвитку вад у дитини. При захворюванні на грип найчастіше буває тільки два результати: коли у плода формуються вади несумісні з життям, що призводить до викидня, або вірус може не вплинути на плід і триватиме нормальний розвиток. Тому, якщо вагітність після перенесеної хвороби проходить нормально і після досліджень патології не виявлені, то, скоріш за все, інфекція ніяк не вплинула на плід.

Після 12 тижня, коли всі органи дитини сформовані, інфекція не може викликати грубих пороків. Єдине, що підвищується ймовірність передчасних пологів.

Якщо жінка захворіла незадовго до пологів, то після народження у малюка можуть проявитися наслідки перенесеної гіпоксії: порушення дихання, млявість, блідість. У такому випадку дитині потрібно проводити лікування в перші 2-3 доби в інтенсивній терапії.

Лікування ГРВІ під час вагітності

Більшість жінок легко переносять ГРВІ під час вагітності. Тому, якщо вагітна жінка відчуває, що починає хворіти, їй насамперед потрібно відвідати лікаря і вибрати щадні методи лікування, при яких застосовується мінімальна кількість медикаментозних препаратів.

Майбутній мамі слід обмежити свою активність, більше часу приділяти відпочинку і сну. Обов’язково потрібно пити якомога більше теплого пиття.

Якщо у жінки закладений ніс, тоді варто його закапувати соком алое, розведеним водою, або застосувати йодо-сольові або календулові розчини, і не використовувати назальні краплі. Такий розчин варто застосовувати не більше 3-4 разів на день.

При болю в горлі краще проводити полоскання трав’яним розчином.

Під час кашлю хорошим засобом є теплові інгаляції.

Ні в якому разі не слід парити ноги, оскільки це впливає на різке скорочення матки, що може послужити причиною викидня.

Але не забувайте, що перш ніж почати лікування, потрібно проконсультуватися у лікаря, який і скоригує ваше лікування, оскільки існує безліч препаратів протипоказаних вагітним і навіть народних засобів, які не є безпечними.

Під час лікування обов’язково стежте за станом малюка.

Профілактика ГРВІ під час вагітності

Перш за все, майбутній мамі необхідно зміцнити імунну систему, приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Зі свого раціону виключіть продукти, що містять консерванти і концентрати, шкідливі вуглеводи. Введіть більше калію, зменшіть вміст солі у стравах. Ваш організм повинен отримувати достатню кількість вітамінів, їжте більше фруктів і овочів.

Виходячи на прогулянку або відвідуючи громадські місця, змащуйте ніс оксоліновою маззю. Обов’язково провітрюйте будинок, але самі в цей час виходьте в іншу кімнату.

Пам’ятайте, що свій імунітет потрібно підтримувати не тільки під час вагітності, але і після народження дитини, оскільки вона ще довго буде залежати від мами.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля