Фітбол для вагітних – це справжній порятунок. Якщо у вас досі його немає, обов’язково придбайте, він коштує витрачених грошей.
Чим корисний фітбол для вагітних?
Фітбол в якості місця для сидіння (пружного, але в той же час дуже м’якого) чудово знімає дискомфорт під час вагітності, а також благотворно впливає на поставу, дозволяє зняти напругу м’язів.
Виконуючи вправи на фітболі, вагітні зміцнюють черевні м’язи, що дуже важливо, оскільки вони схильні до особливого навантаження через матку,що зростає.
Фітбол для вагітних корисний ще й тим, що вправи на ньому допомагають зменшити біль у спині, який часто турбує вагітних жінок.
Під час пологів з допомогою фітболу можна полегшити біль. Також його використання під час переймів стимулює пологову діяльність, прискорює розкриття шийки матки.
Як вибрати м’яч для фітболу?
Фітбол рекомендується купувати тільки в магазинах, оскільки запросто можна придбати підробку: ці м’ячі не якісні і можуть мати шкідливий запах гуми.
Вибирати фітбол потрібно під свій зріст. Щоб перевірити, чи підходить він вам, потрібно сісти на нього. Якщо при цьому ноги зігнуті в колінах під прямим кутом, то цей фітбол просто створений для вас!
Якщо ви не маєте можливості приміряти м’яч, дотримуйтеся такого правила: для жінок зростом до 152 см знадобиться м’яч діаметром 45 см., від 152 до 165 см. – 55 см., а від 165 до 185 см. – 65 см.
Коли можна займатися?
Заняття на фітболі для вагітних можливі тільки тоді, коли у вас немає тонусу матки або інших проблем зі здоров’ям. Можете починати займатися з 12-14-го тижня вагітності і продовжувати аж до пологів. При цьому уважно стежте за своїм самопочуттям і радьтеся з лікарем.
Трьох 20-хвилинних занять на тиждень буде цілком достатньо, щоб ви відчули позитивний ефект фітболу для вагітних.
Пам’ятайте, що нарощувати навантаження і збільшувати час занять потрібно поступово.
Вправи для вагітних на фітболі
• «Активне сидіння». Вправу можна виконувати навіть тоді, коли ви дивитеся телевізор. Треба сидіти на фітболі, намагаючись постійно міняти положення свого тіла, як би масажуючи свої сідниці. «Активне сидіння» добре тренує черевні м’язи і м’язи спини.
• Сядьте на фітбол, широко розставивши ноги, зігнуті в колінах. Не відриваючи ніг від підлоги, похитуйте тазом вперед-назад, вправо-вліво. Виконуйте вправи на фітболі в комплексі з дихальними вправами.
• Початкове положення, як в попередній вправі. Обертайте стегна спочатку за годинниковою стрілкою 5 разів, потім у зворотному напрямку. Цю вправу можна виконувати під час переймів, вона полегшить больові відчуття і прискорить процес розкриття шийки матки.
• Сядьте на підлогу, затисніть м’яч між колінами і ритмічно його стискайте. Ця вправа дуже добре тренує м’язи стегон. Але при цьому не варто прикладати занадто великих зусиль.
• Цю вправу бажано виконувати із страховкою. Попросіть коханого бути поруч, поки ви будете тренуватися. Сядьте на м’яч. Руки заведіть за голову. Акуратно переставляючи ступні, опускайтеся до тих пір, поки не ляжете на нього спиною. Залишайтеся в такому положенні декілька хвилин. Потім повільно сядьте на підлогу і підніміться.
• Станьте на карачки, зіпріться на фітбол. Легко погойдуйтеся вперед-назад. Ця вправа знімає біль у спині, покращує матково-плацентарний кровотік. Рекомендуємо цю вправу спробувати під час пологів. Якщо пологи спільні, ви можете попросити партнера під час виконання цієї вправи здійснювати тиск на крижову область або розтирати низ спини.