Головна | РІЗНЕ → Як підготуватися до іспиту

Як підготуватися до іспиту

Як підготуватися до іспиту

Хтось радіє літу як порі відпустки і сонечка, а для когось з його приходом наближається час випускних вечорів та останніх дзвінків. З ними ж все ближче і ближче екзаменаційна пора.

Будь-який іспит завжди супроводжується значним хвилюванням. Як не крути, але хвилюються і відмінники (вони ж так довго прагнули до хорошої підсумкової оцінки), і двієчники (їм потрібно впоратися з негативною думкою викладача і отримати хоча б задовільну оцінку, а знань не завжди достатньо).

Як вивчити великі об’єми інформації в короткі терміни?

Беріться за підготовку до іспиту мінімум за три дні. Наївно вважати, що можна освоїти (хай і неякісно) до сотні запитань за один день чи ніч, це неможливо!

1 день. Конспектуйте
Зробіть дуже короткий конспект від руки під диктовку на кожне питання – нехай це буде 3-5 речень з обраної теми, але їх ви точно запам’ятаєте (написання від руки тексту активує механічну, зорову і слухову пам’ять), а вже у дошки зможете трохи обіграти базову інформацію. Якщо зважилися робити шпаргалки, робіть їх від руки, це той же конспект, але якщо не буде можливості дістати заповітний вкладиш, то мозок реанімує раніше засвоєну інформацію.

2 день. Змініть вид діяльності
Відпочиньте, бажано на свіжому повітрі. Безперервне зубріння ще нікого не приводило до найкращих результатів, мозкова діяльність буде напружена всі ці дні і може ослабнути до початку іспиту. До вечора поверніться до підготовки, погортайте підручники по темі, перечитайте конспект.

3 день. Відновлюємо навчання
На даний момент ви волею-неволею запам’ятали деяку інформацію. Прочитайте створений конспект ще раз вголос, закрийте і відновіть прочитане в пам’яті. Якщо залишається час, пошукайте додаткову інформацію на питання, що вас цікавлять (можливо, найменш зрозумілі). Варто відзначити, що класична музика сприяє кращому засвоєнню інформації. Ще одним поширеним, але правдивим стереотипом є вивчення інформації перед сном, а тому ще раз прочитайте конспект вже в ліжку.

Як подолати стрес і підготувати свій організм до відповідального моменту?

Сон
Безсонні передекзаменаційні ночі – це звичне явище, але спати перед іспитом потрібно і потрібно робити це якісно. Лікарі стверджують, ваша мозкова діяльність після недосипання буде на нулі, і те, що ви намагалися вивчити за ніч, просто не відтвориться. Краще недовчити, але виспатися, ніж вивчити все і поспати тільки годинку-другу перед іспитом. Недосипання в цю фатальну ніч може зіграти з вами злий жарт – матеріал може не засвоїтися, самопочуття може погіршитися, та ви можете просто заснути за екзаменаційною партою!

Інформованість
«Обізнаний, значить, озброєний!» – Чули про таке? Заздалегідь наведіть довідки про те, яким чином проходить іспит, що являє собою екзаменатор, як краще викладати йому інформацію. На психологічному рівні це діє заспокійливо – у вас буде можливість налаштувати себе на майбутнє, ви будете застраховані від раптових обставин, блокуючих в стресовому порядку мозкову діяльність. Однак не прагніть збирати чутки, у молодіжному середовищі поширені різні жарти-примовки на тему викладачів і їх «витончених методів допиту», над цим можна посміятися, а от брати до уваги варто тільки перевірену, об’єктивну інформацію з перевірених джерел.

Заспокійливі
Таблетки валеріани, а то чого й по міцніше, в перші тижні червня користуються неймовірною популярність. Коли перед сном або відразу спросоння серце калатає, мало не вистрибує, в голову лізуть самі негативні передбачення, рука так і тягнеться за чарівною пігулкою. 20-30 хвилин, і ти спокійний і утихомирений, і море по коліна… Ось вона, найнебезпечніша ситуація – ви приходите на іспит, і замість того, щоб зібратися, підбадьоритися і видати всю інформацію в рамках екзаменаційного квитка, посміхаєтеся викладачеві і вам абсолютно все одно, що відповідь не відбулася, організм тому не противиться. Адже саме стрес є тією рушійною силою, яка здатна принести позитивні плоди. Безумовно, мова йде про помірний стрес, якщо ви ніяк не можете впоратися зі своїм надмірним хвилюванням, припустимі заспокійливі, але перевірені (якщо ви раніше їх вживали і при цьому добре себе почували) і в рекомендованому дозуванні (іспит не привід пити кінську дозу).

Як заспокоїтися без таблеток
Трав’яний чай і розслаблююча ванна – це можна дозволити собі напередодні іспиту. Доцільно вдатися і до дихальної гімнастики – кілька глибоких вдихів з подальшими глибокими видихами нормалізують серцеву діяльність і забезпечать мозок киснем.

І наостанок… Випускники, абітурієнти, студенти! Іспит – це не привід для паніки, істерики, надмірного хвилювання. Помірний стрес допустимий. Іспити старі як світ, їх здавали наші діди-прадіди, це невелике випробування, в житті на кшталт таким будуть сотні і тисячі. Пройдіть через це випробування гідно, винісши цінний досвід!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля