Як же правильно вибрати засіб, який забезпечить максимальний захист? Для цього, насамперед, необхідно визначити тип шкіри, до якого належить саме ваша.
Бліда шкіра
Найбільше небезпеці сонячного опіку піддається найсвітліша і ніжна шкіра. Її власниками є, як правило, вроджені блондини і люди з досить рідкісним на сьогоднішній день рудим кольором волосся. Така шкіра дуже швидко червоніє навіть під нетривалим впливом прямих сонячних променів, часто покривається пігментними плямами. Вона більше за інші типи схильна до передчасного старіння і обезводнення. Зазвичай вона має практично фарфоровий колір, а мережа вен і капілярів може досить виразно проступати.
Якщо ви власник настільки чутливого покриву, то при виборі крему зверніть увагу, насамперед, на рівень захисту. Чим вище буде цифра, тим краще. Ступінь не повинна бути нижче 30, а найоптимальнішим варіантом стане крем із зазначенням 50 на флаконі.
Шкіра середнього тону
Це відтінок шкіри, що найбільш часто зустрічається. Він характерний для темно-русявого і каштанового волосся. Така шкіра не так часто обгорає і може перебувати під сонцем без негативних наслідків трохи довше, ніж попередній тип. Проте все одно рекомендується висока ступінь захисту. Рівний загар без хворобливого почервоніння забезпечать засоби, які мають на своїх упаковках числа 20 і 25. Більш темний відтінок шкіри буде, якщо використовувати крем з рівнем захисту від сонця 15.
Смаглява шкіра
Якщо ви з народження можете похвалитися бронзовим відтінком на тілі, то це не ознака того, що сонцезахисними засобами можна зовсім знехтувати. Навіть якщо вам незнайомий стан опіку після пляжу, а сметану ви використовуєте виключно в їжу, такі креми поліпшать стан шкіри, підвищать рівень зволоженості, а засмага ляже набагато м’якше і рівніше.
Для вас існують спеціальні креми з низьким ступенем захисту. Вибирайте баночки і тюбики, на яких буде красуватися число 10 або менше. У такому випадку ви отримаєте бажаний результат без негативних наслідків.
Загальні правила при виборі сонцезахисного крему, які повинен знати кожен
Незалежно від того, якого кольору ваша шкіра, існує ряд основних правил, дотримуючись яких, ви зумієте уникнути підступних помилок при виборі крему від сонця.
• Купуйте засоби такого характеру виключно в спеціалізованих магазинах. Великі роздрібні точки торгівлі дотримуються всіх необхідних умов для зберігання косметики. І ніколи не купуйте упаковку крему, якщо вона якийсь час стояла на відкритій вітрині під сонячними променями. Такий продукт може бути зіпсований незалежно від терміну придатності.
• Ретельно перевіряйте герметичність і цілісність упаковки сонцезахисного крему. На ній не повинно бути яких-небудь помітних пошкоджень і деформацій.
• Перевірте термін придатності продукту і відмовтеся від покупки у випадку, якщо товар явно прострочений.
• Відкручуючи кришку у баночки, ви не повинні побачити її вмісту. Якісний продукт обов’язково буде додатково захищений фольгою або непромокаючим папером.
• Якщо ваша шкіра чутлива до будь-яких компонентів косметики і схильна до висипань, то віддайте свою перевагу гіпоалергенним кремам перевірених відомих марок. Не варто псувати собі відпустку тільки через те, що на батьківщині ви полінувалися зайвий раз убезпечити свою шкіру.
• Зверніть увагу на примітки, які можуть бути написані на упаковках різних кремів. Вони можуть бути призначені спеціально для якогось певного виду шкіри. Суха шкіра повинна бути покрита кремом з додатковими поживними речовинами і вітамінами. Зазвичай такий засіб містить в собі зволожуючий екстракт алое, що захищає від пересихання та зневоднення. До складу крему для жирної і проблемної шкіри не повинні входити жирні олії, а текстура бажана легка і не липка.
• Найкраще вибирати ті засоби, які не змиються при першому ж зануренні у воду. По-перше, вологостійка властивість знижує витрати крему, а по-друге, буде забезпечувати захист від сонця в воді.
Поставтеся до покупки сонцезахисного крему з належною серйозністю, і тоді відпустка запам’ятається вам яскравими враженнями та фотографіями, а не обгорілою спиною.