Головна | РІЗНЕ → Обов’язкові вітаміни для вагітних

Обов’язкові вітаміни для вагітних

Обов’язкові вітаміни для вагітних

Численні медичні дослідження довели, що харчування матері під час виношування плоду безпосередньо впливає на формування організму дитини. Недолік навіть одного з вітамінів і мікроелементів може призвести до патології або проблем зі здоров’ям малюка.

Варто сказати, що вітаміни для вагітних слід вибирати ґрунтовно і комплексно – для початку проконсультуватися зі своїм лікарем і скласти список обов’язкових для вживання продуктів. Отже, найважливіші вітаміни і мікроелементи для виношування здорової дитини:

Фолієва кислота (В9)
Вітамін рекомендується для активного ділення клітин і правильної передачі генів. Завдяки достатку фолієвої кислоти плацента формується повноцінно і запобігає викидням. Нестача вітаміну може призвести до недорозвиненості головного мозку.

Міститься в чечевиці, спаржі, шпинаті, бобових, брюссельській капусті і випічці з борошна грубого помелу. Засвоюється з продуктів на 50%, рекомендується приймати додаткові препарати ще з етапу планування зачаття.

Вітамін Е
Також, як і фолієва кислота, вітамін Е впливає на процес зачаття і формування плоду на ранній стадії вагітності. Допомагає виробленню жіночих статевих гормонів і тому сприяє успішному зачаттю.

Міститься в соняшниковій і оливковій оліях, томатах, салаті, шпинаті, петрушці, молоці.

Вітамін С
Впливає на формування оболонок плоду і розвиток плаценти, підтримує імунітет. При нестачі вітаміну можливі інфекційні захворювання, які негативно впливатимуть на формування плоду та збільшується ймовірність передчасного переривання вагітності.

Міститься в картоплі, моркві, капусті, болгарському перці, смородині, полуниці, апельсинах, лимонах, ківі.

Вітамін А
Відіграє ключову роль у формуванні внутрішніх органів і кровоносної, дихальної та центральної нервової систем. Важливий для післяпологового відновлення тканин у матері. Варто пам’ятати, що передозування вітаміну А може проявити вади розвитку у дитини.

Міститься в молоці, вершковому маслі, моркві, зелених та жовтих овочах, фруктах жовтого забарвлення.

Вітамін D
Використовується як засіб профілактики у дитини рахіту. У теплу пору року виробляється в шкірі, в холодну пору року рекомендується приймати його в препаратах.

Кальцій
Відомий засіб для формування міцної постави, міцних кісток і зубів. Знижує ризик гіпертонії під час вагітності.

Міститься в маці, кунжуті, грецьких горіхах, сирі, халві, насінні соняшнику, згущеному молоці, мигдалі, петрушці, бобових.

Магній
Будівельний матеріал для кісткової тканини, від достатку якого залежить ріст і вага малюка. Також магній важливий для розвитку м’язів матки, щоб полегшити пологи.

Магній міститься в кавунах, цілісних крупах і хлібі, в інжирі, бананах і мигдалі.

Залізо
Цей мікроелемент необхідний для правильного кровотворення у майбутнього малюка.

Джерела – квасоля, цільнозерновий хліб, соєвий сир тофу, яблука, сухофрукти.

Йод
Сприятливий для формування скелета і відповідає за розумовий розвиток дитини. Через нестачу йоду у вагітної порушується обмін речовин. Варто пам’ятати, що тим вагітним, які страждають на захворювання щитовидної залози, прийом йоду протипоказаний.

Знайти йод можна в морській солі та інших морепродуктах. Також він міститься в сушеному інжирі.

Клітковина
Допомагає звільнити організм вагітної від продуктів обміну і поліпшити травлення.

Багато клітковини міститься в цільнозернових продуктах і висівках, овочах.

Ці вітаміни і мікроелементи складають фундамент правильного формування та розвитку плоду. Але потрібно бути обережними з дозуванням вітамінів, тому краще купувати вже готові комплекси вітамінів для вагітних, створених за розробками провідних у цій сфері медиків.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля