Головна | РІЗНЕ → Що потрібно знати про татуювання

Що потрібно знати про татуювання

Що потрібно знати про татуювання

Багато людей вирішують зробити собі найрізноманітніші татуювання. Незалежно від їх причин, споживачі повинні знати про ті ризики, які притаманні нанесенню татуювання, щоб прийняти правильне рішення на підставі даної інформації.

Які ризики притаманні нанесенню татуювання?

Наступні ускладнення виникають в першу чергу в результаті нанесення татуювання:

Інфекція. Нестерильне обладнання та голки для нанесення татуювання можуть передати інфекційні захворювання, наприклад, гепатит. Необхідно переконатися, що все обладнання для нанесення татуювання чисте і стерилізувалося перед використанням. Навіть, якщо голки стерильні або ніколи не використовувалися, необхідно зрозуміти, що в деяких випадках обладнання, до якого прикріплена голка, не може бути повністю стерилізованим внаслідок свого дизайну. Крім того, людина, якій наносять татуювання, повинна обов’язково обробляти ділянку нанесення татуювання протягом першого тижня або близько того, після того, як був введений пігмент.

Проблеми з видаленням. Незважаючи на розвинену лазерну технологію, видалення татуювання є болючим процесом, зазвичай, включає кілька процедур, і досить дороге. Повне видалення без утворення шраму може бути неможливим.

Алергічні реакції. Хоча алергічні реакції на пігменти татуювання виникають рідко, коли вони трапляються, то особливо викликають занепокоєння, оскільки пігмент дуже важко видалити. Іноді у людей розвивається алергічна реакція на татуювання через кілька років.

Гранулеми. Це вузлики, які можуть утворитися навколо матеріалу, який розцінюється організмом як чужорідний, наприклад, частинки пігменту татуювання.

Утворення келоїдів. Якщо ви схильні до утворення келоїдів – рубців, які розростаються за межі нормальних кордонів – ви схильні до ризику формування келоїдів через нанесення татуювання. Келоїди можуть виникнути в будь-який час, якщо ви пошкодите або травмуєте шкіру.

Ускладнення при МРТ. Виникали випадки, коли у людей з татуюваннями або перманентним макіяжем, виникали набряки або печіння в місцях нанесення татуювання при проходженні магніто-резонансної томографії (MРТ). Це виникає рідко і не має видимих тривалих результатів.

Найбільш поширеною проблемою, яка виникає після нанесення татуювання, це бажання його видалити. Видалення татуювань і перманентного макіяжу може бути дуже важким.

Рівень майстерності серед людей, що роблять татуювання, дуже відрізняється. Ви можете звернутися за довідкою до людини, вже зробила татуювання, і запитати себе, наскільки ви хочете ризикувати і постійно бачити на собі чиюсь помилку.

Хоча татуювання спочатку можуть подобатися, вони, іноді, тьмяніють. Також, якщо майстер ввів пігмент занадто глибоко під шкіру, він може мігрувати за межі початкового місця, що призведе до розмитого зображення.

Ще однією причиною невдоволення є те, що тіло людини з часом змінюється, також як і мода. Перманентний макіяж може після нанесення виглядати добре, а може, пізніше, перестати збігатися з кольором і тонусом шкіри, що змінюється чи контурами тіла. Людей, які планують піддатися косметичній хірургії, попереджають, що вид їх перманентного макіяжу може бути спотворений. Татуювання, які спочатку виглядали модними, можуть стати несучасними і бентежити. А змінити татуювання або перманентний макіяж важче, ніж змінити свою думку.

Методи видалення татуювань

Методи видалення татуювань включають лазерне видалення, абразію, висічення і хірургічне видалення. Деякі люди намагаються замаскувати старе татуювання новим. Кожен підхід має свої недоліки:

• Лазерне видалення може освітлити багато татуюваннь, деякі легше і ефективніше, ніж інші. Загалом, необхідно пройти кілька сеансів протягом тижнів або місяців, і така процедура може бути дорогою. У деяких людей виникає гіпопігментація – освітлення натурального кольору шкіри в області дії лазера. Лазерне видалення також може призвести до того, що деякі пігменти татуювання змінять відтінок на менш бажаний.

• Дермабразія полягає в стиранні шару шкіри дротяною щіткою або діамантовою фрезою (вид наждакового кругу). Після цього процесу може залишитися шрам.

• Салабразія, при якій використовується сольовий розчин для видалення пігменту, іноді використовується в поєднанні з дермабразією, але є не такою поширеною.

• Скарифікація включає видалення татуювання за допомогою розчину кислоти і утворення замість неї шраму.

• Хірургічне видалення іноді включає застосування розширювачів тканини (балони, що вводяться під шкіру, з метою вирізання татуювання та утворення меншої кількості шрамів). Великі татуювання можуть вимагати повторної операції для повного видалення.

• Маскування татуювання означає введення нового пігменту для формування нового малюнку або покриття татуювання пігментом, подібним з кольором шкіри. Введені пігменти виглядають неприродно, оскільки їм бракує природної прозорості шкіри.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля